Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    .... Астровата перка се оказва много голяма....

    П.С.Заради тъпата гредичка по средата на климатичния радиатор....
    Ами писах ти да обърнеш внимание и да мерите именно по тези причини .
    А главния проблем е че питата на климатика е изнесена много напред и е разположена много близо до декоративната решетка . Същевременно има достатъчна дистанция между двете пити . Така че за да стане както трябва е необходимо тази на климатика да се изнесе назад . Обаче трябва ново закрепване , че и тръбичките не се знае дали ще позволят , или и при тях преправяне и ... изобщо .
    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    .... А не знам какъв оглед си направил , но май не е много просто и механичното закрепване ....
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Между другото : при мен се оказа като в онази поговорка "То не било в млекОто , ами в суровадката"

      Днес посетих "климатиджийницата" с цел профилактика .
      Оказа се че антифриза е със 120 гр. по- малко отколкото трябва . Като го заредиха - взе да си духа студено още с пускането . Хем тенекиите се бяха напекли от жегата.
      На връщане спрях на едно място и вдигнах капака да видя кво става в "работни условия" . Вискомуфата беше зацепила на 100% и перката на охлаждането духаше доволно яко не само през водния радиатор , но и през този на климатика .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        . Вискомуфата беше зацепила на 100% и перката на охлаждането духаше доволно яко не само през водния радиатор , но и през този на климатика .
        Да де, но за тази цел двигателя трябва да е загрял до работната и малко по-висока температура, за да се задейства на пълни обороти виското, а палейки студен двигател на празен ход, виското дотогава си върти бавно и климатика съответно също духа по-слабо...

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Павка, аз не разбрах, климатика ти духа слабо, или топло, или и двете?!?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Да де, но за тази цел двигателя трябва да е загрял до работната и малко по-висока температура, за да се задейства на пълни обороти виското, а палейки студен двигател на празен ход, виското дотогава си върти бавно и климатика съответно също духа по-слабо...
            Да де , ама при студен двигател и фреона е студен и следователно (все още ) няма нужда да му духа перка .

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Павка, аз не разбрах, климатика ти духа слабо, или топло, или и двете?!?
            По постовете , по постовете назад и ще разбереш . Писал го е
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Да де , ама при студен двигател и фреона е студен и следователно (все още ) няма нужда да му духа перка .
              Само първите 3 минути е така, после духа по-слабо студено, чак щом подкарам джипката, веднага лъха студ

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Само първите 3 минути е така, после духа по-слабо студено, чак щом подкарам джипката, веднага лъха студ
                Защо не направиш една консултация с Илийката - 0898 66 28 17.

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Защо не направиш една консултация с Илийката - 0898 66 28 17.
                  Илийката е майстора на бившата ми и на настоящата Фронтера, той прави всичките ми ремонти и поддръжка, именно той ми профилактира климатика и ми каза да сложа ел. перка, след като намеря подходяща по размер перка, да я монтира и свърже ел. инсталацията

                  Въпроса е да намеря точния размер, тази китайската от линка на Търтея, с малкия размер няма нагнетяваща а само засмукваща.

                  Засега единствената перка която ще става е тази на Spal за 250лв, ама нещо не ми се дават толкова пари за перка, а и ще е с поръчка само.
                  Последно редактирано от Еделвайс; 27-06-19, 19:17. Причина: Допълване инфо

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Китайските можеш да им обърнеш посоката.
                    Също така не е зле да си смениш виското. Ако е над пет годишно, вече не е 100% в норма.
                    ПП ако 50 лв не те събарят, сложи две перки. Бетър сейф ден сори, дето има един лаф
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Виското си работи съвсем нормално, когато почне да загрява двигателя, постепенно на често и с малко по-висока температура от нормалното, или да не чувам как върти мощно, тогава ще знам че виското си е вече за смяна.

                      Не мога да намеря размерите на Исузовата перка, иначе чрез ибей ги има за по 25$

                      Най-вероятно ще се разходя до "Симеон" и на място да ми показват какви размери перки имат.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Здравейте колеги!
                        Имам питане за бобина за фронтера 3.2
                        Сегашните бобини са ми ДЕЛФИ. И едната прави мизерии. Мога ли да я заменя с ХИТАЧИ. Делфито трудно се намира, а в Ибей има Хитачи на добра цена.
                        Колата е фронтера 3.2 - 2003 година
                        Благодаря!

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Ебаси и въпроса - ако е съвместима защо да не може?!? Иначе така без парт номер освен да си включа кристалното кълбо...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Ебаси и въпроса - ако е съвместима защо да не може?!? Иначе така без парт номер освен да си включа кристалното кълбо...
                            Намерих в ROCKAUTO delphi, но номера е различен.
                            На моите бобини номера е 19005240
                            А в рокауто 8190052490
                            Та да попитам дали са съвмвстими спорвд вас.
                            Да си ги поръчам от там.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Имам питане за бобина за фронтера 3.2 2003г.
                              Сегашните бобини са ми ДЕЛФИ. И едната прави мизерии. Мога ли да я заменя с ХИТАЧИ.

                              А ма немат си нищо общо. Дори колите са различни.
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Звънни на Олимпия - аз ги хейтех, но последният път (след малко пазарлък) дадоха приемливи цени, а и е по-лесно с евентуална гаранция после!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X