Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Абе камъните до са ти проблем. При рускинята са по 5 до 10 кинта.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Вземи Парксайда от съседната тема. 300 нм ,ама знаеш ли колко е силен
      Майтапа настрана ,скоро развивах главина на бус със гайковерт на 1/2 и преходник към 3/4 със вложка 50. Никакъв проблем. Ама гайковерта беше бета 1020 нм на 10 бара.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Внимавай при свалянето на това колело .............
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Нещо нищо не разбрах. Проблема на керамиката е че за да си сигурен в нея трябва да я сменяш на 50-60000км. Другия проблем е че поради конструкцията си и високата температура съществуват спекулации че натоварва топлинно главата около себе си.

          Гаранция за какво искаш? Автомобила ти още е в гаранция ли е?
          ....

          И първата изненада - двигателя е със заводски едномасов маховик. И съм сигурен че е заводски - съединителя си му е оригиналния - по много неща си личи че там никога не е пипано. А мислех че всичките трилитрови са с двумасови.
          .
          Гаранцията е за свещите, и точно сега говорих с доставчика и всичко се уреди. Проблем при поръчване на метални свещи и даване на VIN идва от това,че по каталог излизат керамични и както сега при мен (така знам и за други случаи) доставчиците почват да се чудят дали са съвместими. Е ще съм с метални вече - за духовно спокойствие, тъй като незнам какви са в двигателя и кога/дали са сменяни изобщо. Виждал съм керамични над 100К в прилично състояние но и моторетката си е поддържана. Нали ? Въпрос на качество и работна среда. Рашките имат не лош форум по въпроса, та и от там а както споменах преди австалийският форум - трябва да се съобразява климатичната среда.

          С едномасовият маховик може и да си уцелил джакпота. Не съм се задълбавал много по въпросът но цената на качествен двумасов ще ме накара да го направя.

          На алтернатора е демферна шайба изкарва към 150К и после имаш ден- два най много ,просвирване и спиране заряд на батерия от раз. Сменя се в комплект с обтегач и ремък задължително, обикновенно обтегача първо се прецаква. И един съвет- не отваряй двигателя без нужда, имаш куп други начини да разбереш в какво състояние е.

          Успех.

          ПП: получили обратно дебитомерът? Да знам.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Внимавай при свалянето на това колело .............
            Знам. Да стигна до него първо....

            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
            ПП: получили обратно дебитомерът? Да знам.
            Отдавна.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Абе камъните до са ти проблем. При рускинята са по 5 до 10 кинта.
              Тая па рускиня коя и къде е?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Вземи Парксайда от съседната тема. 300 нм ,ама знаеш ли колко е силен
                Майтапа настрана ,скоро развивах главина на бус със гайковерт на 1/2 и преходник към 3/4 със вложка 50. Никакъв проблем. Ама гайковерта беше бета 1020 нм на 10 бара.
                Абе като знам това колко е 1100Nm:
                https://en.foerch.com/pneumatic-tool...s=ProductGroup

                И това колко е 770:
                http://www.beta-tools.com/catalog/ar...eta/__filters_

                ...съм с една идея скептичен по въпроса за такива нютонметри върху 1/2 гайковерт.

                Снощи се мъчих с първото да отвия болтовете на маховика. 7 болта М12 - половин час на 9 бара. Последния така и не се предаде без да му скокнем с големия лост. Ръжда по резбите нямаше никаква - все едно вчера са навивани. Лепило за резби също нямаше. Трябваше да ги клатя на завиване и отвиване доста докато се развият. Чудното беше че подмръдваха с примерно една десета бапред-назад, включително най-инатливия, но не искаха да се развият току така.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Тая па рускиня коя и къде е?
                  Еее
                  Зимбер.
                  Арменка е, ако трябва да сме егзактни
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Не можах да разбера, кой двигател разглобяваш ?
                    Стария от Нисана, който е пострадал от керамичните свещи и има проблем или;
                    Новия, който не е разглобяван и не си го огледал по методиката за изследване, която приложи на стария ?
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Новия разглобявам. Дали ще махам глава тепърва ще преценявам, но докато стигна до това всичко останало така или иначе трябва да е на кванти. Просто има неща дето сега могат да се свършат супер лесно, а като е върху колата костват много псуване, когато изобщо са възможни.

                      Например маслената помпа върви заедно с корпуса на зъбните колела. Имало е случаи едни нейни болтчета да се развият и да направят салата - ако нямаш късмет да паднат директно в картера, падат между зъбните колела и буквално става салата. И в двата случая трябвяа да се отваря, обаче - и да са паднали диретно в картера налягането на маслото във високи обороти става недостатъчно. Датчика няма как да отчете това, защото налягането е над прага му. Затова на CRD версията на тоя мотор има нарочен датчик за компютъра, който мери налягането, и ако има отклонения спрямо зададените по спецификация налягания за съответните обороти ти светва лампата.
                      Последно редактирано от sparkybg; 02-02-18, 11:23.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Еее
                        Зимбер.
                        Арменка е, ако трябва да сме егзактни
                        инструменти(точка)орг са ми доста по-близо, а често дават и по-добри цени за някои неща. Например стойката и кантара за двигателя бяха драстично по-евтини при тях - нещо като 30% надолу.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          инструменти(точка)орг са ми доста по-близо, а често дават и по-добри цени за някои неща. Например стойката и кантара за двигателя бяха драстично по-евтини при тях - нещо като 30% надолу.
                          Напълно е възможно.
                          Последно купих дълбока 27 за 6 кинта с доставката
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            инструменти(точка)орг са ми доста по-близо, а често дават и по-добри цени за някои неща. Например стойката и кантара за двигателя бяха драстично по-евтини при тях - нещо като 30% надолу.
                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Напълно е възможно.
                            Последно купих дълбока 27 за 6 кинта с доставката
                            Бааа, както казва Тропчо по "тяхному", ся ше ги прегледам и тия играчи.

                            Спарки, евалла ти прАим на ентусиазма !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Датчика няма как да отчете това, защото налягането е над прага му. Затова на CRD версията на тоя мотор има нарочен датчик за компютъра, който мери налягането, и ако има отклонения спрямо зададените по спецификация налягания за съответните обороти ти светва лампата.
                              На патролските двигатели( не команрейл за централна европа) по кампания се сменя датчика заедно с компа. Аз го направих преди време. Но сега имам друг проблем,май. Пълна мистика, като ми остане време ще се ровя, може и аз да бъркам нещо.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Патролските двигатели преди 2006-та, от когато стават CRD, са с два прагови датчика. Може и да са сменали нещо, но до края си остават просто ключета по налягане, а не сензори, изпращащи стойността на налягането към компа. Поне това излиза по каталози и по NISSAN FAST.

                                Иначе самите ключета/датчици през годините са сменяни няколко пъти. Това и за високото, и за ниското налягане.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X