Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    На двигателя.
    Тоя ток за перката трябва да дойде от някъде.
    ПП на мерцедеса е въртяла нон стоп ел перката защото виското е било заминало
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      На двигателя.
      Тоя ток за перката трябва да дойде от някъде.
      Няма ли да е достатъчно от леко повишените обороти при включването на климатика, или ще трябва да са още по-високи, ако се налага това, то как ще се вземе сигнал от компа при включен вентилатор да си дигне автоматично оборотите?

      Ако в крайна сметка наистина е такава разправията за да се направи както трябва, то май ще е най-добре нищо да не пипам и да си карам както досега....

      Пак се питам, защо производителя не е сметнал за нужно да има и ел. вентилатор за климатика и да е по-ефективен при празен ход, ето и при другия колега със същия двигател 3.2V 6, пак има същите симптоми, по-слабо духа климатика заради недостатъчното обдухване на климатичния радиатор, само от виското при празен ход?
      Последно редактирано от Еделвайс; 23-06-19, 14:33. Причина: Пояснение

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Идеята ми беше за по-високи обороти на двигателя, а оттам и на компресора. Затова, преди да вземете решение, е хубаво при температури над 30 градуса да мушнете някакъв вентилатор, да го свържете временно за акумулатора и да видите има ли ефект.Защото може да е малък или никакъв и да остане само разправията с монтажа.

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Няма нищо сложно в процедурата.
          Евентуално може да ти е скъпо, но това си е между теб и майстора ти.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Ще го обсъдя с майстора, някой ще може ли да обясни логично, защо фабрично не е заложено да има и климатична перка, Лозан ако чете тук, може би той ще може да каже най-добре, дано драсне някой ред, макар че не е много по писането?

            Виското ми си работи отлично, държи температура на двигателя, на първата черта преди средната, съвсем нормална температура.

            Всички коли които съм виждал да работят с виско, имат и ел. вентилатор за климатика.
            Последно редактирано от Еделвайс; 23-06-19, 14:52. Причина: Допълване инфо

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Във оригинала си исузу родео има. По мое мнение за европа са сметнали че 200+коня кола ще се кара по магистралата. Ел. перката по принцип повишава КПДто на климатика, тя се управлява по налягане-температура на фреона, на мойта е вързана към + са на компресора - има клима има перка.
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Бих качил и снимки но от тела. Не мога да се разправям с прикачените фаилове
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Реших да направя последен опит преди да сложа ел. перка, ще взема Меглио и обилно ще пръсна двата радиатора, ще оставя да подейства и после с маркуча ще ги измия обилно, ще пиша дали ще има подобрение за климатика при празен ход.
                  При всички положения, няма да е излишно измиването на радиаторите.


                  П.С. Намерих оригинална перка за нашата Фронтера, както каза Лозан от :

                  98-04 Isuzu Rodeo 3.2L A/C AC

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190625_090855.jpg
Прегледи:1
Размер:460.6 КБ
ID:5816430


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190625-090605_Samsung Internet.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5816431


                  За съжаление го има само по щатско, или чрез ebay за 25$
                  Последно редактирано от Еделвайс; 25-06-19, 08:20. Причина: П.С. Снимки

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    От САщ до Англия до Габко. После насам. Няма да отнеме повече от 2-3 седмици.

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ...П.С. Намерих оригинална перка за нашата Фронтера, както каза Лозан от : 98-04 Isuzu Rodeo 3.2L A/C AC
                      Това, което си намерил не е оригинална перка за нашата Фронтера , а за Исузу.

                      Което означава, че въпросната перка ще трябва да я приспособяваш на нашата Фронтера . А не знам какъв оглед си направил , но май не е много просто и механичното закрепване .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Това, което си намерил не е оригинална перка за нашата Фронтера , а за Исузу.

                        Което означава, че въпросната перка ще трябва да я приспособяваш на нашата Фронтера . А не знам какъв оглед си направил , но май не е много просто и механичното закрепване .
                        В случая по-важното е размера на вентилатора, намерих вентилатор от полицейската Астра, едно момче ми я предлага за мен само за 30 лева, ама пусто голяма е над 330 мм и просто не виждам как ще го пъхнем под решетката без да пречи на нещо, трябва перката да не е по-голяма от 260 мм, така го виждам аз...

                        Не ми се дава точно по размер за нова перка спал за 250 лева, при положение че намерих перка на GM от Astra за 30 лева, макар и по-голяма....

                        Ето и вентилатора на Астрата:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:13.8 КБ
ID:5816486

                        p.s. Ще поръчам все пак перката от Астрата за 30 лева, ще рискувам и дано да успеем да я монтираме, 30 лева не са чак толкова голяма загуба ако не стане....
                        Последно редактирано от Еделвайс; 25-06-19, 17:51. Причина: п.с.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          .... трябва перката да не е по-голяма от 260 мм, така го виждам аз...
                          При перка 260 мм. (максимум) ще имаш 50% охлаждане на питата . Оная "гредичка" в средата , дето държи заключващия механизъм на капака , бърка цялата работа .
                          Не съм сигурен и дали дистанцията между питата и декоративната решетка е достатъчна , за да се пъхне вентилатор там със все пластмасите за захващането му?!
                          Трябва конкретна перка и мерене .
                          Иначе между двата радиатора има 3 пръста луфт , ама ...

                          ПП. ..иначе съвсем отделно : днес в едно задръстване и на място пак не ми дъхаше кой знае колко студено . Отбих и вдигнах капака : на пипане радиатора на климатика си беше студен !
                          ...та подозирам, че част от фреона ми е изчезнАл и респ. няма достатъчно налягане в системата . Ше зема тЕя дни да отида и аз на профилактика . Да не излезе , че кучето е зарито съвсем другаде
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Перките освен размер имат и много по важен показател - дебит.
                            Там спал са номер едно.
                            За без пари може каквото има в моргата - дори при късмет ще работи.
                            Вземи си китаец според мен по добре от нещо на неясни години и в неясно състояние.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Перките освен размер имат и много по важен показател - дебит.
                              Там спал са номер едно.
                              За без пари може каквото има в моргата - дори при късмет ще работи.
                              Вземи си китаец според мен по добре от нещо на неясни години и в неясно състояние.

                              В случая перката я взимам от утвърден участник - колега от опел клуб - форума, та че ще работи е сигурно, все пак не я взимам от морга а от утвърден колега, въпроса е дали ще успеем с майстора да я вмъкнем, съгласи се че оригинална опелска перка па макар и употребявана, за 30 лева си е доста изкушаващо, спрямо нова китайска за 250лв...

                              п.с. Това е Астрата на колегата която я продава на части, вентилатора се вижда към горната част на корпуса му:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038439066-big.jpg
Прегледи:1
Размер:396.7 КБ
ID:5816487
                              Последно редактирано от Еделвайс; 25-06-19, 18:10. Причина: Снимка и п.с.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Китайските не са 250 лв, някой те пързаля яко
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X