Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Opel Frontera 3.2 V6

    Чети писано е доста.
    no signature no problems

    Коментар


    • #92
      От: Opel Frontera 3.2 V6

      здравейте приятели.нов съм във форума.отскоро и аз карам фронтера б .3.2.имам проблем със километража.не показва понякога километрите.особенно като караш с над 80 км.свети ми също така лампи по таблото.на 3.4 места питам за диагностика но нямат програма.къде мога да я закачът.от софия съм.знам че имат проблеми с киометржите но могат ли изобщо да се поправят.благодаря

      Коментар


      • #93
        От: Opel Frontera 3.2 V6

        Ето ти и отговора. http://www.offroad-bulgaria.com/show...FF%E2%E0%ED%E5
        no signature no problems

        Коментар


        • #94
          От: Opel Frontera 3.2 V6

          мерси за информацията.може ли да попитам и за информация за гуми.преди фронтерата карах хонда цр,в.със зимни и летни гуми.сега мисля да я карам с всезонни гуми.карам повечето по асвалт но и по язовири обикалям доста.мисля да ползвам стандартния размер но незнам какво ново да взема.спирам се на goodrich all terrain.скъпи са но дали си струва да се понапъне човек.при положение че ще ги карам и зимата.някои карал ли е с подобен тип гуми зима и лете.или да предложи подобен вариант.хем по асвалта и лек офроуд .благодаря.

          Коментар


          • #95
            От: Opel Frontera 3.2 V6

            Аз карах с такива над 8 години 2 различни джипки. Много съм доволен със забележката че на 3-тата зима трудно се спираше и трябва повече внимание. Спокойно изкарват по 70-80 000 км.
            no signature no problems

            Коментар


            • #96
              От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Stefanakii Преглед на мнение
              мерси за информацията.може ли да попитам и за информация за гуми.преди фронтерата карах хонда цр,в.със зимни и летни гуми.сега мисля да я карам с всезонни гуми.карам повечето по асвалт но и по язовири обикалям доста.мисля да ползвам стандартния размер но незнам какво ново да взема.спирам се на goodrich all terrain.скъпи са но дали си струва да се понапъне човек.при положение че ще ги карам и зимата.някои карал ли е с подобен тип гуми зима и лете.или да предложи подобен вариант.хем по асвалта и лек офроуд .благодаря.
              Колега, четете бе! втори въпрос, кйтое разискван във форума, ама понеже 3.2 ми е слабост ето: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=200066
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #97
                От: Opel Frontera 3.2 V6

                благодаря колеги.сте взема едни all terain,за пръв път влагам с удоволствие,радвам се че съм сред вас и имам такава машина отскоро,много ми пасва,мисля че само този които не е карал 3.2 незнае какво удоволствие е.живи и здрави.

                Коментар


                • #98
                  От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Привет колеги, за да не пускам нова тема реших да пиша тук, след провеждане на семеен разговор, обмислям живот и здраве, до края на годината да стана собственик на нова Фронтера, - единствено с двигател 3.2 V6 и задължително да е дълга база, и да е само с ръчни скорости, по ред причини не желая автомат. Сега най-важното, има ли някой от вас който да ми препоръча как да придобия въпросната фронтера с минимален риск, особено ако е от автокъщи - нов внос..., нямам възможност да пътувам например до Германия или Швейцария, по-скоро бих платил на доверен човек който се занимава с това, но това пак си е риск освен ако човека не се е доказал като точен и коректен... Максималната цена за придобиването на фронтерата с платено мито и еко такса, това в случай че е нов внос, без да включва задължителното обслужване като масла, ролки, ремъци и др., тавана ми е 6000 лв.
                  Много мислих на фронти да му сложа един голям автобокс и да реша проблема с багажа, но освен че няма багажник и това че е с две врати, изобщо не ни е удобна за семейна кола, затова се ориентираме към съответната фронтера, понеже няма как да останем без кола, ще се наложи да купим първо новата фронтера и чак тогава да обява фронти за продан, което финансово ще ни е притеснено но няма как. Бих се съгласил и на бартер на фронти с доплащане от моя страна за другата фронтера...
                  Та чакам съвети, идеи и предложения от вас колеги?

                  п.с. Преглеждам редовно всички известни сайтове за продажба на мпс, но засега нищо от конкретните обяви за въпросната фронтера, не са ми вдъхнали доверие дори за да отида и да ги видя на живо.
                  Последно редактирано от Еделвайс; 15-04-16, 15:58. Причина: Пояснение

                  Коментар


                  • #99
                    От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Любимата ми джипка - Фронти, е вече при новия си собственик, да му е честита и служи вярно така, както досега на мен, малко ми е мъчно, имахме хубави спомени с Фронти но...., когато семейството расте, налага се по-голямо МПС. За да не пиша нова тема, ще помоля колегата bushiDO, да ми обясни подробно предимствата на автомата пред ръчката, недостатъци и плюсове, конкретно за автомата на фронтерата здрава ли е, сполучлива ли е както при американските автомати, понеже имам буквално броени дни докато я избера окончателно, искам сериозни аргументи относно автомата или ръчка, аз ще гледам ръчка с предимство, но понеже има вероятност да попадна на по-добра фронтера и на по-малко реални километри но автомат, да знам всичко за автомата и какво ме чака относно поддръжката?
                    Последно редактирано от Еделвайс; 19-04-16, 15:57. Причина: Пояснение

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Предната ми Фронтера беше автомат /еднакъв е на дизела и V6/, беше приятен до момента в който се счупи и за една година не можаха да го ремонтират качествено. Това наложи продаването на колата на половин цена и търсенето на по-нова с ръчка. Ръчните скорости ме изненадаха неприятно, че са с неудобен съединител и много къса първа - само за потегляне / автомата беше по-бърз на старт/, а също и пета на ръчката е по-къса от овердрайва. Предимството е в по-ниския разход на гориво, автомата беше средно 8.5, а сега съм 6.6 и разбира се инерцията, паленето с бутане и др. Ремонта на автоматика или съединителя са на сравними цени, така че това не трябва да е фактор при решение. Колата с автомата е доста по-комфортна - ето, открих топлата вода!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                        Предната ми Фронтера беше автомат /еднакъв е на дизела и V6/, беше приятен до момента в който се счупи и за една година не можаха да го ремонтират качествено. Това наложи продаването на колата на половин цена и търсенето на по-нова с ръчка. Ръчните скорости ме изненадаха неприятно, че са с неудобен съединител и много къса първа - само за потегляне / автомата беше по-бърз на старт/, а също и пета на ръчката е по-къса от овердрайва. Предимството е в по-ниския разход на гориво, автомата беше средно 8.5, а сега съм 6.6 и разбира се инерцията, паленето с бутане и др. Ремонта на автоматика или съединителя са на сравними цени, така че това не трябва да е фактор при решение. Колата с автомата е доста по-комфортна - ето, открих топлата вода!

                        С една дума, ако излезе по-хубава оферта но е автомат ще го бъде, иначе ръчка, ще видим...

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Любимата ми джипка - Фронти, е вече при новия си собственик, да му е честита и служи вярно така, както досега на мен, малко ми е мъчно, имахме хубави спомени с Фронти но...., когато семейството расте, налага се по-голямо МПС. За да не пиша нова тема, ще помоля колегата bushiDO, да ми обясни подробно предимствата на автомата пред ръчката, недостатъци и плюсове, конкретно за автомата на фронтерата здрава ли е, сполучлива ли е както при американските автомати, понеже имам буквално броени дни докато я избера окончателно, искам сериозни аргументи относно автомата или ръчка, аз ще гледам ръчка с предимство, но понеже има вероятност да попадна на по-добра фронтера и на по-малко реални километри но автомат, да знам всичко за автомата и какво ме чака относно поддръжката?
                          Поръчваш си филтърче с гарнитурки от Rockauto (и от тука не са някаква непосилна сума) + хубава течност и следващите 50 000 км забравяш за обслужане (няма съединители, маховици и т.нт.). До колкото си спомняв не си фен на самоцелният офроЙд и като такъв си идеален за автомат! Относно надежността съм срещал инфо, че тази кутия понася доста голям въртящ момент и освен от GM се ползва и от BMW, а вероятно и от други производители, но не съм човъркал чак толкова надълбоко... Все пак е важно да отбележа, че първоначалното й състояние (при покупката) е основен фактор за последващата й надеждност!

                          п.п. имай предвид, че двигател съвукуплен с автоматична ск. к. е вероятно да е доста по-пожален, при равни други условия, от брата му близнак с ръчка...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Поръчваш си филтърче с гарнитурки от Rockauto (и от тука не са някаква непосилна сума) + хубава течност и следващите 50 000 км забравяш за обслужане (няма съединители, маховици и т.нт.). До колкото си спомняв не си фен на самоцелният офроЙд и като такъв си идеален за автомат! Относно надежността съм срещал инфо, че тази кутия понася доста голям въртящ момент и освен от GM се ползва и от BMW, а вероятно и от други производители, но не съм човъркал чак толкова надълбоко... Все пак е важно да отбележа, че първоначалното й състояние (при покупката) е основен фактор за последващата й надеждност!

                            п.п. имай предвид, че двигател съвукуплен с автоматична ск. к. е вероятно да е доста по-пожален, при равни други условия, от брата му близнак с ръчка...
                            Благодаря за включването и съветите, значи ако попадна на по-читава Фронтера и тя се окаже автомат, няма да му се чудя много, по-малкото реално навъртяни километри и експлоатация ще е по-важно, пожелайте ми успех колеги.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Здравейте! Извинявам се, че ползвам темата на колегата. Тъй като и аз съм решил да си купя този автомобил, ще се слага задължително ГИ. Въпросът ми е - при монтирането на инжекциона трябва ли задължително да се сложи система за омасляване на клапаните? Не знам клапаните на този двигател как понасят газ. Питах тук там и ми казаха, че японските двигатели било хубаво да се обзаведат с такава система. Ама предполагам при по-новите. Моля който има информация да каже дали трябва да се слага непременно, или просто ще дам пари които мога да си спестя.
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Добре е да има омаслител,мотора е с обикновени повдигачи и при работа на газ клапаните имат склонност да се вкопават и съответно остават без луфт.
                                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X