Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

    Да де само дето не били компоти а кобпютри
    Дифът на Фронтера Б е Dana 44 like а не произведен от Mopar - Dana модел 44. Което значи че разположението на касета/пинион/корона размер на полуоски и дължина на шлици е 1:1 като на Дана 44. Няма как мост на Крайслер да попадне в GM.
    И само да добавя Дана 98 не съществува. Виждал съм Дана 80 и е нещо зверско и тежи колкото половината фронтера.

    Eто за сравнение

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:danacompare02b.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5641222
    Последно редактирано от fanatic; 10-02-15, 22:32.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

      Един клип, който малко показва "разликата":
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1423630727.071631.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5641227
        Мисля че тук пише DANA F98

        Коментар


        • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

          Първоначално публикуван от bps Преглед на мнение
          Колега,
          "All the B Frontera's (1998-2004) had a "Isuzu 10 BOLT" front axle and a "Dana 44" rear axle" е "меко" казано невярно,базирано на снимките и данните които съм побликувал касаещи Фронтерката която карам т.е. DANA 98.Нищо лично,само ако някой наистина иска да помага при избора,то нека побликува достоверна/проверена информация.
          Виж,колега,информацията относно Фронтера А отговаря точно,а относно В,ще споделиш.И не се пали толкова.

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          ..... oтколкото на писаниците по разни форуми!
          Ами що тогава четеш и пишеш тука и това е форум.По полезно за всички ще е да споделиш опит.Опитах да съм полезен.

          п.п. Относно Дана44 във задния мост на Фронтера Б,руснаците му викат "недодана",хем е дана ама не съвсем.

          Коментар


          • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            Виж,колега,информацията относно Фронтера А отговаря точно,а относно В,ще споделиш.И не се пали толкова.



            Ами що тогава четеш и пишеш тука и това е форум.По полезно за всички ще е да споделиш опит.Опитах да съм полезен.

            п.п. Относно Дана44 във задния мост на Фронтера Б,руснаците му викат "недодана",хем е дана ама не съвсем.
            Що чета и пиша няма да ти се обяснявам, но определено снимките на колега ми се струват по-достоверни, от нещо написано някъде си, защото и аз мислех, че е Dana 44, ама очевидно не е.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

              Алекс клипчето много ме изкефи, как си мина с фронтито като руски цар с този нов блокаж, доказваш на хората които постоянно пренебрегват фронтерите, че хич не е за подценяване и е истинска оффроуд машина

              Коментар


              • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                Не се сетих да снимам моята корона ,но имаше същия надпис като снимката по горе . Като гледам снимката за сравнение на полуоски ето една от мен на тези ,които са в моя заден мост .
                Това е дебелината на полуоса 38мм. на шлица е 33 мм. след него веднага става 34мм.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1111.jpg
Прегледи:2
Размер:129.3 КБ
ID:5641276Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1110.jpg
Прегледи:1
Размер:147.5 КБ
ID:5641277
                Последно редактирано от kiko00; 11-02-15, 12:33. Причина: допълнение
                Напред и нагоре
                Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                0886769809-Юлиян
                kiko00@abv.bg

                Коментар


                • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                  и какво доказва надписът ДАНА на една корона?
                  Като има надпис Исузу на резонатора на въздуховода на двигателя на 2.2 бензин той Исузу ли е?

                  ето снимка на моя диф:

                  ето снимка на истински дана 44

                  почти 1:1 са
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Един клип, който малко показва "разликата":
                    Разликат в гумите имаш предвид, или в засилката, или ??? Не се вижда много ясно...

                    П.П. Да го беше пуснал клипа без звук , че и малки деца гледат ...
                    Последно редактирано от upi; 11-02-15, 16:39.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                      Не е мой клипа, съжалявам за цветния речник на колегата. Все пак той го каза в добрия смисъл на думата
                      Сега сериозно: Че има разлика в гумите - има. Че няма разлика в засилката - няма. Моята идея беше да мина с минимална газ, за да видя какво ще стане. И стана точно каквото исках - минах си като на парад, все едно съм на асфалт.
                      Още разходки ще има, надявам се да има и клипове, които по-добре да показват предимствата на наличието на блокаж. То на клип толкова се вижда. Колегите на живо коментираха, че разликата е осезаема.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Не е мой клипа, съжалявам за цветния речник на колегата. Все пак той го каза в добрия смисъл на думата
                        Сега сериозно: Че има разлика в гумите - има. Че няма разлика в засилката - няма. Моята идея беше да мина с минимална газ, за да видя какво ще стане. И стана точно каквото исках - минах си като на парад, все едно съм на асфалт.
                        Още разходки ще има, надявам се да има и клипове, които по-добре да показват предимствата на наличието на блокаж. То на клип толкова се вижда. Колегите на живо коментираха, че разликата е осезаема.
                        Нямам търпение на следващата разгодка да ми покажеш място кадето минаваш с блокажа а аз с моята Фронтера да не мина.
                        Николай Георгиев 0+
                        тел.0887357722

                        Коментар


                        • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                          Ники гумите са ви еднакви с Алекс ама на него кардана май е по голям (задния) така ,че искам да присъствам и аз на това мерене .
                          Напред и нагоре
                          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                          0886769809-Юлиян
                          kiko00@abv.bg

                          Коментар


                          • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                            [emoji609]
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                              Подстрекатели
                              писах - ще е интересна хвърлената ръкавица.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                                Абе короните и пиньоните на диференциалите на Frontera B взаимно-заменяеми ли са? В смисъл може ли да се сменят да кажем само те и така та се промени предавателното отношение?
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X