Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Най малкото означава, че долното от твоя пост не е вярно:
    , а различни предавателни числа променят картинката.... поне малко

    п.п. абе, чисто приятелски - знаете ли какво е главно предаване и специално за fanatic един въпрос/жокер - може ли да имаш еднакви диференциали, а различни предавателни числа?

    Преди Фанатик да отговори , да те питам теб един уточняващ въпрос : предавателно число на какво ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #47
      От: Opel Frontera 3.2 V6

      Целта на викторинката беше да насоча вниманието към факта, че мостовете на различните модификации не са еднакви, както пише fanatic по-нагоре

      п.п. предавателно число на главното предаване имам предвид.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #48
        От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Целта на викторинката беше да насоча вниманието към факта, че мостовете на различните модификации не са еднакви, както пише fanatic по-нагоре

        п.п. предавателно число на главното предаване имам предвид.
        А аз ся да те питам тебе един въпрос: ти виждал ли си разглобен диференциал на фронтера? а СК?

        ако ще се правим на адвокати да изопачаваме думите или да ги представяме през другата гледна точка добре. Но като цяло твърдението ми е че вида на диференциала полуоски лагери семеринги ръкави и кожуси дебелеина на опашката на пиниона и т.н са 1:1 което по света се приема за еднакво. Ся ако за теб един зъб на короната прави нещо много различно си е твой проблем.

        п.с. различните предавателни числа при имат най-голямо отнощение за максималната скорост в гората всичко зависи предимно от зад кормилното устройство и от други фактори.
        no signature no problems

        Коментар


        • #49
          От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          А аз ся да те питам тебе един въпрос: ти виждал ли си разглобен диференциал на фронтера? а СК?

          ако ще се правим на адвокати да изопачаваме думите или да ги представяме през другата гледна точка добре. Но като цяло твърдението ми е че вида на диференциала полуоски лагери семеринги ръкави и кожуси дебелеина на опашката на пиниона и т.н са 1:1 което по света се приема за еднакво. Ся ако за теб един зъб на короната прави нещо много различно си е твой проблем.

          п.с. различните предавателни числа при имат най-голямо отнощение за максималната скорост в гората всичко зависи предимно от зад кормилното устройство и от други фактори.
          Ще ти отговоря в твоя стил - ако за теб 2 диференциала с различни предавателни числа са 1:1, то това си е твой проблем, но когато го твърдиш на всеослушание, то вече има опасност да стане и нечий друг, в случай, че те приеме на 100%!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #50
            От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Ще ти отговоря в твоя стил - ако за теб 2 диференциала с различни предавателни числа са 1:1, то това си е твой проблем, но когато го твърдиш на всеослушание, то вече има опасност да стане и нечий друг, в случай, че те приеме на 100%!
            Тоя стил ти го наложи но карай...
            май четеш само каквото ти харесва. Разбирам, че се самонавиваш, че имаш някаква супер уникална и различна от останалите фронтери кола но ще се наложи да те разочаровам. Да твърдя, че диференциалите са 1:1 но с различни предавателни числа, което с нищо не променя здравината им за което всъщност говорим като цяло.

            п.с. Ти изобщо знаеш ли колко ти е предавателното число на дифа? а на СК? но отговорите всъщност не ме интересуват, аз ги знам.
            п.с малко по-нагоре ги пише в една "таблица" ма ти тия не ги четеш....
            no signature no problems

            Коментар


            • #51
              От: Opel Frontera 3.2 V6

              Исках просто да акцентирам върху един важен факт, защото без това уточнение като нищо някой може да се сдобие с грешен диференциал примерно, благодарение на твоите писания. Сега продължаваш да омаловажаваш тая разлика - не ми се спори, още повече, че правиш констатации за мен, без хал хабер да ме знаеш!

              п.п. все пак имаш еволюция в правилната посока - от твърдението, че само на бензиновите и дизеловите са различни предавателните числа, стигаш до вярното становище, че всички са различни
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #52
                От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Исках просто да акцентирам върху един важен факт, защото без това уточнение като нищо някой може да се сдобие с грешен диференциал примерно, благодарение на твоите писания. Сега продължаваш да омаловажаваш тая разлика - не ми се спори, още повече, че правиш констатации за мен, без хал хабер да ме знаеш!

                п.п. все пак имаш еволюция в правилната посока - от твърдението, че само на бензиновите и дизеловите са различни предавателните числа, стигаш до вярното становище, че всички са различни
                Басирам се че си адвокат
                спора е безсмислен според мен, това все пак не е wikipedia и ако някой няма глава на раменете си ще си носи последствията. А прочитът на дадено твърдение е строго индивидуален както неведнъж е доказал форумът, и аз отдавна съм спрял да убеждавам хората в моите твърдения. Бъди здрав.
                no signature no problems

                Коментар


                • #53
                  От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Басирам се че си адвокат
                  спора е безсмислен според мен, това все пак не е wikipedia и ако някой няма глава на раменете си ще си носи последствията. А прочитът на дадено твърдение е строго индивидуален както неведнъж е доказал форумът, и аз отдавна съм спрял да убеждавам хората в моите твърдения. Бъди здрав.
                  абе то точно, че не е википедия си мислех да сме по-точни в инфото... аре живи здрави
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Opel Frontera 3.2 V6

                    може ли някой да ми каже скорости ръчни на фронтера 3.2 дали са еднакви с скорости на по малкия мотор на фронтера

                    Коментар


                    • #55
                      От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Мисля че са различни.Няма начин да са еднакви като се замисля.
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #56
                        От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Всъщност са еднакви - пише го по-нагоре в таблицата, която съм постнал!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #57
                          От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Колеги, здравейте. Препратката към този линк идва от темата ми за избор на джип за неделни разходки, който по възможност да не е паркетен премиум с инфарктни цени за поддръжка и данък - годишна издръжка на техническия персонал в НС.
                          Относно въпросния 3.2 V6 мотор.
                          Интересува ме по възможност относителната стойност на ремъци и ролки, масла, филтри, свещи, бобини, както и какво се сменя още, освен изброените, при закупуването му, особено нов внос. Тия там приказки - напълно обслужен вече съм ги виждал на г образни клапани, не ми се ще да ги приемам за достоверни, било то и от устата на официален дилър.

                          С други думи, ако си закупя такава Фронтера, освен изброените от мен неща, какво е препоръчително да се смени, за да знам колко да приготвя за изваждане от джоба.

                          Ще съм ви благодарен за оказаното съдействие.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
                            Колеги, здравейте. Препратката към този линк идва от темата ми за избор на джип за неделни разходки, който по възможност да не е паркетен премиум с инфарктни цени за поддръжка и данък - годишна издръжка на техническия персонал в НС.
                            Относно въпросния 3.2 V6 мотор.
                            Интересува ме по възможност относителната стойност на ремъци и ролки, масла, филтри, свещи, бобини, както и какво се сменя още, освен изброените, при закупуването му, особено нов внос. Тия там приказки - напълно обслужен вече съм ги виждал на г образни клапани, не ми се ще да ги приемам за достоверни, било то и от устата на официален дилър.

                            С други думи, ако си закупя такава Фронтера, освен изброените от мен неща, какво е препоръчително да се смени, за да знам колко да приготвя за изваждане от джоба.

                            Ще съм ви благодарен за оказаното съдействие.
                            Масла на 2-та дифа раздатка и СК независимо автомат или не. Аз бих ревизирал и охладителната система с нов термостат нов антифриз и почистване на всичко по нея. Та още 300-400 лв. ги пиши заминали
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #59
                              От: Opel Frontera 3.2 V6

                              300-400 лева плюс още колко ... ми беше идеята.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Масла на 2-та дифа раздатка и СК независимо автомат или не. Аз бих ревизирал и охладителната система с нов термостат нов антифриз и почистване на всичко по нея. Та още 300-400 лв. ги пиши заминали
                                Аз бих задържал за по-нататък термостата - при положение , че си държи стабилна температура . Така че : когато стане нужда.
                                Но покрай маслата бих сменил и филтрите . Плюс въздушен . А и не бих се доверил на автоджамбазина , ако и да ме уверява , че ангренажния ремък е сменен точно на тези километри , които са написани с бял маркер на капака ... та сумата ще е малко отгоре
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X