Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    Я кажи как става номера с поръчки от Русия , че много ме интересува ( може и на лично ) ... Поздрави за хубавата машина !
    Следващата ще е от Дубай. Излиза с 20% надолу спрямо Русия, нищо че транспорта е по-скъп. При някои части разликите са драстични - до 40%. Но пък не всичко има.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      14. Говорители, втори епизод. Поради студеното време нямах много избор - предишния път използвах епоксидна смола, сега трябваше полиестерна, по простата причина че се втвърдява независимо от температурата - на епоксидната и трябват минимум 10 градуса околна температура. Този път си улесних живота, ползвайки стреч фолио:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180112_235953.jpg
Прегледи:1
Размер:430.7 КБ
ID:5778322

      До ден-два ще се види какъв е резултата и дали е успешен, както и дали съм огелпил говорителите. Трябваше (като миналия път) да поокастря периферията на говорителите до крайност - оставил съм я само до края на лепеното на гофрата - оригиналните уши за болтове и крайното ръбче са окастрени. Ножица за ламарина е правилния инструмент. Със шлифовалка ще напълните говорителя със стружки заради магнитите.

      Отново се спрях на говорители Herz DCX 570.3, като на старото ми Terrano. Тоя път няма да им шкартирам пищялките. По-късно че сложи и пищялки (фабрично са горе на триъгълничетата на огледалата), отново Herz. Проиграно е на старото ми Terrano.

      14. Реновидане на кори на врати:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180113_000041.jpg
Прегледи:1
Размер:282.2 КБ
ID:5778323
      - подсилване на захватите на щипките - чест проблем е откачането им от кората, макар лично на старото ми возило да не съм имал тоя проблем. На това едната се е била откачила и я бяха лепили със силикон. Така вече ми се струва че ще им е невъзможно да се откачат:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180113_000048.jpg
Прегледи:1
Размер:395.0 КБ
ID:5778324

      - подсилване на едното от двете места, където кората се хваща куъм вратата с болтчета - чест проблем е че кората се приплесва там и впоследствие се оказва че болтчето не върши никаква работа:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180113_000055.jpg
Прегледи:1
Размер:364.4 КБ
ID:5778325
      - Напояване със смола и подсилване около дупките за дръжки и бутони:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180113_000102.jpg
Прегледи:1
Размер:368.3 КБ
ID:5778326

      По-късно корите ще се и претапицират.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        До къде стигна с двигателя.Само да споделя,че в събота махнах пластинката,с която бяхме "затапили" ЕГР.Промени се коренно работата на турбината,няма вече свистене и симптоми за пренадуване,при товар при който преди стигаше до 1,2-1,4 сега не качва повече от 1 и много плавно преминава към втория режим на нагнетяване.
        Проверих си и подгревните свещи,оказа се че са ОК и работят.Не видях кое е керамика,самият нагревател или обвивката му.Обвивката ми е метална,а това което се нажежява не е.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Това, което се нагрява при едните е керамично, при другитр метално (волфрамово). Най-добре ги смени. Аз керамични свещи повече по моя кола няма да сложа никога.

          Ако беше снимал щях да ти кажа какви са ти свещите в момента.
          Керамичните са такива:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GPCER.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5778332

          Металните са такива:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GPMET.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5778333

          Забележи че на металните я няма шийката напред. Освен че са с по-ниска температура и не се трошат, нагревателната им част стои по-далеч от алуминия на главата. Тоя мотор пука глава около свещите, предположенията са именно заради топлинното натоварване от подгревните свещи - работят докато двигателя достигне 50 градуса. Пак спекулации - колкото на по-ниска температура работят свещите и колкото са по-далеч от алуминия на главата, толкова по-добре. Единствения факт е че при изправни дюзи металните създават проблеми много по-рядко - практически никога, ако се сменят на 100 000км. В общия случай дори да изгорят, от тях не се отчупват парченца като при керамичните.


          С мотора съм до никъде. Чакам сервизна история от NISSAN UK. Вероятно ще се мятам на целия мотор. Това, което продават само за блок, е от началото на 2002-ра година и предполагаемо на много километри. В него също са се чупили свещи (продават му и главата отделно), което значи че ще се сменят бутала, евентуално и мотовилки, ако има криви. Мотовилките са по-скъпи от буталата (не драстично, но все пак).
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Като тези на първата снимка са,явно оригиналните,но изглеждаха като първата "новата",нямах никакъв нагар и деформации.По нататък ще те питам от къде да си поръчам метални и ще ги сменя.Сега ще му подменя кулера,че на едно место видях леко омазняване,явно почва да се разхерметизора
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              ...нямах никакъв нагар и деформации.
              ...засега. Пак - на твое място бих ги сменил. Те явно са сменяни, предполагаемо във фирмен сервиз, но нито знаеш преди колко хиляди километра, нито преди колко време. За да нямаш проблеми с керамични свещи мнението на рашките е че трябва да се сменят на 50000км. Моето е че керамични свещи нямат място в тоя мотор. На CRD версията вече са метални, като лявата на втората снимка.

              То и други работи има там - на CRD версията и водната помпа вече е съставна - виското е отделно. И други разни подробности, като например допълнителен датчик за налягане на маслото, за да си следи компира при какви обороти какво е налягането и да пищи ако нещо не му хареса.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                CRD е по-нова версия на нашите двигатели ли.Външно по какво се различават и от коя година ги вграждат.Пак ли са 3,0
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Вграждат ги на Patrol от делември 2006-та. Различават се по това че са Common-rail. Няма VP44 помпа, дюзите са други - минават през капака на клапаните вертикялно, а не през главата странично като при нас, глава и входящ колектор са различни, блок (макар че тук има разни спекулации), колянов вал, мотовилки са еднакви, буталата са малко различни, но съвместими (със същото тегло, с леко променена конструкция), сегментите са същите, дроселовата клапа на EGR-а не е с вакуум, а със стъпков мотор и датчик, виското на водната помпа е отделно, за допълнителния датчик за маслото вече споменах.

                  Имат разлики и по предните капаци. Водните помпи са по-скоро съвместими (не знам със сигурност, но така изглеждат), но капака, в който е маслената помпа и плочата зад него са различни, гарнитурите им са други. Горивния филтър е различен, помпата за подкачване е такава, дето се стиска - филтъра изобщо няма конзола като другите.

                  ...и още неща, ама това ми се е набило в очите докато четох и гледах.

                  При CRD версията проблеми с прогорени бутала може да се каже че липсват. И е EURO 4. Нашите са EURO 3.

                  ПП: Тоя двигател все още се произвежда и вгражда в автомобили. Вероятно и с по-високи евро норми.
                  Последно редактирано от sparkybg; 15-01-18, 13:09.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Еми не е ли по-добър вариант,при положение,че е възможно де да вградиш на твоето един такъв.А нашите не са ли и те Комън рейл?
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                      Еми не е ли по-добър вариант,при положение,че е възможно де да вградиш на твоето един такъв.А нашите не са ли и те Комън рейл?
                      По-добър сигурно, но значително по-скъп - практически трябва да си купиш Patrol със все инсталацията, компютрите и всичките там допълнително простотийки. Само с двигателя няма да стане.

                      Не, нашите не са common rail. С директно впръскване и помпа VP44 с предвпръскване са.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Тъй...

                        Двигателя поръчан. Да видим дали пак ще попадна на дръвце. Поне уговорих частичен refund ако го отворя и намеря драскотини или удари от парчета свещи. Ама като доде ще му мисля - аз си продължавам с другите подробности. Снимаха, палиха, клипчета правиха...

                        ...ама това да си имаш работа с англичанин си било гадна работа. 3 часа не може да ми напише фактурата, като преди това 2 часа го кандардисвах да погледне още един път номера, защото би-трябвало да има буква накрая, а той не я беше видял. Преди това пък му пратих към 10-тина снимки къде се намира номера на двигателя - твърдеше че там, където му показвам няма номер. Е как ще има, като трабва и да се почисти за да се види. На фактурата исках да има номер на двигателя, неговите данни и моите billing данни. Първо ми се накостоперчи че от 15 години пишел фактури, та да не съм му давал акъл как се пише фактура, а после се наложи да я коригира 7 пъти, правейки откровени простотии, и тихомълком спря да мрънка че му пращам картинки къде да цъкне и кво да напише като за дете в детската градина!

                        Странни птици са това ингилизите, ще знаете! Или поне въпросния. Дано да е за добро цялата работа!
                        Последно редактирано от sparkybg; 16-01-18, 15:57.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Успех!!!

                          Стискам палци да ти е късмет. Чакам развитието с нетърпение

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Спарки, извинявам се че ти спамя темата но да попитам при 2,7 ТД има ли такава драма при свещите? На мен не ми работи някоя свещ защото притриса за момент при първо палене но пали лесно.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Доколкото помня при 2.7TDI и оригиналните са метални, така че няма драма. Ще проверя ако изровя моите.

                              На студено изчаквай 5-6 секунди след изгасването на лампата и тогава пали. Ще спре да притриса. И моето го прави, а свещите му са в ред. Сменял съм ги 2 пъти, без промяна.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                На студено изчаквай 5-6 секунди след изгасването на лампата и тогава пали. Ще спре да притриса.
                                Така ли е по-правилно - да се изчаква след загасване на лампата? Защото и Фронтерата при по-студено претрисва при първо палене - аз паля веднага след изгасване на лампата.
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X