Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Сутринта реших да монтирам зимните гуми и тъкмо да видя къде и как са сондите, като махнах двете предни гуми, успях с фенерче да видя четирите сонди, двете преди катализатора и двете след, всичките сонди бяха с по четири кабела, визуално изглеждаха много добре, кабелите също, така че поне визуално си е наред.
    Жоро, като казваш че е предна лява сонда преди катализатора, кое ляво визираш, откъм фаровете като застана или откъм задната част, предполагам че имаш предвид предна лява сонда - под шофьорското място дефакто?

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Да банк 2 сензор 1 е във шофьорските крака.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        Да банк 2 сензор 1 е във шофьорските крака.
        Благодаря Лозане.

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Днес успях да се освободя от работа и да оставя джипката за подмяна на сондата, оказа се че наистина е отишла тотално въпросната сонда намираща се под краката на шофьорското място, сложиха ми датчик Бош made in USA, майстора ми каза че другата сонда е станала много мудна и да очаквам всеки момент и нея да сменя, като светне чека и покаже Bank 1 Sensor 1, ще я сменя. Между другото като ми смениха сондата, първото нещо което забелязах е че при напълно загрял двигател, за първи път откак имам джипка виждам на разходомера за бензин, да ми показва 0.9 - 1 литра на час, преди при загрял двигател ми е показвало 1.5 -1.8 литра на час.

          Това е въпросния датчик който ми смениха:



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:75DABDD5-65E5-42B0-9D2F-39B631F1ECFF.jpg
Прегледи:1
Размер:309.3 КБ
ID:5770149

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Здравей колеги , имам проблем на който много бих се радвал ако можете да ми помогнете. Притежавам Фронтерка 3.2 V6 от която съм много доволен . Но поради лошо стечение на обстоятелствата е в "бокса". И ми трябва блок и бутала за нея, няколко пъти вече получавах боклуци от обяви в нета, които не стават за нищо . Ако можеш да ми кажете от къде или кого, мога да си намеря нужните части , ще съм ви много благодарен. БЛАГОДАРЯ !!!!

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от ppetrov88 Преглед на мнение
              Здравей колеги , имам проблем на който много бих се радвал ако можете да ми помогнете. Притежавам Фронтерка 3.2 V6 от която съм много доволен . Но поради лошо стечение на обстоятелствата е в "бокса". И ми трябва блок и бутала за нея, няколко пъти вече получавах боклуци от обяви в нета, които не стават за нищо . Ако можеш да ми кажете от къде или кого, мога да си намеря нужните части , ще съм ви много благодарен. БЛАГОДАРЯ !!!!
              Те ти бутала по 30 лева парчака, с транспорта 50ина: http://www.rockauto.com/en/moreinfo....428049&jsn=386, обаче за блок трябва да видиш нещо секънд хенд, че новите са по-скъпи от колата.

              Впрочем какви са "лошите обстоятелства, които са се стекли"?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                " Впрочем какви са "лошите обстоятелства, които са се стекли"? "
                Колата си е докарах на ход от Англия. След което е вкарах в сервиз за обслужване , където е дърйаха близо 4 седмици и все някакви части чакаха. Накрая след малък скандал си е прибрах от там на друг майстор , които е запали но не работеше хубаво , и нямъше мощтност а гореше зверски. после на трети , четвърти ...... И накрая като е отворихме бяха задрали буталата и не беше зацепена правилно.

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Впрочем какви са "лошите обстоятелства, които са се стекли"?
                  Сигурно е изкокнала некоя биела да види кой е шофьора.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Колеги, от няколко дни като натискам спирачката от самия педал скърца много гадно, като при неотварян от много време стар дървен прозорец, взех WD40 и удължителя пръсках където е щифта на педала, около маншона, пробвам и педала пак скърца, махнах удължителя на WD40 и реших да пръсна обилно, после пак скърца, брее и реших да пръсна яко навсякъде отделно и изхабих половин флакон и се натрових с изпаренията му. И след всичкото това упражнение педала подигравателно си скърца като стара ръждясала панта, остава проблема да е откъм двигателния отсек но там изобщо нямам достъп и не знам къде може да е тъпото скърцане ?

                    p.s. Да уточня, самия педал скърца и при изключен двигател на място без да e в движение, само като натискам механично педала.
                    Последно редактирано от Еделвайс; 11-11-17, 11:52. Причина: п.с.

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Не бих пръскал с WD-40 по шарнирни връзки. Това ми е казвано от дългогодишен автомонтьор-приемчик в сервиз. След това следва нова, по-неприятна корозия.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Пробвай със силиконова, или PTTF смазки!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Пробвай със силиконова, или PTTF смазки!
                          Преди малко купих и пръснах обилно със силиконов спрей за автомобилни гумени уплътнения за врати, пак няма никакъв ефект, явно механизма който скърца идва откъм двигателния отсек, а там май само на канал ще имам достъп и то след като се свалят подкартерните защити, голяма хамалогия ще е за едното скърцане, ама като се наложи ще отскоча до сервиза че не мога да правя това упражнение пред блока....
                          Последно редактирано от Еделвайс; 11-11-17, 14:20.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Не съм убеден, че ти е необходим канал, но за хамалогията съм съгласен.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-спираче&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:275.7 КБ
ID:5772280
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Забравих да пиша че още на следващия ден, скърцането при натискането на спирачката изчезна тотално, дали силиконовата смазка е стигнала някак си до проблемното място със закъснение, все пак половин флакон изпръснах, и до днес засега все още няма скърцане, дано да се е смазало каквото беше за смазване.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Не съм убеден, че ти е необходим канал, но за хамалогията съм съгласен.

                                [ATTACH=CONFIG]936868[/ATTACH]

                                Пак се разкърца самия спирачен педал гадно, явно проблема определено е откъм двигателния отсек, като дойде време да сменям маслото, тогава ще помоля майстора да смаже лостовата система на педала, че не си струва специално само за това да ходя до сервиза.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X