Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Ето две снимки, перките се пускат от компа и няма да е просто преправянето!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1682.jpg
Прегледи:1
Размер:404.1 КБ
ID:5816318
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      На вилата съм и нещо нета е смотан, втората снимка не се качва?!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        Ето две снимки, перките се пускат от компа и няма да е просто преправянето!
        [ATTACH=CONFIG]990546[/ATTACH]

        Благодаря за снимката, нещо май съм се объркал, мислех че перките са специално за климатика и се монтират пред климатичния радиатор а не отзад, при мен съм отзад откъм двигателя с виско и няма да го махам, идеята е да сложа ел. вентилатор отпред на климатичния радиатор като перката се върти в посока нагнетяване към климатичния радиатор, вече разбирам защо майстора ми говореше за единичен вентилатор от Фронтера А, той е фабрично монтиран пред питата откъм решетката с фаровете, като отзад си е и с виско...

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Да, тука перките са на мястото на виското - последен опит:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1683.jpg
Прегледи:1
Размер:413.7 КБ
ID:5816320
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            Да, тука перките са на мястото на виското - последен опит:
            [ATTACH=CONFIG]990548[/ATTACH]
            Много съм ти благодарен за снимките, изясни ми се нещо много важно, а именно че не става дума за вентилатори само за климатика, а си е комбиниран за водния радиатор и за климатика, при мен виското си работи, искам просто отделно да монтирам ел. вентилатор, но от другата страна на радиаторите т.е., пред решетката и директно захванат към климатичния радиатор, като духането ще е нагнетяващо, ето как изглежда единичната перка вграждана в редките модели ОФА sport с климатик, при тях работи виското и ел. вентилатор за климатика.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb.jpg
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5816321

            Така изглежда въпросния вентилатор за климатика на Фронтера А, снимката е примерна:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:2
Размер:22.0 КБ
ID:5816322
            Последно редактирано от Еделвайс; 22-06-19, 22:47. Причина: Снимки

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              ...Климатика духа ли ти така студено и на празен ход дълго време, така както ако караш на магистралата?...
              По време на движение ( независимо по магистрала или междуселски пътища ) си изстудява как си требе . На празен ход в жегата не е добре . С други думи : като при теб.

              пп. Преди малко "челосах" двете фронтери да направя сравнение . Значи тая работа дето си я намислил с
              перките от ОФА (че и на мен ми бръмна мухата ) може да стане , но без преработка ( механична и електрическа) няма да се размине.
              Ше иска заигравка .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                То монтажа е прост, управлението не толкова
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  То монтажа е прост, управлението не толкова
                  Ще искам вентилатора да си има копче с подсветка което да мога да го включвам и изключвам ръчно, така ще е най-лесно.



                  Направих снимки и измерих колко голям вентилатор може да влезе:

                  Ето тук съм си с виското, там няма да пипам нищо:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:282.8 КБ
ID:5816329


                  Тук на тези снимки се вижда къде искам да сложа вентилатора:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:211.0 КБ
ID:5816330

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5816331


                  Тук измерих максимално колко голяма перка би влязла, в средата на климатичния радиатор има гредичка и съм съобразил размерите с нея:

                  Ето на измерванията:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:271.0 КБ
ID:5816332


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5816333

                  Вентилатора трябва да не е по-голям от 260X330 мм, което ме наведе на мисълта че ще стане, вентилатор за охлаждане на климатик, от OPEL VECTRA B (J96) седан от 1995 до 2002

                  Мощност: 200W
                  Размер на перката: 310mm

                  Ето как изглежда перката на Вектрата:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:5816334

                  Как мислите вие по въпроса, да не говорим че тези ел. вентилатори ги има в изобилие и са евтини?

                  п.с. Лозан ми писа че ще провери за от Фронтера А, дано има и да влезе след като се знае размерите.
                  Последно редактирано от Еделвайс; 23-06-19, 11:52. Причина: п.с.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Искай да ти го направят както трябва.
                    Като вдигне налягане фреона и пали.
                    Останалото е цигания
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Искай да ти го направят както трябва.
                      Като вдигне налягане фреона и пали.
                      Останалото е цигания
                      Майстора така беше предложил да го направи, но аз си мислех за по-лесно и бързо с копче, но май ще го направим както си трябва.

                      п.с. Чакам Лозан да ми пише дали има от Фронтера А вентилатора, ако не, вече да взема този от Вектрата и да се действа.
                      Последно редактирано от Еделвайс; 23-06-19, 12:38. Причина: п.с.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        За да се направи с датчик ще трябва да се изпразва пак системата, да се сваля тръба, да се заварява щуцер за датчик, който да се подбере, така че да не работи перката постоянно и да се прави инсталация. Доста сложно и неоправдано за целта, според мен. Оправдано е ако несработването на перката може да доведе до проблеми в системата. В случая не е така. Само с копче на таблото е по-добър вариант. Но собственика си решава.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Не. Щото тия въртилатори не е умно да работят постоянно. По няколко причини
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                            За да се направи с датчик ще трябва да се изпразва пак системата, да се сваля тръба, да се заварява щуцер за датчик, който да се подбере, така че да не работи перката постоянно и да се прави инсталация. Доста сложно и неоправдано за целта, според мен. Оправдано е ако несработването на перката може да доведе до проблеми в системата. В случая не е така. Само с копче на таблото е по-добър вариант. Но собственика си решава.
                            Това ми изглежда наистина сложно и май ще е скъпо изпълнение, реално на мен ми трябва да работи вентилатора на климатика, най-вече като се е загряла от слънцето и преди да кача детето в колата, да я охладя малко при работа на празен ход, при всички останали случаи, докато карам, вентилатора няма да ми трябва, все повече почвам да си мисля че май с копче ще е най-удачно, просто само при празен ход или при зверско задръстване ще го пускам?

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Струвате ми се достатъчно технически грамотен и прецизен за да успеете да я управлявате ръчно. При горешо време и в градски условия може да работи постоянно. Така е при много модели автомобили.
                              Все пак трябва да се прецени дали само с перка ще се реши проблема. Може да е нужно и по-високи обороти за по-добро охлаждане, което да е недостатък на конкретния модел.
                              Последно редактирано от jonjon; 23-06-19, 14:11. Причина: уточняване

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                                Струвате ми се достатъчно технически грамотен и прецизен за да успеете да я управлявате ръчно. При горешо време и в градски условия може да работи постоянно. Така е при много модели автомобили.

                                Да, отговорен съм и няма проблем да управлявам когато е нужно перката, между другото на предишната ми работа карах служебен Mercedes- 300E - 1993г. той си беше с виско и отделно ел.перка за климатика, винаги като пусках климатика на auto, перката се въртеше постоянно докато съм на празен ход или като карам из града, чак на дълъг път не чувах ел. перката да работи.

                                Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                                Може да е нужно и по-високи обороти за по-добро охлаждане, което да е недостатък на конкретния модел.
                                По-високи обороти на ел. вентилатора или двигателя да има по-високи обороти при празен ход, ако е за двигателя, като включа климатика леко му се повишават оборотите, ако е за ел. перката ще търся с по-мощен дебит?
                                Последно редактирано от Еделвайс; 23-06-19, 14:20. Причина: Допълване инфо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X