Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Аз бих задържал за по-нататък термостата - при положение , че си държи стабилна температура . Така че : когато стане нужда.
    Но покрай маслата бих сменил и филтрите . Плюс въздушен . А и не бих се доверил на автоджамбазина , ако и да ме уверява , че ангренажния ремък е сменен точно на тези километри , които са написани с бял маркер на капака ... та сумата ще е малко отгоре
    Мен ми се стори че колегата пита освен всичките стандартни неща какво още. Иначе ангренажа ролките и водната помпа и маслото са първите неща. Аз до сега под 1000 лв. не съм давал за смяна на "задължителните неща" като купя кола.
    no signature no problems

    Коментар


    • #62
      От: Opel Frontera 3.2 V6

      Точно това имах предвид, освен стандартните неща, какво още. Ясно, както за всеки шестак една хилядарка отива. Само да питам запознати, водната помпа при този двигател от ангренажния ремък ли се върти?

      Коментар


      • #63
        От: Opel Frontera 3.2 V6

        Колега, в щатите цените на частите за този двигател са смешни. Има хора и във форума, които доставят от там (може и сам обаче транспорта излиза по-себело). Примерно комплект ролки, ремък и водна помпа е от 90-140$ без доставката, като тука само за едната ролка и ремъка ми искаха над 250 лв!! Аз при покупката на моята си смених всички масла по дифове и ск. кутия, антифриз, ремъци, ролки, в. помпа и свещи и се вкарах в под 1000 лв!

        п.п. - Да - водната помпа се върти от ангренажния ремък.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #64
          От: Opel Frontera 3.2 V6

          С други думи, за да се смени една водна помпа, процедурата е стандартна и за смяната на ангренажния ремък. В такъв случай, не зная къде е термостата на тази кола, но мисля, че предложението на колегата по-горе за ревизия на охладителната система може би наистина има резон, след 5000 км ако колата хвърли водна помпа, пак цялата процедура на ново, някак не ми се ще.

          Да питам нещо друго - термостатът тук също ли се сменя както при 6 и 8 цилиндровите мотори на VAG, със сваляне на ангренажа? И разпределителните валове тук също ли се блокират със специален ключ в определено положение или са на ангренажни белези? Гледах в neoriginal.ru, но не можах да се ориентирам.

          Коментар


          • #65
            От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
            С други думи, за да се смени една водна помпа, процедурата е стандартна и за смяната на ангренажния ремък. В такъв случай, не зная къде е термостата на тази кола, но мисля, че предложението на колегата по-горе за ревизия на охладителната система може би наистина има резон, след 5000 км ако колата хвърли водна помпа, пак цялата процедура на ново, някак не ми се ще.

            Да питам нещо друго - термостатът тук също ли се сменя както при 6 и 8 цилиндровите мотори на VAG, със сваляне на ангренажа? И разпределителните валове тук също ли се блокират със специален ключ в определено положение или са на ангренажни белези? Гледах в neoriginal.ru, но не можах да се ориентирам.
            Двигателя и колата нямат нищо общо с VAG и Opel
            no signature no problems

            Коментар


            • #66
              От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
              С други думи, за да се смени една водна помпа, процедурата е стандартна и за смяната на ангренажния ремък. В такъв случай, не зная къде е термостата на тази кола, но мисля, че предложението на колегата по-горе за ревизия на охладителната система може би наистина има резон, след 5000 км ако колата хвърли водна помпа, пак цялата процедура на ново, някак не ми се ще.

              Да питам нещо друго - термостатът тук също ли се сменя както при 6 и 8 цилиндровите мотори на VAG, със сваляне на ангренажа? И разпределителните валове тук също ли се блокират със специален ключ в определено положение или са на ангренажни белези? Гледах в neoriginal.ru, но не можах да се ориентирам.
              Не ти трябват специални инструменти - смяната на ремъка е сравнително лесно - има си белези, трябва само да внимаваш на единия разпределителен вал имаше някакъв пиниз, но съм забравил - май съвпадаше в 2 положения и правилното се определяше от ГМТ на някой от цилиндрите. Водната помпа се сменя с презацепване на ангренажа, а термостата не - елементарно е и нeма VAG-MAG
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #67
                От: Opel Frontera 3.2 V6

                Последно, за автоматичната скоростна кутия някакви мнения?

                Коментар


                • #68
                  От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Здравей колега,
                  В началото на тази тема съм посочил точни цени на всичко необходимо за обслужването на мотора. С колегата bushiDO сме направили и сравнение с части ако ги поръчаш от сайт които bushiDO бе така добър да сподели. Просто трябва да прочетеш темата от начало.
                  Относно скоростната кутия – аз карам автоматик свикнал съм с тях, харесвам ги и нямам проблеми до момента. Тези ми впечатления може би се дължат и на редовна смяна на маслен филтър на автоматичните кутии и масло. Замислял съм се по въпроса с поддръжката и мога да ти кажа следното – в момента се продава автоматична скоростна кутия точно от такъв джип на които му е взет двигателя и цената и е 350лв. Нека някой по запознат да каже колко струва пълен комплект съединител на ръчната скоростна кутия.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от navushtanov Преглед на мнение
                    Здравей колега,
                    В началото на тази тема съм посочил точни цени на всичко необходимо за обслужването на мотора. С колегата bushiDO сме направили и сравнение с части ако ги поръчаш от сайт които bushiDO бе така добър да сподели. Просто трябва да прочетеш темата от начало.
                    Относно скоростната кутия – аз карам автоматик свикнал съм с тях, харесвам ги и нямам проблеми до момента. Тези ми впечатления може би се дължат и на редовна смяна на маслен филтър на автоматичните кутии и масло. Замислял съм се по въпроса с поддръжката и мога да ти кажа следното – в момента се продава автоматична скоростна кутия точно от такъв джип на които му е взет двигателя и цената и е 350лв. Нека някой по запознат да каже колко струва пълен комплект съединител на ръчната скоростна кутия.
                    под 500 без труд трудно ще се намери съединител за тоз матор но тази автоматична кутия случайно и е толкова цената. Обикновенно са над 1000 и ги няма....
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #70
                      От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Здравейте колеги, интересува ме цена за виско на този мотор 3.2 v6, ако някой е сменял.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от petrini Преглед на мнение
                        Здравейте колеги, интересува ме цена за виско на този мотор 3.2 v6, ако някой е сменял.
                        А, за що, ти е
                        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                        Коментар


                        • #72
                          От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от petrini Преглед на мнение
                          Здравейте колеги, интересува ме цена за виско на този мотор 3.2 v6, ако някой е сменял.
                          Цената е главозамайваща. В пъти по- евтино ще ти излезе да я преработиш във вариант ел.перка.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Opel Frontera 3.2 V6

                            107$ + доставка и евентуално ДДС/мито.
                            Една 3.2 се продава на части в пловдив, ако ти се рискува със секънд хенд.... Но съвета за вентилатор на ток е най-смислен с оглед цените на този съединител!
                            Последно редактирано от bushiDO; 03-02-15, 19:29.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #74
                              От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Благодаря за информацията колега bushiDO.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Здравейте. След няколко месечно четене по форуми и ... се спрях на фронтера В 3,2 V6. В момента съм се спрял на тези три обяви

                                *****
                                - в гр.София
                                Бихте ли си казали мнението за тях. Да ми препоръчате сервизи в съответните градове,където да ги огледат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X