Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от PSH Преглед на мнение
    За сега ще останат, а ако започна да ги удрям, тогава ще изчезнат. По-скоро лек офроуд(лек, по моите разбирания) и предимно асфалт.



    За България и 100 лева са много пари, но да не навлизаме в политически теми, че много псувам.



    Тя и моята е залепена при 150, но на правото с 4 х 50км цимент в багажника и 4-ма х 100кг (Имам чувство за хумор)
    Не съм казвал, че това е резултат за 2000лв, а че бюджета отиде на кино преди 2000лв.

    Не му е мястото в тази тема, но щом искаш да знаеш как се харчат пари:

    Започнах с ГНП, няма нужда да казвам, че е с двете букси. Този проблем, поне в следващите 10 години няма да го видя, стига да не зареждам олио, но сумата набъбна доста. А и имам резервно ГНП.
    Бълбук, бълбук, въздух в нафтата. Ще спирам със задницата нагоре, ама друг път. Ремонт на целия горивопровод и вече спирам както застане. Всяка скобичка, всяка снадка пускаше въздух.
    Стартер - голям кеф
    Тук-там забележки по боята - 250лв, а има още за оправяне
    Тъй като ме дразни ръждата, болтовете започнаха да изчезват и да се заменят с AISI 316l. По груби сметки...към 50лв, а има още мнооого.
    Фланците не си спомням колко бяха, но да кажем 200-250лв(нещо такова ми се върти в главата.)
    Повдигане - ***лв
    Гуми - 1040лв или нещо такова с монтажа. Евтини са, няма какво да кажа, като алтернативата беше...
    Ремонт на предница - 250лв + преглаж 30 лв(не при селския майстор, перфектен хоризонтал и вертикал).
    От 12.05.2018 до миналата седмица(8000км), 2 пъти масло и въздушни, маслени и горивен филтър. Сигурно вече се сещате, че маслото не е от 5лв/л. Иначе може и на 20 и на 50 000км да се сменя масло, особено ако е служебна или ще я продаваш.
    Клаксонът(свирката) звучеше като умираща котка - 40-50лв.
    H4 Osram - 30-ина лева. Скоро нещо по-добро.
    Предни стелки - 15лв
    Чистачки - 15лв
    Ароматизатор - 5лв
    Накрайникът на ауспуха - б*ш ли му мамата.
    И поне още 200-300лв, които дори и не се сещам къде са.

    Следва:
    Боядисване на една драскотина на вратата и тавана.
    За ръждивите болтове е ясно, но боята на рaмената на чистачките е изгоряла от слънцето.
    Пластмасата на стъпенките, които толкова мразите е започнала да побелява. Дразни, скоро ще се реши проблема.
    Съединител
    Амортисьори, най-вероятно с пружини.
    Стабилизираща щанга с регулиране, особено ако избера други амортисьори и пружини.
    Спирачни дискове, накладки и течност. Дано да не сменям апаратите.
    Предните седалки ме дразнят. Няма опел с удобна седалка, там ще е голяма играчка.
    Преден прозорец
    Фарове за мъгла
    Ксенон или LED...
    Плафони, крушки и т.н.
    Ролбар за задната броня(тръба против голфчета)
    Музика. Как може да сложат касетофон?!?!
    Антената я смених, но и новата се напука. Мисля да не слагам повече от Опел.
    Задната чистачка е пълна подигравка.
    Калобрани. Работи се по въпроса, но няма много място.
    Няколко ламарини от алуминий за важните места.
    Нещо трябва да се измисли за таблото, защото някой е забравил късите светлини, а и вече платих 20лв на КАТ.
    Има няколко кабела, които не ми харесва как са ги измислили в завода. Ще ги вкарам в термосвиваеми шлаухи.
    Трябва да промия системата и да сменя антифриза. Естествено, че в сервизите не им се занимава и тази чест се пада на мен.
    Акумулатор
    А черешката на тортата е гребло за сняг.

    Наслушал съм се на всякакви бисери: "Щом върви, нищо и няма...", "Така трябва да пуши, щото е дизел", "Заводски така си чатка предницата, няма да се притесняваш", "Нормално е при 100км/ч да бие волана", "Дисковете малко са криви, ама ще изкарат още едни 100 000км", "Накладките малко свирят, но са като нови, само ще ги зашкуря, а и като си пуснеш музика, няма да ги чуваш." (А, че не спира колата, много важно), "Споко, тече малко масло, но така няма да ръждяса двигателя", "Е какво му има на акумулатора, нали пали при +5ºC ?!?!", "Малко изцапах седалката с масло, но за 30 лв има калъфки", "Тези болтове останаха", "Тази кора не ти трябва(10-15 болта за завиване)", "Забравих да сложа подкалника, ама другия път да ме подсетиш", На автомивка: "За 30лева, ти какво искаш?!?!", Има спирачна течност, защо ще я сменяш. Кво е туй DOT 5.1?!?! (никога не е сменяна), "Тука забърсваш малко с парцал(спирачна течност на предния капак), "Ей тука ще намажем с малко силикон и готово", "Малко съм я надрал докато свалям гумите, ще я полираш и готово", "Капачките на гумите не ти трябват, трудно се развиват", "Зелен, син, червен, все тая, само цвета е различен(за антифриз става дума)." , "Маркучето на горивния филтър е скъсано, ще му навия малко тиксо", "Маслото в скоростната кутия е боза, но на този модел са така"(преди няколко часа е сменено) , "Ей...този кабел нали не ти трябва", "Като го изтупаш, изтупаш и става нов" (филтър на климатика), "Ти ся ко искаш, на ръка да ти завивам болтовете ли?!?! Не им пречи пясъка, таман няма да се развивам сами. (в гумаджийница)"

    Всеки е свободен да кара каквато кола поиска и да я поддържа както му диктува главата.
    Надявам се да сте се забавлявали
    Офффф,готови пари знам как се харчат!Минал съм по тоя ,та за това казвам че е по- добре с по-малко пари да се гони повече ефект!Тръгваш с едно и продължаваш с друго и парите вървят!За десет минути миналата седмица дадох 100лв почти за 14 болта и гайки...!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
      Като за начало си купи две пружини от дълга база и задни амортисьори от бус форд транзит ( искат малко намеса при стругара оригинално са ухо -ухо ) аз отрязах ухото отгоре и направих резба на шпилката ,резултата беше повече от отличен като поведение на пътя.
      Филтър на климатика не търси да сменяш -няма !
      Няма смисъл от регулируеми стабилизиращи щанги ,хода отзад е ограничен от резервоара ,тези си вършат добре работата.
      Ксенон не ти препоръчвам фаровете светят чудесно с хубави крушки .
      Отпред навий тросьона за да я повдигнеш ,като за ориентир да не прекалиш разстоянието от противоударния тампон до носача да не е повече от 2,5 см . За предни амове аз сложих от камион Ивеко Стралис -предни ( не всичко е много голямо по камионите ) , с другите неща си се справил .

      Въпрос : Къде ремонтира тази помпа и срещу каква сума ,ако не е тайна ? Може и на лично
      Това е голяма играчка. Как разбра, че тези амортисьори са за тези пружини? Не ми се вярва да си гледал в тавана
      Търсих някакво инфо за оригиналните, монрото и за транзит - ГРЕДА! Все едно питам гугъл как да си направя C4. Доколкото знам, пружината трябва да отговаря на амортисьора, защото иначе го износваш за нула време. Дори за хода не можах да намеря инфо.
      Честно, не ми се занимава да преправям, а и не вярвам да успеят да ги направят добре, по-скоро нещо готово в комплект. Добрите стругари са изчезващ вид.
      За щангите, склонен съм да вярвам, че ще има значение, ако сменя амортисьорите.
      Фаровете светят чудесно на дълги. На къси, не съм доволен.
      Няма аз да ги правя, имам доверие на човека, който я повдига. Всяка жаба да си знае гьола.

      За помпата...хайде из тези дни да се чуем, че не ми се пише цялата история.

      (Снимките не са правени на равно, с изключение на тази на цялата кола. Гумите са на 1.8 )

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41447969_317149445726626_2150490142287069184_n.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5797808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41427719_2131927096817621_3617724509030711296_n.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5797809Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41626300_296638214450308_5784414383195029504_n.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5797806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41517442_1955628581161463_8007362380407242752_n.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5797807
      Последно редактирано от PSH; 10-09-18, 22:52. Причина: Снимки
      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Офффф,готови пари знам как се харчат!Минал съм по тоя ,та за това казвам че е по- добре с по-малко пари да се гони повече ефект!Тръгваш с едно и продължаваш с друго и парите вървят!За десет минути миналата седмица дадох 100лв почти за 14 болта и гайки...!
        Няма как с по-малко пари, не искат да ми подарят преден прозорец, явно не съм достатъчно красив ли...де да знам
        Проблемът е, че един път като я стегнеш, трябва да я караш, докато смърта ви раздели.
        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
          ... За предни амове аз сложих от камион Ивеко Стралис -предни ...
          Ше споделиш ли размери събран и отворен, ход или каквото се сещаш дори само като разлики ?
          Интересува ме и диаметъра на прахозащитника ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            245/75х16 е много по-смислен р-р в сравнение с 255/70х16 за Frontera B, но като цяло по-голям р-р гуми, с минусови джанти, или фланци не може да мине без малко "триминг" на калници. подкалници и калобрани. Относно повдигането, до около 5 см, става сравнително лесно и е обяснявано 10ки пъти, но ти явно първо си го почнал, а после си се позачел, но няма лошо всеки да си мине по своя път
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              245/75х16 е много по-смислен р-р в сравнение с 255/70х16 за Frontera B, но като цяло по-голям р-р гуми, с минусови джанти, или фланци не може да мине без малко "триминг" на калници. подкалници и калобрани. Относно повдигането, до около 5 см, става сравнително лесно и е обяснявано 10ки пъти, но ти явно първо си го почнал, а после си се позачел, но няма лошо всеки да си мине по своя път
              245/75 R16 е с 5.25мм по-висока и с 10мм по тясна от 255/70 R16.
              Трябва да махна и фланците и да върна старите калобрани.
              А трябва ли от 8см да я сваля на 5, или да я оставя така?
              OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                дубъл

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Ако искаш да стане както трябва, поръчваш от щатите кит на Calmini и ще имаш клиренс и ходове:

                  [ATTACH=CONFIG]968139[/ATTACH]
                  Можеш ли да дадеш линк към този кит? Колко инча лифт ?

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Грешка.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                      Можеш ли да дадеш линк към този кит? Колко инча лифт ?
                      https://www.calmini.com/detail.php?b...4&t=1&p=795&n=
                      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        ... Как разбра, че тези амортисьори са за тези пружини? Не ми се вярва да си гледал в тавана
                        Търсих някакво инфо за оригиналните, монрото и за транзит - ГРЕДА! Все едно питам гугъл как да си направя C4. Доколкото знам, пружината трябва да отговаря на амортисьора, защото иначе го износваш за нула време. Дори за хода не можах да намеря инфо....

                        Ами понеже правих доста експерименти с няколко модела амортисьори включително и с нови оригинални ,и все не ми харесваше пътното поведение. Взех стари амове от транзит ,които сменихме на клиент в сервиза за проба .Премерих хода по спомен беше 27 см(разпънат до край а в свито положение беше с малка разлика от стандартния ) отрязах ухото отгоре и стругара направи резба на стеблото същата като на стандартния .Монтирах ,пробвах и резултата беше добър .Фронтерата беше повдигната и с гуми 265/75 R16 . След това закупих нови за Транзит и бях удивен от поведението на джипа . Предните амове обаче позволяваха леко клатушкане (нови стандартни ) и тогава реших и там да експериментирам , взех няколко модела с размери близки до оригиналните и тези от ивекото бяха по дебели с около 6мм на стъблото и мисля сантиметър ,два по дълги . На оригиналните захвати пасват перфектно ,а поведението на джипа беше перфектно . С проба грешка стигнах до желания резултат хем да ме вози добре по черно и хем на пътя да има стабилно поведение . Сега на новата Фронтера пак ,ще играя същия филм ,ама да ми дойде музата .
                        Напред и нагоре
                        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                        0886769809-Юлиян
                        kiko00@abv.bg

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Ше споделиш ли размери събран и отворен, ход или каквото се сещаш дори само като разлики ?
                          Интересува ме и диаметъра на прахозащитника ?
                          Ами мисля ,че имаше разлика в разпънато положение около два сантиметра ,дебелината на стъблото беше с 6 мм. по дебело ,външния диаметър също имаше разлика ама не помня колко беше .Скоро пак ще играя този филм на втората Фронтера ,ще имам точно инфо .
                          Напред и нагоре
                          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                          0886769809-Юлиян
                          kiko00@abv.bg

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Смятам да си поръчвам пружини от Крън... Трябва ли да им дам точни размери или по модел на автомобил...?

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от PSH Преглед на мнение
                              245/75 R16 е с 5.25мм по-висока и с 10мм по тясна от 255/70 R16.
                              Трябва да махна и фланците и да върна старите калобрани.
                              А трябва ли от 8см да я сваля на 5, или да я оставя така?
                              Защо да я сваляш?!? иние тука се бориме за секи сант нагоре, ти ще я сваляш... впросчем какси я вдигнал с 8 см. - попрочетох ти менията но не ми стана ясно...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Защо да я сваляш?!? иние тука се бориме за секи сант нагоре, ти ще я сваляш... впросчем какси я вдигнал с 8 см. - попрочетох ти менията но не ми стана ясно...
                                Майтапя се, не беше прочел предните мнения и за това .
                                Знам, че лесно се прави бодилифт, но не ми е нужен, а и ще стане лодка + други главоболия.
                                Липсва ми малко стабилност, оттам и по-широките гуми с фланци и смяната на амортисьорите, която следва.
                                Имам добър монтьор, който се занимава с това. Всяка жаба да си знае гьола, аз там не пипам все още.
                                Изнесените гуми създават повече натоварване върху амортисьорите и пружините, та търся някакви алтернативни, които да не струват половин кола.
                                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X