Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    А маслото и филтрите да си сменя ли ? И антифриза ?
    Немой, че развалиш убавата стойка на Фронти!

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Днес профилактирах климатика на машината, имаше нужда от малко допълване с фреон, причината се оказа износени вентили за високото налягане, та сложихме нови и засега е ок.

      Ето старите иглички:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190621_180123.jpg
Прегледи:1
Размер:822.7 КБ
ID:5816300

      П.С. Между другото откак имам фронтерата, климатика при движение си духа много студено, но винаги при спряло положение или при големи задръствания, духа по-малко студено.

      При мен охлаждането на двете пити е само чрез виското, майстора ми каза че ако искам климатика да духа много студено и при спряло положение, ще трябва да му монтираме допълнително ел. перка, оригинално и фабрично вграждана от фронтера А, така като включа климатика, ел. перката също ще се включва, чудя се дали така да го направим за да му помага на климатика в задръстванията или като си работи дълго време само на място?

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Прав е мастора за перките.
        Няма достатъчно дебит на празен ход иначе
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          А маслото и филтрите да си сменя ли ? И антифриза ?
          Е аз от къде да знам ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Е аз от къде да знам ?!
            Е и аз не знам . Тъз Фронтера ми е едва трета .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Е и аз не знам . Тъз Фронтера ми е едва трета .
              Тогава

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Немой, че развалиш убавата стойка на Фронти!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Прав е мастора за перките.
                Няма достатъчно дебит на празен ход иначе
                Ясно, то тази климатична перка, предполагам че освен че ще се включва при пускане на климатика, би трябвало и да се изключва ако карам при над 50 км/h например, едва ли ще работи нон-стоп докато е включен климатика, макар че ще трябва да се изгражда и цяла инсталация с релета и датчици за перката.

                п.с. Колеги, освен от фабрично климатичен ел. вентилатор за Фронтера А, от каква друга кола - джипка, би паснала заедно със стойката си на питата на Фронтера Б, с минимални преправания?

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  вместо релета и датчици, изкарай един бутон с диод на таблото и цък-цък в задръстването
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Ами от Фронтера Б - двата вентилатора ще ти паснат на радиатора.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      Ами от Фронтера Б - двата вентилатора ще ти паснат на радиатора.
                      Тези два вентилатора само за климатика ли е, т.е. предполагам че стои в такъв случай в предната част на климатичния радиатор?


                      п.с. Защо производителя не е предвидил допълнителен ел. вентилатор за климатика, защо се е разчитало само на виското да се справи със двата радиатора?

                      Дали защото Фронтерата е Швейцарка а там си е по-студено....


                      п.с. Колеги моля тези от вас които имат от въпросните две перки за климатика - Фронтера Б, нека да направят една снимка и да я видя, не съм виждал на живо от тези перки за климатика, не можах и да намеря из гугъла, само на разни Омеги, Вектри ми излизат.

                      Благодаря предварително

                      p.s. Сега разбрах на кои модели имат от тези две перки за климатика:

                      вентилатор за климатик OPEL Frontera B


                      6B_ 2.2 DTI (6B_66, 6B_76) » 120 K.C., от 2002 година


                      6B_ 2.2 DTI » 116 K.C., от 1998 година


                      6B_ 2.2 i » 136 K.C., от 1998 година

                      Ще трябва да търся вентилатор за климатик от съответните двигатели - Фронтера Б?
                      Последно редактирано от Еделвайс; 22-06-19, 08:58. Причина: п.с. p.s.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Купуваш си две перки Спал и си ти.
                        Две китайски копия също бива
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          ...Купуваш си две перки Спал и си ти....
                          Никакво значение нема дали е Спал или Недоспал . На мойта ОФА ( на Павката бившата беше досущ като мойта) в момента съм с две различни перки - и по диаметър и по конструкция, и по марки.
                          Когато едната перка ми изгоря - откарах колата в първата морга и само докато се разходихме измежду малолитражките -и хоп ! намерихме една дето като я наложихме пасна на заборника . Е, имаше малко тенекеджиЙско преправяне от моя страна , за да съвпаднат "ушенцата" .

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          ...п.с. Защо производителя не е предвидил допълнителен ел. вентилатор за климатика, защо се е разчитало само на виското да се справи със двата радиатора?
                          Дали защото Фронтерата е Швейцарка а там си е по-студено....
                          Баф ли го ?!
                          Моята е от Южна Италия , пък пак разчита само на виското ( добре че поне то работи , горкото! За сега )
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Писах на Лозан дали има климатичен ел. вентилатор с двете перки от Фронтера Б, идеята е въпросните вентилатори да са заедно със все стойката им -дифузьора и скобичките-щипките с които се захващат към климатичния радиатор, също да използвам и оригиналния им куплунг за захранването им, на моята сигурно го има заложена и да стане почти - Plug & Play


                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Баф ли го ?!
                            Моята е от Южна Италия , пък пак разчита само на виското ( добре че поне то работи , горкото! За сега )
                            Климатика духа ли ти така студено и на празен ход дълго време, така както ако караш на магистралата?
                            Последно редактирано от Еделвайс; 22-06-19, 14:47. Причина: п.с.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Павка, както си писал, на дизела са с две перки и си работят постоянно на първа скорост докато е включен климатика - в голяма жега, на място, включва и втората скорост. Аз също бера ядове с вентила на високото налягане /писах в раздел Автоклиматици/ и гледам, че от твойте два само левият е оригинален /трябва да са еднакви/ - как е сега, пуска ли мехурчета след смяната с нови? Как намерихте оригинални или ти сложиха от универсалните?
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                                Павка, както си писал, на дизела са с две перки и си работят постоянно на първа скорост докато е включен климатика - в голяма жега, на място, включва и втората скорост. Аз също бера ядове с вентила на високото налягане /писах в раздел Автоклиматици/ и гледам, че от твойте два само левият е оригинален /трябва да са еднакви/ - как е сега, пуска ли мехурчета след смяната с нови? Как намерихте оригинални или ти сложиха от универсалните?
                                Мерси за разяснението относно вентилаторите, ако не те затрудня много ще съм ти благодарен когато имаш време да снимаш вентилаторите, как са захванати към климатичната пита и къде е включена буксата за захранването на ветилаторите, за да видя дали моята инсталация го има заложена.

                                Относно вентилите за високото налягане, платих 9 лева за тях, предполагам че са универсални че си ги имаха в наличност в сервиза, майстора ми каза че няма мехурчета с новите вентили, каза ми че с времето пружинките омеквали а гумените о пръстени се износват, консуматив са си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X