Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Не!
    Пробвал съм.
    Георги Тонев

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
      Чудех се дали да пиша, но в крайна сметка прецених , че на някой може да му е от полза моя опит в областта на диагностиката. Диагностицирането състоянието на ДВГ с мерене на компресия е много неточен и подвеждащ метод. Ще обясня защо. Първо защото е пряко зависим със състоянието на стартера и акумулатора(докато стигнеш до последния цилиндър и оборотите на стартера са паднали (може и с малко но все пак са)). Второ ако има електрическа дроселна клапа тя трябва да е отворена за да влиза въздух за да е вярно измерването. Трето ако в горивната камера попада масло по една или друга причина показва голяма компресия а тя е измамна. По верен метод е надуването със сгъстен въздух и отчитането пада на налягане му на този въздух. В тази случай може да бъде поставен чувствителен манометър на капачката на разширителния съд(така може да се види дали има пропуск на гарнитура, глава . Ако има клапан изпуска в съответния колектор. Ако има надран цилиндър или износени сигменти има изтичане в картера, Чрез надуване на различни нива на буталото може да се проследи и износването на цилиндъра от ДМТ до ГМТ. Използвам този метод повече от 20 години и при автомобили и при трактори, комбайни и винаги ми е кавал какво мога да очаквам преди да разглобя. Ползвам и ендоскоп, но надуването с въздух си е точно имитиране на горивен процес. Ако съм, досадил моля да бъда извинен!
      И аз да добавя от моя опит,че надуването в цилиндъра също не е показателно за гарнитурата на главата при надуване с 10бара в цилиндъра мехури в радиатора - разширителен съд няма,но реално колата надува това е така защото при сгъстяването налягането е приблизително 30 бара а при запалване в пъти повече. Успех с ремонта на Спарки

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Тераното с такава букса е със светлинни кодове. Начина за диагностика е описан тук:
        http://www.nissan-4x4.ru/Razdeluy/Re...661&opencat=46

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Не разчитам на мехури видими .На мястото на капачката се поставя преправена оригинална капачка с много чувствителен манометър (макс до 1атм), дето като барнеш маркуча и реагира, Надуваш и гледаш стрелката ...показва (не говоря за мехури) може с малко но стрелката реагира в промяната на налягането. Поне при мен се получава. Ако не с друго поне имам късмет с откриването на повредите.

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
            Тераното с такава букса е със светлинни кодове. Начина за диагностика е описан тук:
            http://www.nissan-4x4.ru/Razdeluy/Re...661&opencat=46
            Не е. Съвсем нормална диагностика, че даже и със живи данни. За подробности тук: http://www.ecutalk.com.au/

            Линка, който си дал е за бензиново терано 1. Кодовете са меко казано наринати и предполагам че не всички са коректни по отношение на дизели.
            За коректни кодове за дизелови терано 2 тук:
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=224728

            Процедурата с кламера е само за кодовете за грешки. За живи данни се ползва четец (който съм показал по-горе в темата) + ecutalk софтуера, към който съм дал линк.

            Четец евентуално може да има в "програматорибг" - питайте google и ще излезе. Моят го взех от там, но беше отдавна. Ако няма - в eBay има предостатъчно.
            Последно редактирано от sparkybg; 20-01-18, 21:55.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              В България не го намирам а в ибей е само една обява от Австралия и не пращат до тук....


              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                В България не го намирам а в ибей е само една обява от Австралия и не пращат до тук....
                А до Англия пращат ли?
                Има няколко фирми с адрес в Англия, които после ти доставят поръчката до България.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Не знам как търсиш, ама аз в eBay намирам поне 20 търговеца дето го продават.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Търся го Nissan Consult 4, като твоя само това излиза иначе им и 2 и 3, но тоя модел го има само от един търговец.
                    Nissan Terrano 2.7 TDi
                    ----------------------------
                    Нещо което работи - не се пипа!

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      И защо реши че ти трябва 4?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Това става ли:





                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          5. Смених подгревни свещи,

                          Към който притежава возило с тоя мотор - проверете си свещите ако не сте, а най-добре направо ги сменете с метални вместо керамични. Керамичните се трошат и правят бели.
                          Поръчах подгревни свещи 5939(металните) и получих усложнения за доставката . Влезнахме в преписка и очаквам оспорване за гаранцията.

                          Всъщност проблем от керамиката идва от върнатия километраж преди продажбата. Ако доставчика не ми даде гаранция за металните, ще си взема керамични.
                          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                          В. Иванов

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Нещо нищо не разбрах. Проблема на керамиката е че за да си сигурен в нея трябва да я сменяш на 50-60000км. Другия проблем е че поради конструкцията си и високата температура съществуват спекулации че натоварва топлинно главата около себе си.

                            Гаранция за какво искаш? Автомобила ти още е в гаранция ли е?

                            Иначе при мен новото е че пристигна това:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180201_211849.jpg
Прегледи:1
Размер:289.1 КБ
ID:5780106
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180201_211843.jpg
Прегледи:1
Размер:271.8 КБ
ID:5780105

                            Дроселовото тяло беше засрано доволно, интеркулера е повреден при ваденето, иначе всичко останало изглежда ОК.

                            И първата изненада - двигателя е със заводски едномасов маховик. И съм сигурен че е заводски - съединителя си му е оригиналния - по много неща си личи че там никога не е пипано. А мислех че всичките трилитрови са с двумасови.

                            Всъщност по двигателя май нищо никога не е отваряно - знам как изглеждат заводски затворени капак на клапаните и предни капаци и определено не бяха пипани. В тоя смисъл вече съм почти съвсем сигурен че оригиналния двигател на тераното ми е отварян. Само ум не ми побира защо по дяволите са оставили старите свещи.

                            Турбото е в добро състояние. Пратили са ми даже и стартера и компресора на климатика.

                            За повече не остана време. Нямах и нужните болтове за да го кача на стойката, та ще си повиси на веригите ден-два. После го започвам и докато не стане на кванти няма да мирясам.

                            Сега се търси наистина як гайковерт, може би на 3/4, с цел сваляне на гайката на ремъчната шайба на коляновия вал. В моето гедоре дори нямам толкова голям камък (нещо като 40мм вероятно).
                            Последно редактирано от sparkybg; 01-02-18, 23:22.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Честитутка
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                .................

                                Сега се търси наистина як гайковерт, може би на 3/4, с цел сваляне на гайката на ремъчната шайба на коляновия вал. В моето гедоре дори нямам толкова голям камък ..............
                                Това е проблем. Един ДВГ го карах в камионски сервиз, щото макар и с камионски гайковерт (взет на заем), с мойте компресори не успях да го развия. А единия компресор е доста сериозен.....
                                Пробвай с гайковерт назаем, дано се развие. Камък ще ти дам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X