Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Сега сложиш ли такъв кит за 3к лв ще се прежалиш и за още 800лв за поръчков кардан с 3 карета - това оправя проблемът с ъглите на каретата,както и с вибрациите и настава "мир и либофф" докато не те ухапе учето като мен и не се заиграеш с друг джип.
    Подложки е по кофти от дълги пружини но е вариант при дефицит на пари.Аз лично не го харесвам и не бих го направил.Мисълта ми е че или правя както трябва или изобщо не се занимавам ако не ми е по силите.Просто колкото и да ме върти главата не съм идиот и при едно евентуално ПТП с ранени или недай боже загинали, бедна ви е фантазията какво може да ви се случи с преправено окачване.Лифтвайте но мислете!И бъдете отговорни!
    BMW X6

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Предните амортисьорчета на Calmini, поне във варианта им за Терано, са скръб тотална, а носачите им са така направени, че не побират по-големи и за да сложиш нещо читаво трабва да режеш. Тампоните на носачите им се разскърцват на втория месец, на третия придобиват аксиален луфт, а самите носачи са по-къси от оригинала с около 4мм. Всичкото това подлежи на корекция, но вероятно нямат желание - Pathfinder вече е нещо доволно дърто, но пък и не забелязвам за по-новите возила с подобно окачване нещо да е променено.

      Иначе преди да ги видя на живо и аз им се точех. После си направих, ама без кусурите им.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Добре де аз нищо няма да пиша за повдигане на джипка моята си я купих повдигната но някой сблъсквал ли се и със идиоти който питат е защо си я вдигнал толкоз не се ли клати,за какво ти е джип да не си ловец. Вбесяват ме се едно да ме питат на формула 1 що са толкоз ниско колите как да отговоря на такива идиоти?
        Не е по темата ама тук напипах тук писах моля да бъда извинен.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Ами точно по темата е...Сблъсквал съм се - с органи дето ми искат сертификат за окачването което е видимо по-високо от нормалното и съответно джипа е с по-големи гуми.
          При по високо окачване се променя значително центърът на тежестта и поведението на машината.Ако излетиш от завоя и се нацепиш челно в опел комби с младо семейство и дете - повярай ми и ти ще се сблъскаш и няма да ти хареса.Моят сблъсък поне беше по повод регистрация в КАТ.Та обяснявай на питащите каквото намериш за добре Поздрави!
          BMW X6

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Аз па слагам едино отлежало сингъл малц, че дори в момента с лек лифт и по-големи гуми е по-устойчива, по-бърза, с по-добри спирачки и като цяло по-сигурна от читак нова Нива или УАЗ във перфектно фабрично състояние! Човек трябва да има акъл в главата си, иначе и с най-обезопасеното МПС може да отнесе младо семейство в опел комби!

            Иначе с модифицирането всеки си поставя различни цели и има различни бюджети, а от там и различните пътища по които тръгва....

            п.п. да се присъединя и аз в мнението, че лифт с пружини е много по-смислен и не много по-скъп в сравнение с подложки!
            Последно редактирано от bushiDO; 07-01-16, 09:02.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Съгласен на 100%
              BMW X6

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Аа... само да питам често теоритично... Като се натегнат торсионите (отзад все едно как е вдигната) носачите вече са по-надолу, не се ли тормозят и тампоните повече? Реално работят вече с по-големи усуквания.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                  Аа... само да питам често теоритично... Като се натегнат торсионите (отзад все едно как е вдигната) носачите вече са по-надолу, не се ли тормозят и тампоните повече? Реално работят вече с по-големи усуквания.
                  Хм - я поясни какво точно питаш?!?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Ако говориш за носачите тяхната функция е да се движат вертикално. Ако се усукват значи са за смяна.
                    Аз карам вече общо над 200 000 км. повдигнати фронтери 3 на брой и не съм забелязал някаква зависимост от повишено износване.
                    Нито един път не съм сменил долни тампони и 4 пъти съм сменил горни.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Лифт и бодилифт, макар и сиромашки не е имало проблеми!Джипа го ползвах точно по предназначение с безброй експедиции и заигравки извън щатния път!Аз също сменях тампони Не защото имаше нужда, а по скоро защото трябва да разчитам на машината в гората ... далеч от дома ми..

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Говоря за самите тампони. В основата си имат неподвижна метална втулка облицована в гума, а отвън металната втулка в която са облечени е подвижна. Говорех за усукването на гумата в самите тампони. При лифта според мен тампоните се напрягат повече. Ако например в покой преди лифт няма никакво усукване, то след лифт в покой на джипа те ще са непрекъснато в леко усукване при положение, че носача е по-надолу. Вероятно не се изразявам правулно, като имам време ще го нарисувам :-)
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Тя тая външната метална втулка не трябва да се върти.
                            Гумата трябва да е вулканизирана към външната и вътрешната втулки и да поема усукванията във себе си!
                            Поздрави!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                              Тя тая външната метална втулка не трябва да се върти.
                              Гумата трябва да е вулканизирана към външната и вътрешната втулки и да поема усукванията във себе си!
                              Поздрави!
                              Външната втулка е набита в носача и се върти. А иначе при прецакани тампони и отлепване към външната втулка съм виждал. Именно усикванията между двете втулки според мен са по-големи при по-натегнати торсиони и носачи по-надолу...
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                                Външната втулка е набита в носача и се върти.
                                Да не забравиш да я гресираш,че иначе скърца,от въртенето!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X