Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Вчера борд компютъра ми изписа - накладки за смяна, видях ги после че в действително са износени, въпроса ми е датчиците за износени накладки нали е постоянен, не е нещо което се сменя при всяка смяна на накладки, че от Олимпията ми обявиха цени само за датчиците 200 лева комплект, та определено си мисля че датчиците за износени накладки са си от постоянните, а не да се сменят при всяка смяна на накладки ?

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Поръчай си хубави накладки и в комплекта трябва да влизат и датчиците - четири кабелчета които се протъркват за да дадат сигнал на борда и подлежат на смяна заедно с накладките.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        Поръчай си хубави накладки и в комплекта трябва да влизат и датчиците - четири кабелчета които се протъркват за да дадат сигнал на борда и подлежат на смяна заедно с накладките.
        Вече ги купих от Олимпията, хубави накладки Textar, на самите накладки имат някакви медни фасунги, на които явно се закачат въпросните датчици, въпроса е че датчиците за моя модел според продавача се продава отделно и е заедно с дебел кабел и струва 100 лева само единия, затова питам дали случайно не е постоянен датчик а не с протъркване че ако трябва всеки път да давам 200 лева само за датчиците при смяна на накладки...., така и иначе утре ще се разбере като ги сменим.

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Павка тия "датчици" са просто едни кабелчета, които се нахлузват на съответнитеконектори на накладките и не - не се сменяват всеки път
          п.п. Тия да не са ти дали цени за ABS датчиците
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Вече ги купих от Олимпията, хубави накладки Textar, на самите накладки имат някакви медни фасунги, на които явно се закачат въпросните датчици, въпроса е че датчиците за моя модел според продавача се продава отделно и е заедно с дебел кабел и струва 100 лева само единия, затова питам дали случайно не е постоянен датчик а не с протъркване че ако трябва всеки път да давам 200 лева само за датчиците при смяна на накладки...., така и иначе утре ще се разбере като ги сменим.
            После дай отзиви за Текстара, аз си сложих задни на колата и спира като влакова композиция, понамаля с километрите, ама като загреят свирят яко.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Ходих до моя майстор, оказа се че накладките са износени на 50% и имало още да карат, гледа датчиците като единия се беше леко разхлабил, намести го но въпреки това на борд компютъра все стои надписа " Bremsbelag" майстора ме посъветва да си карам така докато се доизносят накладките и вече като слагаме новите накладки, тогава ще видим подробно датчиците как са.

              Малко ще ме дразни надписа на борд компютъра докато ги оправим, ама карай.


              p.s. Датчици за накладки за бордовия компютър, нали има само на предните спирачки, на задните доколкото ми е известно е само с акустични ръчни звукови датчици, като накладките за ръчната спирачка не знам дали имат датчик за бордовия компютър?
              Последно редактирано от Еделвайс; 15-08-19, 11:28. Причина: p.s.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Нивото на спирачната течност видяхте ли?
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                  Нивото на спирачната течност видяхте ли?

                  Да, стигнал е почти до надписа "Add", но майстора ми каза че е нормално след като са поизносени на 50% накладките, когато сложим новите ще се вдигне нивото до капачката?

                  Имам останала спирачна течност - Дот 5.1 дали да долея малко от него?

                  п.с. Забравих да кажа че преди да ми излезе надписа - Bremsbelag , преди това като спуснах ръчната спирачка, продължи да свети червената лампа за вдигната ръчна спирачка, посвети малко време както си карам, след което си изгасна в движение и тогава се появи надписа - Bremsbelag?
                  Последно редактирано от Еделвайс; 15-08-19, 12:03. Причина: Пояснение

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Да, стигнал е почти до надписа "Add", но майстора ми каза че е нормално след като са поизносени на 50% накладките, когато сложим новите ще се вдигне нивото до капачката?
                    Е долей де.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Най вероятно ако долееш ще спре да реве компютъра - да ти имам и майстора...
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Нивото трябва да показва MAX при нови накладки на всички колела!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Нивото си има маркери, и ако малко ти се поизносят накладките и нивото падне, го коригираш с течност, а не слагаш чисто нови накладки и на четирите колела.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Току що се връщам от колата, значи имах течност Дот 5.1 на TRW, долях почти до Max, запалих и гасих двигателя 3 пъти, но надписа "Bremselag" си стои, нулирах от бутончето на лоста, пак все така си стои надписа като запаля двигателя?

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Да не би да имаш протрито кабелче за датчиците което да е подпряло протритото към маса ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Да не би да имаш протрито кабелче за датчиците което да е подпряло протритото към маса ?
                                Майстора гледа външно кабелите, но явно ще го гледаме по-подробно като се поизносят сегашните накладки, че е грехота при 50% останало феродо да се изхвърлят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X