Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    310 лв. го взех с метални лайсни.
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Здравей Колега.
      Гледам че адапторните планки на Тюлето,отзаде са захванати на задните врати.При 3 врато терано,трябва тоя захват да е при задните прозорци.А разстоянието е по различно.Имаш ли възможност,ако ги сваляш,да направиш малка проверка,дали се захващат там?
      В магазина,където ги предлагат ,пишат че са за 5 врати Терано2.
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Колега при прозорците незнам как трябва да се хване. Този е хванат директно върху уплътнението, а горната част си стъпва на края на покрива, както се вижда на снимките. Ще ти снимам ако искаш и при отворена врата, както и кутийките от комплекта, няма проблем. Но мисля че на късата база освен пак на вратите на друго място с този багажник няма да стане.
        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          И аз се загледах в темата, че ми трябва багажник.
          Аз също съм с три врати и задната греда е драма как да се хване. Даже съм се снабдил със заводски надлъжни рейлинги втора ръка, но чакам да се постопли, за да работя по въпроса. Не горя от желание да си свалям тавана и да си пробивам покрива обаче.
          На няколко пъти съм засичал сутрин по Г.М.Димитров едно късо черно терано с багажник, който изглежда "системен". За момента не съм успял да се изравня с колегата и да го питам от къде се е снабдил
          Задния захват е направен на задния прозорец. Планките са доста дълги, че и извити по ъгъла на купето. Ако ги има в тюлето, то би трябвало да са отделни планки към комплекта, за което говори и Огнян предполагам.

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Най-вероятно е така, но трябва да питате на место в магазина, най-добре
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Вратата при късо терано не е издължена ,като при някои леки коли.Много ще са близко една до друга релсите.Ако се слага трета релса,планките/кит им викат в магазина на ескадрата,трябва да са на задните стъкла.Опасно ми се вижда стъкло върху планка.Може би под уплътнителната гума.Не съм питал в горепосочения магазин,а имат онлайн запитване.
              Въобще този тип багажник се състои от няколко части,като планките/кита/е специфичен за модела,а също и релсите-дължината и типа им.В рекламите им е обяснено.Пиша това защото ,в нета/про....к/ се продава тюле 754 за по 180лв.ново,а то е само една част,и някой може прибързано да го купи.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Здраейте колеги. Питах Любо при него как е било след натягане на торсиона колко се е вдигнал джипа.
                Нормално ли е натегнато при мен?

                Това е преди натягането с гуми 235/75р15

                Отпред и отзад, от земята и от долния ръб на джантата

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1452886438.911062.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:5698782

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1452886488.056621.jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5698783

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1452886540.279354.jpg
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5698784

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1452886554.563924.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5698785

                Това е след натягснето и смяна на пружини и амортесьори отзад с гуми 31"

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1452886598.151712.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5698786

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1452886606.334874.jpg
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:5698787

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1452886614.083686.jpg
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:5698788

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1452886621.437016.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5698789
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Ако 73 е отпред, от долен ръб на джанта 15 до ръба на калника, ако не си с мои носачи е много. Смъкни го на 71 накъде, иначе в завоите ще ти "увисва" (не буквално да отлепва, но близо) вътрешната на завоя гума и заради това поведението няма да е добро. Трябва да имаш един пръст разстояние между ограничителния тампон за надолу и леглото му на горния носач. Общо взето това е границата за добро поведение.

                  Отзад е нормално - горната част на гума 31-ца е малко под горната част на шасито като ниво при мен. Отпред съм на 73, но заради къстъм горните носачи ход надолу има достатъчно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Утре ще погледна колко разстояние има от тампона до носача. Ако е повече разстоянието има ли опасност да се счупи нещо? Попринцип не ходя на хард разходки, даже почти и на софт не ходя на последък, само по черно от време на време.
                    ПП: От какво мога да направя подложки за пружините отзад, че да го вдигна с още 2-3 см?
                    Nissan Terrano 2.7 TDi
                    ----------------------------
                    Нещо което работи - не се пипа!

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Говоря за горния ограничителен тампон, който ти ограничава движението надолу. Межуд него и горния носач трябва да има поне един пръст разстояние, желателно дори малко повече.

                      За какво ти в да го вдигаш повече? Иначе, най-добреите подложки са едни такива червени, метални, и се купуват от ТrailMaster. Доволен ще останеш.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Да разбрах за тампона, утре ще погледна. Тъй като незнам как се натягат/отпускат торсиони, сам на канал мога ли да ги оправя ако са пренатегнати?

                        Иначе за "подложките" чувал съм някъде ама за момента няма пари за такъв цвят
                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Натягането е елементарно,ето ти един клип да се ориентираш горе долу:https://www.youtube.com/watch?v=q3J17A5F3h4

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Благодаря за клипчето.
                            Ако правилно съм разбрал:

                            Вдигам едното колело да е във въздуха, като подпирам не на носача а на шасито.

                            Отвъртам горната гайка, която играе ролята на "стоп" гайка

                            Хващам контра долната част на болта и развивам по голямата гайка

                            Ако е така, колко да развия гайката че да слезе с 2 см. надоло?

                            Пп: между тампона на горния носач има около 1 см. но немога да си мушна пръста.
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Няма точно с колко как да се разбере...зависи от амортизацията на торсиона!!!
                              Просто развиваш и мериш с колко се свалило въпросното колело.После правиш същото и с другото.Броиш на първото горе долу колко оборота си направил и грубо правиш същите на другото колело.След това мериш като поразкалащаш добре предницата предварително и изравняваш двете колела.Остави 5мм. или 1см. повече, за да има банкет за евентуално слягане.След месец месец и половина мериш отново и доизравняваш ако се налага и след това задължително на преден мост!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Ама то било по-лесно от колкото си мислех вече и от двете страни е 84см. и има място над тампона и без проблем влиза пръста (палеца) между тампончето и "леглото". Ще покарам така и след месец пак ще меря и ходя на реглаж
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X