Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Днес успях да се освободя от работа и да оставя джипката за подмяна на сондата, оказа се че наистина е отишла тотално въпросната сонда намираща се под краката на шофьорското място, сложиха ми датчик Бош made in USA, майстора ми каза че другата сонда е станала много мудна и да очаквам всеки момент и нея да сменя, като светне чека и покаже Bank 1 Sensor 1, ще я сменя. Между другото като ми смениха сондата, първото нещо което забелязах е че при напълно загрял двигател, за първи път откак имам джипка виждам на разходомера за бензин, да ми показва 0.9 - 1 литра на час, преди при загрял двигател ми е показвало 1.5 -1.8 литра на час.Това е въпросния датчик който ми смениха:[ATTACH=CONFIG]934716[/ATTACH]
    Впрочем и аз трябва да сменя ламБи сондите, но има някакво разминаване - по сайтовете за авточасти дават различен парт номер за Bosch от този, който Павката си е монтирал: 0 258 005 703 ?!?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Впрочем и аз трябва да сменя ламБи сондите, но има някакво разминаване - по сайтовете за авточасти дават различен парт номер за Bosch от този, който Павката си е монтирал: 0 258 005 703 ?!?
      Най-вероятно разликата идва от това че на въпросния датчик, за да е по-евтин е само с голи кабели, ще трябва да използваш оригиналната букса на датчика и да пренаредиш правилно пиновете.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Скапа ми се OBD скенера и поръчак от блутут пишоците, е така за проба, обаче шнур - телефона се връзва с адаптера, но не чете нищо. Казва, че колата не е на контакт... Някой пробвал ли е такова, което работи с фруктиерките ни?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Пробва ли ОБД-то на друга кола? Защото аз като си смених телефона и ОБД-то по-трудно ми се връзва с приложението ( понякога трябва да рефрешвам няколко пъти и да му бая ) докато се свърже, докато на стария телефон смао го връзвам и веднага намира колата. Иначе най добрия вариант като вържеш ОБД-то влизаш в настройките на телефона, даваш му автоматично да търси devices и влизаш пак в Torque. Ако не намери пак пробвай 2-3 пъти, ако не става - не става

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Впрочем и аз трябва да сменя ламБи сондите, но има някакво разминаване - по сайтовете за авточасти дават различен парт номер за Bosch от този, който Павката си е монтирал: 0 258 005 703 ?!?
            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Най-вероятно разликата идва от това че на въпросния датчик, за да е по-евтин е само с голи кабели, ще трябва да използваш оригиналната букса на датчика и да пренаредиш правилно пиновете.
            Така е, но в случая не баш. Този номер, 0 258 005 703, е с букса и в същото време е по евтин от универсалната четири кабелна сонда, пак на Бош. Та, най добре да се търси 0 258 005 703.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
              Пробва ли ОБД-то на друга кола? Защото аз като си смених телефона и ОБД-то по-трудно ми се връзва с приложението ( понякога трябва да рефрешвам няколко пъти и да му бая ) докато се свърже, докато на стария телефон смао го връзвам и веднага намира колата. Иначе най добрия вариант като вържеш ОБД-то влизаш в настройките на телефона, даваш му автоматично да търси devices и влизаш пак в Torque. Ако не намери пак пробвай 2-3 пъти, ако не става - не става
              Проблема е, че телефона ми намира OBD адаптера, но самия адаптер не "чете" колата - дава ми да проверя дали е на контакт, а тя си е на контакт и я паля за "лайв дейта" и пак шнур... Довечера пак ще си поиграя....
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Точно така прави и моя, телефона се връзва с ОБД но ОБД не чете ЕКУто, пробвай както ти казах, според мен ще стане.

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Изглежда не поддържа нужния за фронтерата протокол - приложението върти някави различни и почва от начало, но така и не прави връзка с ECU-то...

                  п.п. подържа тези протоколи:

                  SAE J1850 PWM (41.6 kbaud)
                  SAE J1850 VPW (10.4 kbaud)
                  ISO 9141-2 (5 baud init, 10.4 kbaud)
                  ISO 14230-4 KWP (5 baud init, 10.4 kbaud)
                  ISO 14230-4 KWP (fast init, 10.4 kbaud)
                  ISO 15765-4 CAN (11 bit ID, 500 kbaud)
                  ISO 15765-4 CAN (29 bit ID, 500 kbaud)
                  ISO 15765-4 CAN (11 bit ID, 250 kbaud)
                  ISO 15765-4 CAN (29 bit ID, 250 kbaud)
                  SAE J1939
                  J1979

                  Някой знае ли 3.2 на кой протокол работи?
                  Последно редактирано от bushiDO; 15-05-18, 21:45.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Колеги,

                    Имам някакви апетити да взимам дълга база V6 и имам питания.
                    Ще съм благодарен на съдействие и се извинявам ако се повтаря нещо и е писано.

                    Прочел съм доста из темата, но все пак някой конкретни въпроси ми остават

                    АГУ
                    • 3,2 мотора държи ли на газифициране без проблеми?
                    • Каква/и бутилка/и се събират под пода?


                    Скоростна кутия
                    • Автоматика какви са му драмите и ремонтира ли се успешно?
                    • Съвет автомат или ръчка?


                    Лифт и гуми
                    • Някакъв лек до умерен лифт как и с какво се постига в бюджетен вариант?
                    • Гуми - удачен размер/модел за всесезонни гуми ставащи за зимата


                    Поддръжка и тунинг - Има ли кой да поддържа и съдейства за тунинг в София?


                    Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Не знам какво си чел, но тази тема е най-отгоре: Как да си повдигна фронтерата !
                      Всичко друго също е коментирано многократно...

                      п.п. Да се похваля - имам си вече работещо OBD адапторче, което си работи ОК (четене на грешки, триене, данни в реално време...) на невероятната цена от около 20ина лева
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Eмиии добре, хващам се да чета тогава

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Не знам какво си чел, но тази тема е най-отгоре: Как да си повдигна фронтерата !
                          Всичко друго също е коментирано многократно...

                          п.п. Да се похваля - имам си вече работещо OBD адапторче, което си работи ОК (четене на грешки, триене, данни в реално време...) на невероятната цена от около 20ина лева
                          А би ли споделил със тези, които нямат. А искат да се сдобият с подобна джаджа за същите пари, ако може

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от kosio546 Преглед на мнение
                            Eмиии добре, хващам се да чета тогава
                            Да - прояви малко старание поне, че иначе хем се възпитава мързел, хем се пълни форума

                            Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
                            А би ли споделил със тези, които нямат. А искат да се сдобият с подобна джаджа за същите пари, ако може
                            Воаля: пишеш в ибей "OBD2 ELM327 Bluetooth Car Auto Fault Diagnostic Scanner Tool" и гледам цената малко са надули - 11.60 паунда... този линк незнам дали е позволен, но не е директно към оферта: http://vi.vipr.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=282642430013&t=1537279488000&tid=310&category=4660&seller=sayhello2015&excSoj=1&excTrk=1&lsite=3&ittenable=false&dom ain=ebay.co.uk&descgauge=1&cspheader=1&oneClk=1&secureDesc=0
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              То ELM327 няма нужда да е в паунда и от чужбина.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Павка , кажи на колегата с коя апликация си четеш колата.ЕЛМ-чето лесно ще си купи.
                                Примерно Torkpro-5 euro и т. н.
                                Може и на подобни пари да види как се държи ОПком.
                                Таа , обсъдете.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X