Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Нищо не знам за фронтера. На терано свещите продължават да греят и след изгасването на лампата. Като им дадеш още 5-6 секунди просто загряват още малко. После продължават да греят докато мотора достигне 50 градуса.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      След като изчетох цялата тема се питам какъв смисъл има да се купува Терано с 3.0 щом има явно толкова проблеми а 2.7 мотора е по-слаб, но много надежден и бемпроблемен ??!? Защо след като си запознат с това въпреки всичко си купи 3.0 ? Късмет с ремонта и много безаварийни километри кеф !
      Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
      Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        За мен Терано с 3,0 двигател е страхотна машина,просто Спарки не е имал късмет да попадне на читав екземпляр.Не мисля,че има гаранции за какъвто и да е двигател на каквато е и да е кола,че предходните и ползватели са я обслужвали редовно и качествено и не са издевателствали над нея.По добре ли е да си купиш ТЛК 120 примерно на същите години и със същите екстри,но на цена три пъти по-висока и да започнеш да трепериш,дюзи за 5000лв. ли спирачни апарати ли въздушни възглавници ли за един куп пари.Какъвто и да е двигател няма ли редовно обслужване и нормална експлоатация може да стигне до това положение.
        Не мисля също че при Спарки проблемите са чак толкова сериозни,просто той е перфекционист и маниак на Терано и иска всичко да му е в заводски вид иначе неговото в състоянието,което е може и никога да не го изостави на пътя.И....има огромна разлика в удоволствието при каране на 3,0 спрямо 2,7,така че ....струва си да.
        Зачетете се в темите,колко често някой пише за проблеми при 3,0 и колко за такива при 2,7 независимо Зексел или Бош системи
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
          След като изчетох цялата тема се питам какъв смисъл има да се купува Терано с 3.0 щом има явно толкова проблеми а 2.7 мотора е по-слаб, но много надежден и бемпроблемен ??!? Защо след като си запознат с това въпреки всичко си купи 3.0 ? Късмет с ремонта и много безаварийни километри кеф !
          1. Взех тераното най-вече заради липсата на ръжди и комплектацията, с ясното съзнание (щом си прочел темата ти е станало ясно) че сценария който се разви, можеше да се развие.
          2. Реших да го ремонтирам защото това, което на 2.7 винаги ми е липсвало - едни 20-30 коня отгоре, тук е налично, въпреки кусурите. Най-лесно е да му набутам един 2.7 и всичко приключва.
          3. Мотора няма наистина механични проблеми - мотор на 250000 със стоящ си заводски хонинг е доказателство за това. Проблемите му са в управлението и поддръжката, а именно - никой не гледа състояние на свещи, докато не се разпаднат, никой не гледа състояние на дюзи докато не се появи проблем, никой не гледа състояние на помпа докато не започне да му върти номера. Още повече - Андро изказа предположение за прегряване и съм склонен да се съглася - точно на първи цилиндър, където са най-големите проблеми, напук на всичко свещта беше единствената здрава и цяла свещ в тоя мотор, и компресията е най-висока. Тоя проблем няма от какво друго да се появи, освен от прегряване или някаква друга простотия. Или да речем строшен сегмент по някаква друга причина. Симптоми при купуването и минаването на 600 километра за точно такъв проблем нямаше - не яде масло и антифриз, работи равномерно, вдига скорост с лекота. Е, да речем че сега бих могъл да разпозная едно-друго, но тогава нямаше как. Няма двигател, който да не дава проблеми при прегряване, включая 2.7. Просто съм гризнал дръвцето - това е. Единствения отявлен симптом беше че палеше малко трудно на студено - само с една подгревна свещ 2.7 може и изобщо да не запали при същите условия, и ще вдигне не по-малка пушилка отзад.

          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
          Зачетете се в темите,колко често някой пише за проблеми при 3,0 и колко за такива при 2,7 независимо Зексел или Бош системи
          По тоя върпос вече съм споменавал - няма как темите за 2.7 да не са по-чести, при положение че сигурно 95 (че и повече) от дизеловите теранота са с тоя мотор. Съвсем естествено е когато един мотор е 20 пъти по-масов от друг, темите за него да са поне 20 пъти повече. 2.7 е на светлинни горини като механична надеждност от 3.0, независимо от поддръжката - от два механично прецакани, които лично съм видял, единия беше при Андро, щото е каран без антифриз и прегрян, на другия му бяха пробили картера и беше останал без масло.

          Проблемите при 2.7 са електричестки - умна дюза, дебитомер, датчик колянов вал, или замърсена помпа. Други практически няма - щом си чел темите знаеш това. Еми на 3.0 дебитомера е същия, помпата е доказано по-калпава, датчик колянов вал пак е същия. Вярно, умна дюза няма, ама това е по-скоро минус - докато помпата се усети е нещо не е в ред с аванса може и да мине известно време.

          Да намериш механично прецакан 2.7 само по себе си е рядкост, независимо от произхода и поддръжката. Той иска само някакъв антифриз, някакво масло, и някакво гориво в резервоара, което в най-широкия възможен смисъл да може да се гори на дизелов двигател. Изначално за такава експлоатация е правен - по стечение на обстоятелствата е от едно и също семейство с 4.2 литровия нисански дизел, който при нормална поддръжка е милионник.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Чудех се дали да пиша, но в крайна сметка прецених , че на някой може да му е от полза моя опит в областта на диагностиката. Диагностицирането състоянието на ДВГ с мерене на компресия е много неточен и подвеждащ метод. Ще обясня защо. Първо защото е пряко зависим със състоянието на стартера и акумулатора(докато стигнеш до последния цилиндър и оборотите на стартера са паднали (може и с малко но все пак са)). Второ ако има електрическа дроселна клапа тя трябва да е отворена за да влиза въздух за да е вярно измерването. Трето ако в горивната камера попада масло по една или друга причина показва голяма компресия а тя е измамна. По верен метод е надуването със сгъстен въздух и отчитането пада на налягане му на този въздух. В тази случай може да бъде поставен чувствителен манометър на капачката на разширителния съд(така може да се види дали има пропуск на гарнитура, глава . Ако има клапан изпуска в съответния колектор. Ако има надран цилиндър или износени сигменти има изтичане в картера, Чрез надуване на различни нива на буталото може да се проследи и износването на цилиндъра от ДМТ до ГМТ. Използвам този метод повече от 20 години и при автомобили и при трактори, комбайни и винаги ми е кавал какво мога да очаквам преди да разглобя. Ползвам и ендоскоп, но надуването с въздух си е точно имитиране на горивен процес. Ако съм, досадил моля да бъда извинен!

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
              Чудех се дали да пиша, но в крайна сметка прецених , че на някой може да му е от полза моя опит в областта на диагностиката.
              Няма за какво да се чудиш. Всяко технически аргументирано мнение по темата е полезно, при това не само на мен.

              Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
              Първо защото е пряко зависим със състоянието на стартера и акумулатора(докато стигнеш до последния цилиндър и оборотите на стартера са паднали (може и с малко но все пак са)).
              Прав си. По тая причина винаги меря цилиндрите 1-2-3-4-3-2-1, ако имам някакви съмнения може и още да повторя. В случая нямаше разминавания - 3-ти, 2-ри и 1-ви цилиндър показаха същите резултати. В сервизното на двигателя пище и докато въртиш да гледаш обороти през живите данни - трябва да са над 200. Бяха. Който ме е гледал как си правя двигателя знае че съм понякога дори непоравдано стриктен по отношение на процедуртите от сервизното ръководство. Общата култура е хубаво нещо, но всеки двигател си има особености и щом има налична информация, гледам да я спазвам.

              Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
              Второ ако има електрическа дроселна клапа тя трябва да е отворена за да влиза въздух за да е вярно измерването.
              Има вакуумна, затваряща само при гасене на двигателя. Обаче при измерването цялото дроселно тяло беше махнато - хем така пише в сервизното, хем иначе не може да се премери - дроселното тяло се пада над свещите. Маха се интеркулер, дроселно тяло, отвиват се свещите и се мери. Няма друг начин просто.

              Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
              Трето ако в горивната камера попада масло по една или друга причина показва голяма компресия а тя е измамна.
              Взел съм мерки да не попада през отворите на свещите. Първо издухвам маслото около гнездата им с пистолет за въздух, после ги отхлабвам и леко ги притягам, а след това една по една ги вадя и бърша маслото в самото гнездо. Видно от клипчетата по-горе проникналото количество масло в цилиндрите, ако изобщо има такова, е в незначително количество и е в горивната камера, а не по периферията - самото устройство на двигателя е такова че и нещо да капне там, то капва в горивната камера. И това при махане и на свещи, и на дюзи. Като мерих компресията махах само свещи.

              Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
              По верен метод е надуването със сгъстен въздух и отчитането пада на налягане му на този въздух. В тази случай може да бъде поставен чувствителен манометър на капачката на разширителния съд(така може да се види дали има пропуск на гарнитура, глава . Ако има клапан изпуска в съответния колектор. Ако има надран цилиндър или износени сигменти има изтичане в картера, Чрез надуване на различни нива на буталото може да се проследи и износването на цилиндъра от ДМТ до ГМТ. Използвам този метод повече от 20 години и при автомобили и при трактори, комбайни и винаги ми е кавал какво мога да очаквам преди да разглобя. Ползвам и ендоскоп, но надуването с въздух си е точно имитиране на горивен процес.
              Прав си, но нямах готовност за това.

              Няма никакви симптоми за глава - мехурчета няма, харч на антифриз няма, върви нормално, пали нормално, за 600 километра каране не съм забелязал и припушване или харч на масло. Всъщност в момента има проблем с обезвъздушаването, ама това е друга тема, а и скоро проблема ще бъде решен кардинално.

              Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
              Ако съм, досадил моля да бъда извинен!
              Точно такива досадници с такива постове ми се щеше да има повечко. Настоятелно моля в бъдеще да досаждаш още повече!
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Само уточнение ставаше въпрос за масло не попаднало отвън , а от калпави маслообирачи, износени водачи или от надран цилиндър. Надрания цилиндър понякога има много яка компресия от маслото което се качва при въртенето. Мога да помогна и за обезвъздушаването евентуално. Философите има едно правило един проблен не може да бъде решен на нивото на , което е създаден. с това искам да кажа, че две и повече съзнания обединени в решаването на един проблем могат доста по дълбоко да проникнат във Вселенското информационно поле и да решат повредите на джиповете ни

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Чакам нова двукръгова (обратната нафта се връща във филтъра докато не вдигне 30 градуса, има и поплавък за обезвъздушаване) конзола за филтъра (типичен проблем при студено време и поуморена оригинална такава), ще сменя и всички маркучи, ще обезвъздуша хубаво. Ако не смуче самата пома, би-трябвало да е достатъчно. Ако и това не помогне, проблема ще се реши с новия двигател, чиято помпа ще ходи на пълна профилактика и рекалибриране, ако е нужно. Проблема е след престой от няколко дни. Помпата за подкачване омеква и после първото палене е със зор. Има разлика и между пълен и празен резервоар - при почти празен му трябва час и вече не пали. При пълен му трябва примерно една нощ. Ще извадя и сондата от резервоара и нея да прегледам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    За да дам отговор ще попитам пробвал ли си дали има значение как е спряна колата. Примерно с дупето към байра дали пали по лесно .

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                      За да дам отговор ще попитам пробвал ли си дали има значение как е спряна колата. Примерно с дупето към байра дали пали по лесно .
                      Струва ми се че има, но "баира" е съвсем лек. Спряна в гаража ми при лек наклон напред (не повече от градус) запали само като видя ключа. Спряна където е в момента, с гъза nadolu при подобен наклон - смуче. Обаче през това време спаднаха и температурите, та не съм сигурен от кое е.
                      Последно редактирано от sparkybg; 20-01-18, 02:06.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Когато съм в такава ситуация аз правя следното. Имам електрическа горивна помпа от голф 2 външна (налягането , което прави е около 1,5 бара. Нагнетявам гориво и гледам къде ще избие Не имало случай да не покаже, кое е слабото звено. Съответно дали е маркуч, съединение, тяло на горивен филтър, тройник или дифтугн .

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Това ще се прави ако продължи да върти номера. Маркучите и без друго ще се сменят. Всичките.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Ще ми препоръчате ли USB диагностика за тераното. Буксата е




                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Върни се назад в темата, писано е вече. И не само тук.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Видях какво е писано в темата но това нещо в българия не го намирам. А това дали ще върши работа?




                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X