Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    .......Фронтера Б. Там пък е съвсем друго.
    Ухо-шпилка са,кво толкоз.Много е важно какво се цели с повдигането,дали само визия или ще обикаля горите.Ако е първото може да удължи шпилките и да се вози.Ако е второто,те тогава е сложно,щото 100 човека ще му дадат 100 мнения за видове и марки амортисьори.Аз бих препоръчал и не само на него да си земе задни амове от пикап /мазда или форд рейнджър,се тая/,малко игра с флекса и телоподаващото и кеф му ухо-ухо,кеф му ухо-шпилка.Това. важи само за пружинни фруктиери.

    п.п Савов,не споменавай за нищо руско,моля те.И амовете не са от волга.
    Последно редактирано от gimax; 15-02-17, 17:10.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      ...
      п.п Савов,не споменавай за нищо руско,моля те.
      Преди да купя трактора 2011-та Ники Турбото ѝ беше сложил амове от УАЗ. Докато я купя аз (6 месеца по-късно), амовете бяха дали фира. Понеже нямах кинти, купих същите амове от същия магазин - 2012-та. Удължих ги с 5 см 2014-та (заваряване). сега сме 2017-та - 5 години по-късно си работят на пушка.
      Руската техника зависи кой ден от седмицата е произведена - най-зле е понеделник.
      Та е въпрос на късмет.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        На Фронтера Б дълга база аз не успях да монтирам гуми 235/85/16 без 5см подложки,натягане на торсионите и малко игра с флекса.
        Отпаднаха калобраните и някои пластмаси в гората.
        С 5см подложки задните амортисьори бяха разпънати почти докрай,оставаше 3см ход на разпъване.
        Бяха заменени с такива от от Газ 3110 с работен ход 35-55см.
        Пасват идеално без никакво преправяне.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160407_230927.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5743511
        За сега няма проблем с тях вече 32 000 км. с много каране по черно.
        Все повече се убеждавам,че подложки 5см не са подходящи за този размер гуми в комбинация с фланци.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160716_163637.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5743512Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160716_164058.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:5743526
        И сега,за да не махам фланците поръчах нови подложки 7см.
        Очаквайте снимки от теста.
        Последно редактирано от krisskriss; 15-02-17, 20:23.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Изглежда доста страховита! Браво!

          Коментар


          • Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            Ухо-шпилка са,кво толкоз.Много е важно какво се цели с повдигането,дали само визия или ще обикаля горите.Ако е първото може да удължи шпилките и да се вози.Ако е второто,те тогава е сложно,щото 100 човека ще му дадат 100 мнения за видове и марки амортисьори.Аз бих препоръчал и не само на него да си земе задни амове от пикап /мазда или форд рейнджър,се тая/,малко игра с флекса и телоподаващото и кеф му ухо-ухо,кеф му ухо-шпилка.Това. важи само за пружинни фруктиери.

            п.п Савов,не споменавай за нищо руско,моля те.И амовете не са от волга.
            За амове от Волга- не приемам коментарът. За справка виж мнението на Крис. Също и: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-3110
            Все още не разбирам с какво толкова ти преча, че ми скачаш на всяко мнение? В коментарите малко по-долу ти е много ясно и прилежно обяснено, че руските амове за УАЗ и ГАЗ не са толкова не надеждни, колкото ти си ги представяш и/или искаш да бъдат.
            Приемам те като човек, който е на ТИ с техниката. Уважавам ти мненията, насоките и коментарите. Уважавай и ти моите. Аз тепърва навлизам там, от където ти вече се връщаш, но това не ти дава право да си на нож постоянно.
            Дано да се мирнеш малко вече. Не съм тук да си меря "гумите" с теб.
            Благодаря.

            П.п.: без лоши чувства


            Поздрави.
            Последно редактирано от Nikolay Savov; 16-02-17, 09:16.
            Николай Савов
            Опел Фронтера А КБ, 2.0
            +359885 07 00 92

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Амовете са от Газела,при това-газови,но последно време не струват-вервай ми/и с такива съм карал/.И грешно ме разбираш,не ти скачам,а се ядосвам,че пишеш неща,които си чул от някъде,при това неверни.Пиши само за неща,които са проверени лично от теб и нема да ти скачам-обещавам.Така подвеждаш хората.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                А моите са маслени.
                Последния път като ходих до камионджийския магазин близо до сервиза на Лозан да си взема тампони за амовете, ми казаха, че тези амове са еднакви на Газела, УАЗ и Волга. Просто руснаците са направили един модел и го слагат и на 3-те.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                  Амовете са от Газела,при това-газови,но последно време не струват-вервай ми/и с такива съм карал/.И грешно ме разбираш,не ти скачам,а се ядосвам,че пишеш неща,които си чул от някъде,при това неверни.Пиши само за неща,които са проверени лично от теб и нема да ти скачам-обещавам.Така подвеждаш хората.
                  Не смятам, че са неверни. Има потвърждение за нещата, за които си говорим, както от Алекс, така и от Крис.
                  Мир да е.
                  Николай Савов
                  Опел Фронтера А КБ, 2.0
                  +359885 07 00 92

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    А моите са маслени.
                    Последния път като ходих до камионджийския магазин близо до сервиза на Лозан да си взема тампони за амовете, ми казаха, че тези амове са еднакви на Газела, УАЗ и Волга. Просто руснаците са направили един модел и го слагат и на 3-те.
                    Ма не са еднакви бре,на А са ухо-ухо,а на Б са ухо-шпилка,а най-дълъг ход имат газелските.

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от krisskriss Преглед на мнение
                      На Фронтера Б дълга база аз не успях да монтирам гуми 235/85/16 без 5см подложки,натягане на торсионите и малко игра с флекса.
                      Отпаднаха калобраните и някои пластмаси в гората.
                      С 5см подложки задните амортисьори бяха разпънати почти докрай,оставаше 3см ход на разпъване.
                      Бяха заменени с такива от от Газ 3110 с работен ход 35-55см.
                      Пасват идеално без никакво преправяне.
                      [ATTACH=CONFIG]902150[/ATTACH]
                      За сега няма проблем с тях вече 32 000 км. с много каране по черно.
                      Все повече се убеждавам,че подложки 5см не са подходящи за този размер гуми в комбинация с фланци.
                      [ATTACH=CONFIG]902151[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]902165[/ATTACH]
                      И сега,за да не махам фланците поръчах нови подложки 7см.
                      Очаквайте снимки от теста.
                      Колко е разликата в цената от стандартните? За амовете питам!

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Разликата в цената е 100лв +/- 10-20лв.,зависи от къде се купуват.
                        Разликата в дължината е +11см за руските по спомен.

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          А пък на моята Фруктоза сложих амове от бус Форд транзит товарен и съм мнооого доволен . Фабрично са ухо -ухо ,но за мен трябваше ухо шпилка ,и след намеса на флекса и флашката станаха ухо -шпилка с ход 27см. Амовете са маслени а возията по черно и асфалт е уникална .
                          Напред и нагоре
                          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                          0886769809-Юлиян
                          kiko00@abv.bg

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            А аз имам друг въпрос към вас.Ако се мине на цял мост отпред както беше направил колегата ivo_klr какъв е проблема..Защото мисля мойта фронтера така да я правя(или поне да опитам) Филма е голям но резултата ще е задоволителен според мен.Какви са вашите мнения

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Добре... в крайна сметка някой може ли да ми каже точно какви амове да си взема?? Моята е с 5 см лифт и няма как и немога да си правя сам каквото и да било... интерсува ме марка, модел и т.н без да режа с шлайфа ��

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
                                Добре... в крайна сметка някой може ли да ми каже точно какви амове да си взема?? Моята е с 5 см лифт и няма как и немога да си правя сам каквото и да било... интерсува ме марка, модел и т.н без да режа с шлайфа ��
                                От Газ 3110 стават без никакво преправяне.Махаш оригиналния и слагаш новия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X