Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    И сега въпросът е дали 7см лифт за 17 годишните ни пружини при различните машини ефекта ще е един и същ.
    Не,няма как да е един и същ.Всяка пружина е уморена различно.
    Колегата sovaxa е написал,че с 5см лифт и 29 инча гуми е докарал разстояние 89,5см,а при мен с 5см лифт и 32 инча гуми е 90см.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Мерете от оста, за да се елиминира р-рът на гумите от уравнението

      Иначе питам, защото се сдобих с подложки 5 см, а в момента съм с около 4 см лифт (по-твърди пружини) и се чудя да и ги мушна ли, или да ги разкарам?!?
      Последно редактирано от bushiDO; 13-10-16, 19:22.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        да и ги мушна ли, или да ги разкарам?!?
        Мушкай,сменявай амовете,отпред-мести горните шарнири и върти торсионите.Ама ще ти омалеят гуменетките.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Всъщност зависи дали е нужно. Според мен на bushiDO не му е...
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Колеги, може ли някой от вас да даде информация за разстоянието от оста до калника на предните гуми на Фронтера А, къса база? По възможност вече вдигната с 5 см, чрез натягане на торсионите.
            В момента при навъртане на волана има положение, в което гумите минават на около 1мм. от болтовете на калобраните, а и самите калобрани. Със сигурност при натоварване се получава допир. Това говори за евентуална амортизация на торсиона, нали?
            Благодаря предварително.

            Ники
            Николай Савов
            Опел Фронтера А КБ, 2.0
            +359885 07 00 92

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
              Мушкай,сменявай амовете,отпред-мести горните шарнири и върти торсионите.Ама ще ти омалеят гуменетките.
              2 въпроса: За задният при евентуален лифт почти 10 см, само амортесьорите ли трябва да се сменят, или и някой други неща трябва да се пипнат? И също какво точно се случва с местенето на горните шарнири? увеличава се хода надолу ли, че нещо не мога да си го представя...

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Всъщност зависи дали е нужно. Според мен на bushiDO не му е...
              Добре - ще го имам изнавпредвид!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                увеличава се хода надолу ли, че нещо не мога да си го представя...
                Именно. Променя се и ефективната дължина на горния носач, което заедно с лифта ти променя леко и пътното поведение и начина по който се износват гумите. На мен ми трябваха няколко опита додето се стигне до равномерно износване на гумите например.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Именно. Променя се и ефективната дължина на горния носач, което заедно с лифта ти променя леко и пътното поведение и начина по който се износват гумите. На мен ми трябваха няколко опита додето се стигне до равномерно износване на гумите например.
                  Абе и аз си мисля нещо такова, ама 2-та носача нали работят паралелно и затова нещо не си го представям с промяната само на единият какво се постига, но явно ще се пробва и това...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                    Колеги, може ли някой от вас да даде информация за разстоянието от оста до калника на предните гуми на Фронтера А, къса база? По възможност вече вдигната с 5 см, чрез натягане на торсионите.
                    В момента при навъртане на волана има положение, в което гумите минават на около 1мм. от болтовете на калобраните, а и самите калобрани. Със сигурност при натоварване се получава допир. Това говори за евентуална амортизация на торсиона, нали?
                    Благодаря предварително.

                    Ники
                    Всъщност не говори за амортизация на торсиона. Говори, че си с 10 инчови (при заводски размер 7") минусови ЕТ-40 (при заводски ЕТ+10) джанти и гуми 31" при заводски 29". Ако искаш да запазиш джантите, трябва да подстрижеш ламарините и веждите, а ако искаш да не подстригваш, трябва да си вземеш, по-нормален размер джанти.
                    Разбира се, можеш да натегнеш торсиона до край и да установиш, че вече нямаш нито един сантиметър ход надолу.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Всъщност не говори за амортизация на торсиона. Говори, че си с 10 инчови (при заводски размер 7") минусови ЕТ-40 (при заводски ЕТ+10) джанти и гуми 31" при заводски 29". Ако искаш да запазиш джантите, трябва да подстрижеш ламарините и веждите, а ако искаш да не подстригваш, трябва да си вземеш, по-нормален размер джанти.
                      Разбира се, можеш да натегнеш торсиона до край и да установиш, че вече нямаш нито един сантиметър ход надолу.
                      Алекс, благодаря за изчерпателния отговор. Прав си за всичките неща, които изброи. Преди 5 месеца, когато взех джипката от Павката, нямаше проблеми с търкане на гумата в елементи от калобрана. Та, за това ми е въпроса.

                      Подрави
                      Николай Савов
                      Опел Фронтера А КБ, 2.0
                      +359885 07 00 92

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        2 въпроса: За задният при евентуален лифт почти 10 см, само амортесьорите ли трябва да се сменят
                        Божко ти е казал,че до 7 см. няма проблем с панхарда,а и повече не ти е нужно-вервай ми.Нагоре удължаваш с толкова,с колкото си повдигнал.Сменяш само амовете при тоя случай.Можеш да бацнеш и 5 см.бодилифт/общо 12см.са повече от достатъчно/,ще поокастриш калниците,муаш 33-ки и си №1.

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Именно. Променя се и ефективната дължина на горния носач, което заедно с лифта ти променя леко и пътното поведение и начина по който се износват гумите. .
                          При Фронтерата нема такива проблеми,носача е достатъчно дълъг,само се минава реглаж предница и нема грижи с износването.Хубаво ще е да махне предните биелетки и да ги замени със задни,по-дълги са и като я поразкрачи нема да му блъска в носача.Аз мойта щанга направо съм я разкарал,ама и не карам толкоз бързо по асфалта.

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                            Божко ти е казал,че до 7 см. няма проблем с панхарда,а и повече не ти е нужно-вервай ми.Нагоре удължаваш с толкова,с колкото си повдигнал.Сменяш само амовете при тоя случай.Можеш да бацнеш и 5 см.бодилифт/общо 12см.са повече от достатъчно/,ще поокастриш калниците,муаш 33-ки и си №1.
                            В момента съм с точно 5 см. лифт и 32" гуми. За 1" по-големи гуми толкова неща за правене ми се струват нецелесъобразни, така че подложите заминават за продаване, а ъпгрейда ще се развие в друга посока.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Възможно ли е ресорите да се качат върху моста, както се прави при някои други модели джипове, щото тука се пише и се прави основно с ушите на ресора, някой правил ли го е?

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                                Възможно ли е ресорите да се качат върху моста, както се прави при някои други модели джипове, щото тука се пише и се прави основно с ушите на ресора, някой правил ли го е?
                                То качването върху моста е най- лесната работа от цялата история . Но като и щръкне гъ@а , с предния мост кво правим ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X