Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Аз на всяка кола слагам най-хубавото фолио за около 350-400 лв. Карал съм фронтерата без фолио почти 4 месеца, мога да кажа че оригиналната защита от УВ на стъклата е минимална. След като сложих истинското фолио температурата в купето спадна в пъти, колата изглежда по-добре, видимостта почти не намаля. Качественото фолио определено носи само плюсове.
    Спадането на температурата идва от намалението на интензитета по целият спекър и най-малко от UV частта, която си е намалена доста и от самото стъкло! Качвствените фолиа имат други предимства - примерно, са по-устойчиви, по равномерно тъмни и т.нт...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Спадането на температурата идва от намалението на интензитета по целият спекър и най-малко от UV частта, която си е намалена доста и от самото стъкло! Качвствените фолиа имат други предимства - примерно, са по-устойчиви, по равномерно тъмни и т.нт...
      Точно така! Самите стъкла на колите си имат UV филтър. Може да се печете и потите вътре, но едва ли ще изгорите Ако чистите стъкла не спираха UV лъчите тапицериите, кожите и таблата на колите щяха да си отиват доста по-бързо.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        E хайде да не съм голословен

        http://www.autoblog.com/2013/09/06/n...ainst-uv-rays/

        имат 100% UV my ass както се казва
        който не му се чете, на предното стъкло е еквивалент ако сте се намазали с 50-и фактор слънцезащитен крем. Което на новите коли се води 100% UVA+98% UVB защита ( на нашите кошници не вярвам да е така)
        на страничните SPF-а е равен на 16 фактор или около 65% защита.
        За това предпочитам да спра по-голямата част от спектъра през задното и задните странични. Има разлика.
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Снимах на Фронтака, левия и десния лост, бихте ли ми обяснили за левия лост - първата снимка, за какво и кога се пуска - R - горна позиция - О - долна позиция и бутон в самия лост, кое и за какво е, на десния лост в края има две бутончета - S горе и R долу, за какво са, предполагам че е свързано с темпомата-круиз контрола, бихте ли ми обяснили кога, какво, как и кога се пуска ?



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1253.JPG
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5715494





          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1254.JPG
Прегледи:1
Размер:195.5 КБ
ID:5715495

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            E хайде да не съм голословен

            http://www.autoblog.com/2013/09/06/n...ainst-uv-rays/

            имат 100% UV my ass както се казва
            който не му се чете, на предното стъкло е еквивалент ако сте се намазали с 50-и фактор слънцезащитен крем. Което на новите коли се води 100% UVA+98% UVB защита ( на нашите кошници не вярвам да е така)
            на страничните SPF-а е равен на 16 фактор или около 65% защита.
            За това предпочитам да спра по-голямата част от спектъра през задното и задните странични. Има разлика.
            Интересен материал... а иначе по-горе никой от нас не спори и не говори за 100 процентова защита
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Ляво - круиз контрол: може да се включи след първото натискане на спирачките от пускането на двигателя. I - активира круиза и поддържа моментната скорост /мисля над 30/, всяко следващо натискане вдига скоростта с 2.5 км/ч. О - изключва круиза, а също и натискането на спирачката. R - възстановява последната поддържана скорост след изключването на круиза или намалява скоростта с 2.5 км/ч по време на работа /препоръчвам да не го ползваш при големи разлики от моментната скорост до последната круизна - примерно от 50 до 120 ще стопи лагерите на автомата, прави го с максимална мощност за минимум време/. При изключване на двигателя забравя всичко.
              Дясно - управление на борд-компютъра: S - сменя параметрите, а R ги нулира. При натискане и задържане на двата дава актуалния код, например за твоя мотор и 4 врати трябва да е 001 за да показва вярно.
              Ако имаш липсващи пиксели на дисплея, мога да те насоча към човек който ги ремонтира.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Ляво - круиз контрол: може да се включи след първото натискане на спирачките от пускането на двигателя. I - активира круиза и поддържа моментната скорост /мисля над 30/, всяко следващо натискане вдига скоростта с 2.5 км/ч. О - изключва круиза, а също и натискането на спирачката. R - възстановява последната поддържана скорост след изключването на круиза или намалява скоростта с 2.5 км/ч по време на работа /препоръчвам да не го ползваш при големи разлики от моментната скорост до последната круизна - примерно от 50 до 120 ще стопи лагерите на автомата, прави го с максимална мощност за минимум време/. При изключване на двигателя забравя всичко.
                Дясно - управление на борд-компютъра: S - сменя параметрите, а R ги нулира. При натискане и задържане на двата дава актуалния код, например за твоя мотор и 4 врати трябва да е 001 за да показва вярно.
                Ако имаш липсващи пиксели на дисплея, мога да те насоча към човек който ги ремонтира.
                Благодаря ти Edo, за изчерпателния отговор, вече ми е ясно и имаш бира от мен , имам на огледалото за задно виждане, свързан навит кабел като пружина, каква екстра има в самото огледало че не мога да се сетя като го гледам, напипвам и някави бутони под него?

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Навития кабел е просто захранването на двата плафона които се пускат от бутоните на огледалото.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Навития кабел е просто захранването на двата плафона които се пускат от бутоните на огледалото.
                    Ясно, относно липсващите пиксели на екрана, има но все още е незабележимо, примерно числото 8 прилича на 3, за да се свали този дисплей, дали се сваля като радиото или трябва цялото табло, ако е по втория начин изобщо няма да се занимавам, изобщо тези дисплеи са слабо място на всички опели, толкова ли не можаха да сложат качествени дисплеи...

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Я - кви са тия копчълаци по дясната патерица?!? Моята що ги няма?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Липсващите пиксели се дължат на прекъсване в лентовия кабел на екрана и се увеличават с времето или при промени в температурата /зимата може да е по-зле/. Дисплея се сваля лесно, заедно с конзолата на радиото която се държи на три болта - двата са видими, а единия е скрит зад пепелника. Като ги отвиеш, просто дърпаш по-силно към себе си и готово! Ремонта на кабела обаче не е за всеки, много е тънка работата и си изисква знания и умения.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Я - кви са тия копчълаци по дясната патерица?!? Моята що ги няма?
                          Предполагам че при мен ги има защото се води Limited - със всички екстри, имам и подгряване на седалките също...

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            Липсващите пиксели се дължат на прекъсване в лентовия кабел на екрана и се увеличават с времето или при промени в температурата /зимата може да е по-зле/. Дисплея се сваля лесно, заедно с конзолата на радиото която се държи на три болта - двата са видими, а единия е скрит зад пепелника. Като ги отвиеш, просто дърпаш по-силно към себе си и готово! Ремонта на кабела обаче не е за всеки, много е тънка работата и си изисква знания и умения.
                            Страшен си, прати ми координатите на твоя човек който ги ремонтира, та като реша да му пращам дисплея за ремонт , и още нещо, бутона S който е до бутона със снежинката, за спортен режим ли е, като се увеличавало времето на предавките, а при снежинката се вкючвал при по-висока предавка за помощ при боксуване на сняг, така ли е?
                            Последно редактирано от Еделвайс; 17-05-16, 22:52. Причина: Допълване въпроси

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Предполагам че при мен ги има защото се води Limited - със всички екстри, имам и подгряване на седалките също...
                              Не е заради това! Ако твоята е Limited, моята е UnLimited. Имам освен твоите екстри и кожа, навигация, телефон и сигурно пропускам нещо...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Не е заради това! Ако твоята е Limited, моята е UnLimited. Имам освен твоите екстри и кожа, навигация, телефон и сигурно пропускам нещо...
                                Сетих се, може би защото е произведена през 2002г, ако не е това, остава предишния собственик да я поръчал от магазина със всички екстри, единствената екстра която нямам е кожения салон, което мен ме устройства напълно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X