Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
    Ще го напиша пак. Наличието и състоянието на шпера се проверява на една дигната и една стъпила гума (на изключена от скорост кутия)----Колкото е силата на съпротивата на завъртане толкова ,е шпера....... Правилния начин.
    Напълно съм съгласен с теб за правилния начин. Колегата е написал по горе ,че с правилния начин може да разбереш дали работи и доколко работи,а в случай че е сдал богу дух на 100% само след като вдигнеш и двете колела може да разбереш ,че има ЛСД. Не мисля,че е редно точно на теб да обяснявам .Затова
    Напред и нагоре
    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
    0886769809-Юлиян
    kiko00@abv.bg

    Коментар


    • #32
      От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

      Първоначално публикуван от bps Преглед на мнение
      Това животно работи на практика само когато си 4х4...
      ... и завиваш
      Първоначално публикуван от bps Преглед на мнение
      Иначе предния диференциал така или иначе е отцепен..
      но се върти и предния кардан постоянно (ако не прещраква, което пък ще скапе "дифа")
      иначе... Браво!!!
      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

      Коментар


      • #33
        От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

        Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
        ... и завиваш

        но се върти и предния кардан постоянно (ако не прещраква, което пък ще скапе "дифа")
        иначе... Браво!!!
        Днес му навъртях 800км асвалт,никакви проблеми,но замислям монтаж на ръчен хъб на дясна полуоска само,лявата е отцепена с муфата.Така съсвсем ще отцепа предния диф,надявам се и разхода на гориво да падне?За хъба малко ще прочета първо,да видя какви са особенностите,па тогава ще купувам.

        Коментар


        • #34
          От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

          Първоначално публикуван от bps Преглед на мнение
          ...но замислям монтаж на ръчен хъб на дясна полуоска само,лявата е отцепена с муфата.Така съсвсем ще отцепа предния диф.
          Сложи и на двете
          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

          Коментар


          • #35
            От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

            Няколко клипчета на въпросната Фронтера
            https://www.youtube.com/watch?v=2VYQwjuVPyE
            https://www.youtube.com/watch?v=b6Ab-ZKGtkM
            https://www.youtube.com/watch?v=cLUkVtzL-Q8
            https://www.youtube.com/watch?v=DFy_2Vct1yE

            Коментар


            • #36
              От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

              Браво, ма малко сте го тествали този блокаж, едва на последните 2 клипа се вижда, че работи и то за много кратко ;(
              Окантарете я на 2 гуми по диагонал някъде и снимайте.

              п.с. Иначе на повечето места които сте снимали се минава без изобщо да трябва блокаж. На първите 2 дори и 4х4
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Браво, ма малко сте го тествали този блокаж, едва на последните 2 клипа се вижда, че работи и то за много кратко ;(
                Окантарете я на 2 гуми по диагонал някъде и снимайте.

                п.с. Иначе на повечето места които сте снимали се минава без изобщо да трябва блокаж. На първите 2 дори и 4х4
                Със снимки и клипове трудно се добива представа за реалните условия - трябва да си голям майстор, за да пресъзддеш реалността в ютюб! Иначе си прав - блокажа си личи най-ясно когато едната гума от остта е във въздуха, а на 2-3 кадъра се вижда как "копа"...
                Последно редактирано от bushiDO; 14-09-14, 21:18. Причина: добавка
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Със снимки и клипове трудно се добива представа за реалните условия - трябва да си голям майстор, за да пресъзддеш реалността в ютюб! иначе си прав - блокажа си личи най-ясно когато едната гума от остта е във въздуха.
                  Да принципно си прав, но имах същата фронтера дизел и знам по оборотите на 4х4 бавни как вървеше та добивам представа за наклона. А артикулациите на окачването показват колко е разчупен терена. Пък и всичко е до опит и достатъчно сцепление
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Да принципно си прав, но имах същата фронтера дизел и знам по оборотите на 4х4 бавни как вървеше та добивам представа за наклона. А артикулациите на окачването показват колко е разчупен терена. Пък и всичко е до опит и достатъчно сцепление
                    Ще направя клипчета и с две гуми във въздуха.Това ще е лесната част.Блокажа е непрекъснато зацепен и работи перфектно засега.Чуда се как да покажа как не ми пречи да завивам и се разцепва в завой.На практика ,няма разлика (или поне аз не намирам) в завиването.Идеята да пусна темата е,че ако това си заслужава,то може и други да се възползват.Все още тествам и само споделям впечатления.За трасето,минавал съм го без блокажа с много газ,подксачаща джипка и удари по мостовете.Сега е различно.Бавничко и полечкаИ за да бъда докрай откровен,имам два чипа на двигателя на екуто и външен (някакъв Power box) .В резултат много добър въртящ момент още на 1200-1500 об/мин.И за да няма негативни коментари,карам го вече 6 години без никакви проблеми с двигател и трансмисия(40-50000км).Разликата с нечипната Фронтера е ,меко казана чуствителна.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                      Супер. Какви са показателите на 2-та чипа?
                      Единия сваляхте ли чипа на ЕКУ-то и монтирахте ли цокъл на оригиналното ЕКУ?
                      Колко въртящ момент дава при какви обороти? Колко коня? Интересна е да се знае. А тоя повер бокс не питам за него
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #41
                        От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Супер. Какви са показателите на 2-та чипа?
                        Единия сваляхте ли чипа на ЕКУ-то и монтирахте ли цокъл на оригиналното ЕКУ?
                        Колко въртящ момент дава при какви обороти? Колко коня? Интересна е да се знае. А тоя повер бокс не питам за него
                        Офф писах ,писах и накрая нещо се прецака като го изпратих.Накратко,не съм я карал на динотест и не знам колко коня е и какъв въртящ момен имам.Правя само разлика преди и след.Преди имаше "дупка" до 2000об/мин сега не.Преди не пушеше,е сега малкоЗа какво прави чипа има изписно много в други форуми(дизел клуб,голф клуба).Ако те интересува,обади се за подробности.Power box?Даже не знаех ,че го има докато не се прецака и джипката взе да не палиДа ,ама пуста помпа е бамбашка,като се направи "отушване" с чипа до дупка и изпада в грешка.Има проблем с много гориво и малки обороти най - образно казано.Та,сега съм като с нитро,пала без power box и после го включвам(прекарах 6те кабела за помпата и power box през реле),в резултат не изпадам в грешка при ниски обороти и повечко газ.
                        P.S
                        Не правя реклама на чип тунинг,това си е персонално решение.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                          Забравих да кажа,еку то се чипва през обд буксата

                          Коментар


                          • #43
                            От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                            https://www.youtube.com/watch?v=F7Hq...ature=youtu.be

                            Едно клипче от разходката в неделя.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                              Първоначално публикуван от krastev6699 Преглед на мнение
                              https://www.youtube.com/watch?v=F7Hq...ature=youtu.be

                              Едно клипче от разходката в неделя.
                              хахахах скри му шапката на тоя
                              Фронтерата е най-подценявания 4х4 аз за това си я карам и се подсмихвам на незнаещите
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #45
                                От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                хахахах скри му шапката на тоя
                                Фронтерата е най-подценявания 4х4 аз за това си я карам и се подсмихвам на незнаещите
                                +1, евала, клипчето ме изкефи яко, затова и толкова поддържам с кеф фронти, тя си е като "вълк в овча кожа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X