Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Благодаря за отговора. Няма да пестя пари за това тогава. А и спрямо цената на газовия инжекцион, допълнително като пари за омаслител не е кой знае колко много.
    Поздрави!

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      E са ше извините моята негрмотност по въпроса, ама когато караш на бензин, кое точно смазва клапаните?!? Да не би да си слагате масло в бензина?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        E онова работи само на газ. Като си на бензин не работи. Идеята, е че газта е доста суха при смесообразуването спрямо бензина и триенето на клапаните е по-голямо съответно се износват по-бързо.
        Аз съм правил 3 глави работили на газ и мога да го потвърдя. Но ако джаджата струва повече от 180 лв. не бих я сложил толкова струваха нови клапани + напасване.
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Тоест бензина в състояние "мъгла" смазва клапаните, за разлика от LPG-то, при което се налага впъскване на и на смазка?

          п.п. и тази смазка някакво двутактово масло ли е, или нещо подобно?!?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение

            п.п. и тази смазка някакво двутактово масло ли е, или нещо подобно?!?
            Продава се специално масло за целта но цената не ме кефи, 10 лв.за 400 мл. Аз лично съм намерил алтернатива, един литър двутактово масло го смесвам с половин литър нафта...
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Аз пък вкарах картерните газове и отдушника на резервоара непосредствено след въздушния филтър. Така се решават доста казуси накуп. То след ремонта на двигателя доста ми намаляха картерните газове, но все пак е по-добре да минат през двигателя, от колкото просто да ги изпускам в атмосферата.
              Като бонус: да смазват там каквото намерят преди да изгорят.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Колеги, може ли да ми кажете каква е разликата между тези два еднакви двигателя - 3.2 V6 от снимките, на мен ми се струва че на втората снимка е по-нов като година на производство, като гледам различните пвц капаци и други дребни на външен вид разлики?

                Първата снимка:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0056.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5714608


                Втората снимка на която смятам че е по-нов модел:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6141104698.jpg
Прегледи:1
Размер:21.4 КБ
ID:5714609

                Има ли разлика и каква е тя?

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Този първият от каква кола е - не е фронтера, или поне не изглежда като моят...?!?

                  п.п. Гледам, че и газта е на жило на първият, което означава по- старият модел!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Този първият от каква кола е - не е фронтера, или поне не изглежда като моят...?!?

                    п.п. Гледам, че и газта е на жило на първият, което означава по- старият модел!
                    Първата е пак на фронтера но е ръчка, предполагам че са от по-стария модел които са слагали на Монтерей, твоя двигател като от втората снимка ли е, който и е автомат?

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Да - като вторият е моят мотор. Според мен на Frontera B се слага само такъв, но не съм 100% сигурен...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Да - като вторият е моят мотор. Според мен на Frontera B се слага само такъв, но не съм 100% сигурен...

                        Мерси, питам информативно.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Да - като вторият е моят мотор. Според мен на Frontera B се слага само такъв, но не съм 100% сигурен...
                          Бъди сигурен , само този е
                          Онзи другия , по- стария , който споменава Павката е 177 коня и го монтират на Монтерей А до `98-ма. И е с едно 30-на н.м. по-слаб въртящ момент .

                          Впрочем , после на Монтерей Б монтират 3.5 V6 , 215 коня и 310 н.м. , но не намирам внос на такъв от нашите автоджамбази . Иначе го купувам одма !
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            И двата са от Б. Първия е 99-2001г. 204 коня, исузу-хитачи електроника. Втория е 2001-2004г. 207 коня, делфи електроника. Един и същи двигател със различна електроника. 177коня е съвсем различен.
                            Последно редактирано от isuzo; 08-05-16, 08:50.
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Колеги, може ли да ми кажете каква е разликата между тези два еднакви двигателя - 3.2 V6 от снимките, на мен ми се струва че на втората снимка е по-нов като година на производство, като гледам различните пвц капаци и други дребни на външен вид разлики?

                              Първата снимка:

                              [ATTACH=CONFIG]866474[/ATTACH]


                              Втората снимка на която смятам че е по-нов модел:

                              [ATTACH=CONFIG]866475[/ATTACH]

                              Има ли разлика и каква е тя?
                              Колега и двата мотора се слагат на фронтера само че първият от снимката е по старият с жило на газта и темпомата и двата са 205 коня но са с различна елекроника и компютри а на монтерея е същия на вид но е 3.5
                              [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                                И двата са от Б. Първия е 99-2001г. 204 коня, исузу-хитачи електроника. Втория е 2001-2004г. 207 коня, делфи електроника. Един и същи двигател със различна електроника. 177коня е съвсем различен.
                                Мерси Лозане, за точното инфо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X