Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    При положение че моята до 2016 е ходила по фирмени сервизи, това го отчитам като по-скоро положителен признак.

    А предното масло не знам кога е сменяно. Другия дизел е каран постоянно с качествено масло (в последните години само пълна синтетика). Еми потъмнява доста бързо.
    Едно е дизел концепция от поне 50г. Новото не е доста по-нова разработка.Отделно,новите дизели комън-рейл имат охлаждане и на маслото за да изкарат по-дългите интервали на смените и т.н. И моето на Шкодата след 1500км си е бистро. На Рав 4 ,пак комън рейл също стои бистро доста време. На Паджерото 2.5 ТДи, за 100км е чернилка. Сменявай си го според предписанията,и няма да се оплакваш. За всичките години на експлоатация на дизели спазвам тези правила:
    1.Задължително след юркане не я гася веднага. Ако много съм я натискал стои поне 4-5 минути на празен ход.
    2.Сутрин никога не тръгвам веднага.Оставям я да поработи лятото 2-3 минути, зимата 5-6 минути на място(може и повече,ако е под -10).
    3.Нафта от колонка, навременна смяна на консумативи ако е възможно с качествени/ ОЕМ части.

    Нито един дизел не ми е съзадвал някакви проблеми.Не знам какво е това да ходиш на центровки,пък дюзи,помпи и т.н Хем че съм покарал и нови и кокали.

    Коментар


    • #47
      От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Не съм ги гледал точно,но е в ниските,по време на наемане на съответната предавка.Предполагам ще е някъде от 2000-2500 оборота,след това както съм писал и др.път стрелката се връща от 0 и пак тръгва да качва вече с осезаемо по-голяма мощност и без свистене,като повече от 0,6-0,8 не е вдигала.
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      При какви обороти?
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #48
        От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
        Не съм ги гледал точно,но е в ниските,по време на наемане на съответната предавка.Предполагам ще е някъде от 2000-2500 оборота,след това както съм писал и др.път стрелката се връща от 0 и пак тръгва да качва вече с осезаемо по-голяма мощност и без свистене,като повече от 0,6-0,8 не е вдигала.
        Еми нали видя графиката в линка горе. Това което обясняваш отговаря баш на нея.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Обясни ми моля те.Не мога да чета графики.Всичко наред ли е или трябва да предприемам някакви действия.Черпенето е от мен кво,т кажеш
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Еми нали видя графиката в линка горе. Това което обясняваш отговаря баш на нея.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #50
            От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Показания на бустметъра при този двигател в порядъка на до 1,3 прендуване ли е или е в норма
            Ако има пренадуване компютъра ще го разбере ( МАП-а) и ще промени чрез актуатора геометрията на турбото за да свали налягането . Проблемът би дошъл при задръстена геометрия ( става при предимно градско каране на ниски обороти ), която не ще да се върне и да разтовари турбото. Тогава компютъра би трябвало да ограничи горивото ( влиза в авариен режим ) за да не се развърта турбото на максимум и да стане беля . За нормална работа геометрията трябва да се движи леко в двете посоки . Усеща се и на ръка , а и се вижда при запалване и гасене на мотора . Половината теми в ФВ дизел форума са за задръстени геометрии , забили до 3000 об двигатели , разглабяне и чистене на турбо-та .

            Коментар


            • #51
              От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Как точно става проверката на ръка[QUOTE=Жеков;3240189] За нормална работа геометрията трябва да се движи леко в двете посоки . Усеща се и на ръка , а и се вижда при запалване и гасене на мотора .
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #52
                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                Ако има пренадуване компютъра ще го разбере ( МАП-а) и ще промени чрез актуатора геометрията на турбото за да свали налягането . Проблемът би дошъл при задръстена геометрия ( става при предимно градско каране на ниски обороти ), която не ще да се върне и да разтовари турбото. Тогава компютъра би трябвало да ограничи горивото ( влиза в авариен режим ) за да не се развърта турбото на максимум и да стане беля . За нормална работа геометрията трябва да се движи леко в двете посоки . Усеща се и на ръка , а и се вижда при запалване и гасене на мотора . Половината теми в ФВ дизел форума са за задръстени геометрии , забили до 3000 об двигатели , разглабяне и чистене на турбо-та .
                MAP-а при тоя двигател е само за да натрупа грешки. Нищо не коригира по него. Ако съвсем много пренадуе връща газта, а като отпуснеш и натиснеш педала се ресетва и продължаваш по живо по здраво.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Я! Абонамент.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #54
                    От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    MAP-а при тоя двигател е само за да натрупа грешки. Нищо не коригира по него. Ако съвсем много пренадуе връща газта, а като отпуснеш и натиснеш педала се ресетва и продължаваш по живо по здраво.
                    - по скоро би трябвало да е с изключване от контакт и последващо ново запалване .

                    МАП дава инфо на компа - той чрез един соленоид променя вакума към актуатора , актуатора се мръдва леко обратно ( т.е. удължава се лостчето ) и отпуска геометрията - това би трябвало да е на теория , пък какво става точно с това тераното не знам , моето е с уейстгейт .

                    "Как точно става проверката на ръка[QUOTE=Жеков;3240189] За нормална рабо.." - проследяваш лостчето на актуатора къде се захваща към геометрията и на ръка трябва да може да се дръпне ( в посока скъсяване ) и като се пусне да се върне до упор , а иначе при запалване на мотора се вижда лостчето как се дръпва само ( вакум ) , като се изгаси ( вакума изчезва ) трябва да се върне обратно до упор . Ако се движи от упор до упор нормално и не е разбъзикана гайката за фиксация на лостчето не трябва да пренадува .

                    Коментар


                    • #55
                      От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                      - по скоро би трябвало да е с изключване от контакт и последващо ново запалване .

                      МАП дава инфо на компа - той чрез един соленоид променя вакума към актуатора , актуатора се мръдва леко обратно ( т.е. удължава се лостчето ) и отпуска геометрията - това би трябвало да е на теория , пък какво става точно с това тераното не знам , моето е с уейстгейт .
                      Знам какво прави MAP-а и как компютъра управлява турбото. В конкретния случай обаче ето извадка от сервизното:

                      Component DescriptionThe charge air pressure sensor detects pressure in the exit side of
                      the charge air cooler. The sensor output voltage to the ECM
                      increases as pressure increases. The charge air pressure sensor
                      is not used to control the engine system under normal conditions.
                      Ефекта от него е че при съвсем пренадуване двигателя умалява все едно си си махнал крака от педала. Като го махнеш наистина и пак настъпиш, всичко си продължава както е било. Първите патроли с тоя мотор изобщо не са имали такъв сензор. И на мен ми е странно, ама това е положението - и руснаците и австралийците са написали доста по въпроса.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Та извинете ме за лаишките ми въпроси ама не разбрах нормални ли са нормите при мен и ако не как да процедирам.Благодаря Ви много предварително
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #57
                          От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                          Та извинете ме за лаишките ми въпроси ама не разбрах нормални ли са нормите при мен и ако не как да процедирам.Благодаря Ви много предварително
                          Незнам. Тепърва се образовам. Все пак го имам от седмица само.

                          ПП: Впрочем, ето ви малко по-подробни снимки на оригиналния MAF (номера на датчика е F 00C 2G2 061):
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171124_190953.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5773299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171124_191011.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5773300
                          Последно редактирано от sparkybg; 24-11-17, 18:20.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                            Та извинете ме за лаишките ми въпроси ама не разбрах нормални ли са нормите при мен и ако не как да процедирам.Благодаря Ви много предварително
                            Не знам за терано , на ВАГомобила прави пик около +1.1 и после стабилизира на + 0.95 ( при макс на газта и баир нагоре ) , така , че известен пик е нормален и щом няма спад на мощност , авариен режим и грешки следва всичко да е нормално .

                            Коментар


                            • #59
                              От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Ако съдим по това клипче даже е малко:


                              На клипчето надува до към 1.2 на моменти.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Супер,благодаря и на двама Ви.Продължавам да следя
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X