Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
    Заден
    Айде Лозане ама така и не намерих отворен диф. за фронтера Б.Май ще "натягаме" поне LSD то.Иначе за всички колеги - все още работи перфектно предния блокаж.
    В отговор на don_73 - блокажа е отпред т.е. няма как да го тествам на асфалт,а горско чак толкова бърже не карамВ чероки форума има тема за заден такъв,момчето е много доволно,говорих лично с него ,но каза че на сняг трябва да се внимава.

    Коментар


    • #62
      От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

      Колега, прочетох за принципа на действие на блокажа и ми се роди един въпрос - при навит волан и буксуване блокажа стои ли заключен?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #63
        От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Колега, прочетох за принципа на действие на блокажа и ми се роди един въпрос - при навит волан и буксуване блокажа стои ли заключен?
        При докрай навит волан и боксуване м..да изключва.Случи ми се два пъти в голям наклон и бавни.И двата пъти тръгване от място.Няма пълно щастиеНо цената си заслужава.Поне за мен

        Коментар


        • #64
          От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

          И аз мисля, че това е доста сполучлива покупка.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #65
            От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

            Много клипове за този модел блокаж изгледах, но нещо все ми убягва. Навил съм се да си взема за П2 преден, но ми се иска да знам точно кога и как е блокирал и кога не. Моля ви за повече обяснения на работата му. Сега пък и това, защо при пълен завой не работи? И двете гуми ли не въртят?
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • #66
              От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

              Не,едната работи със сигурност.Раздвай се че не работи на напълно навит волан,защото ще изпращи нещо,няма как да преодолеете законите на физиката.Дори при 100% блокаж(да кажем Г-класата),гумите трябва да сочат напред,и след преодолване на препятствието,да се изключи веднага.Не случайно казват за предните блокажи,добре дошъл в храма на супените карета.Просто по веригата при неправилна употреба гърми "бИшоня"(както казват братята),т.е карета,корони и др..

              Коментар


              • #67
                От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                Много клипове за този модел блокаж изгледах, но нещо все ми убягва. Навил съм се да си взема за П2 преден, но ми се иска да знам точно кога и как е блокирал и кога не. Моля ви за повече обяснения на работата му. Сега пък и това, защо при пълен завой не работи? И двете гуми ли не въртят?
                Колега,идеята на този тип блокаж е все пак да може и да се завива т.е. когато има разминаване в ъгловите скорости това колело което "изостава" се разцепва,сиреч вече няма блокаж и усилието се предава на само на другото колело.Когато движението е почти направо(няма голяма разлика в ъгловите скорости на двете колела)усилието се предава на двете колела.Има два вида(според това което аз знам)автоматични блокажи,такива които се блокират при разлика в ъгловите скорости на двете колела и такива които се разблокират.Този е от втория тип.Продробна информация за работата на блокажа тук http://lokka.com/site/howitworks

                Коментар


                • #68
                  От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от bps Преглед на мнение
                  Колега,идеята на този тип блокаж е все пак да може и да се завива т.е. когато има разминаване в ъгловите скорости това колело което "изостава" се разцепва,сиреч вече няма блокаж и усилието се предава на само на другото колело.Когато движението е почти направо(няма голяма разлика в ъгловите скорости на двете колела)усилието се предава на двете колела.Има два вида(според това което аз знам)автоматични блокажи,такива които се блокират при разлика в ъгловите скорости на двете колела и такива които се разблокират.Този е от втория тип.Продробна информация за работата на блокажа тук http://lokka.com/site/howitworks
                  Всъщност на посочения от теб линк пише точно обратното:
                  "The unlocking action occurs...when an outside wheel turns faster than an inside wheel - when cornering. Power continues to be applied to the inside axle."
                  Превод: Отключването се случва... когато външното колело се върти по-бързо - в завой. Въртящият момент продължава да се предава на вътрешната полуоска.

                  Или казано с прости думи: Разцепва се по-бързо въртящото се колело, докато по-бавно въртящото се (което изостава) остава зацепено.
                  За мен това е много добър вариант. Живот и здраве и аз ще си поръчам за предния диф.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                    Много малко ми трябва да се донавия и ще скачам на такъв модел. Трябва ли специално масло за него? Ако си закъсал някъде в калта и трябва да си навил пълен волан и с повече газ, ще въртят ли и двете гуми. И как става поръчката?
                    GSM 0877 08 99 19
                    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                    Коментар


                    • #70
                      От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                      Ей,това да те клъвне петела било заразно.И на мен взе да ми се върти в главата подобна интервенция.Ама имам един въпрос.Моята фронтера е А,и зимно време оставям хъбовете включени,та когато се наложи само бутвам лоста.Да де ама какво става когато карам по асвалт с утъпкан сняг,че може и малко заледено да има.Защото да село пътя е точна такъв.Дали като завивам няма да ми лъзга предницата и да изправям завоите.,и то без да съм включвал предното?
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #71
                        От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                        Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                        ... зимно време оставям хъбовете включени,та когато се наложи само бутвам лоста.Да де ама какво става когато карам по асвалт с утъпкан сняг,че може и малко заледено да има. Дали като завивам няма да ми лъзга предницата и да изправям завоите.,и то без да съм включвал предното?
                        Същият въпрос си задавам и аз, въпреки че почти е сигурно, че ще продължава направо.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                          Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                          ...ще въртят ли и двете гуми.
                          Винаги въртят и двете колела

                          Коментар


                          • #73
                            От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                            Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                            ...и то без да съм включвал предното?
                            Теоретически, този блокаж позволява разлика в ъгловите скорости на двете колела, особено пък, когато не му е подаден въртящ момент

                            Коментар


                            • #74
                              От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Всъщност на посочения от теб линк пише точно обратното:
                              "The unlocking action occurs...when an outside wheel turns faster than an inside wheel - when cornering. Power continues to be applied to the inside axle."
                              Превод: Отключването се случва... когато външното колело се върти по-бързо - в завой. Въртящият момент продължава да се предава на вътрешната полуоска.

                              Или казано с прости думи: Разцепва се по-бързо въртящото се колело, докато по-бавно въртящото се (което изостава) остава зацепено.
                              За мен това е много добър вариант. Живот и здраве и аз ще си поръчам за предния диф.
                              Моя грешка при писането,бележката е вярна

                              Коментар


                              • #75
                                От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                                При липса на дискънектър и липса на натоварване от кардана, на сух път , не знам как ще се държи.Трябва проба.
                                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X