Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Ами този адаптор има кабел който се включва в касетофона (средната конзола), но буксата трябва да е същата като на чейнджъра. Самото устройство (адаптора) е едно и също за различните марки коли, но има различни кабели / букси за включване към касетофона. Ще проуча въпроса тези дни и ще пиша за резултата. Въпроса беше ако някой го е вече го е играл филма да сподели.
    Поздрави

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Първоначално публикуван от bikerbul Преглед на мнение
      Ами този адаптор има кабел който се включва в касетофона (средната конзола), но буксата трябва да е същата като на чейнджъра. Самото устройство (адаптора) е едно и също за различните марки коли, но има различни кабели / букси за включване към касетофона. Ще проуча въпроса тези дни и ще пиша за резултата. Въпроса беше ако някой го е вече го е играл филма да сподели.
      Поздрави
      Е то какъв филм...ако има такова устройство с правилния кабел/между другото когато си търсих чейнджър алтернативка, всъщност точно това се оказа невъзможния проблем...липсата на точния кабел за заводските касетофони монтирани от Нисан/.
      Та пак казвам, че според мен, ако има устройство с точния кабел, аз лично не виждам какъв би бил проблема да се случат нещата...
      Ще следя развитието на въпроса с интерес!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Здравейте,
        Сега остава да кажете как да сваля радиото за да стигна до буксите отзад.
        И друга загадка - вчера както си карам с около 90 км. от панела се чу силно изпиукване два пъти и на дисплея се появи надпис "NO TRAFFIC" за няколко секунди и после изчезна. През това време нищо не се промени в поведението на колата.

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Първоначално публикуван от bikerbul Преглед на мнение
          Здравейте,
          Сега остава да кажете как да сваля радиото за да стигна до буксите отзад.
          И друга загадка - вчера както си карам с около 90 км. от панела се чу силно изпиукване два пъти и на дисплея се появи надпис "NO TRAFFIC" за няколко секунди и после изчезна. През това време нищо не се промени в поведението на колата.
          Радиото се сваля лесно, има два малки отвора в ляво и дясно за целта използвай кука за плетене, а пищене се чува когато няма обхват. Успех!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от dmitev Преглед на мнение
            Радиото се сваля лесно, има два малки отвора в ляво и дясно за целта използвай кука за плетене, а пищене се чува когато няма обхват. Успех!
            Благодаря колега, значи не е нещо притеснително.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Пищенето може да го спреш.Само не помня коя опция трябваше да се изключи...
              Май автоматичното търсене на станция...
              Свалянето става, като пъхнеш от по-дебелите кламери/разбира се изправен като тел/ в едни кръгли отворчета както е писал колегата намиращи се отляво и отдясно в двата края на касетофона.
              П.П.Като стана въпрос...някой дали се е занимал досега да изкара на заводския касетофон допълнителен извод /най-вероятно от предусилвателя/.Става въпрос за закачане на крайно стъпало + бас каса.
              Оригинално касетофона няма такъв...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Здравейте колеги. Днес тръгнах за вилата към обяд и навън беше 38 градуса по термометъра на колата. Вяхме 4 човека и кучето, с пуснат климатик на 4 степен, че не духа много студено, от как съм купил джипа не съм се занимавал с климатика да го зареждам, но това е друга тема. Проблема е че на 2-3 пъти вдигна температурата на водата с 2 мм над средата. Попринцип седи 1 мм преди средата. За първи път се случва, явно комбинацията с 38 градуса, пуснат климатик и товарен джип е вдигнало температурата. Виското си работи, сигурен съм 100%. Чувам го като карам градско/извън градско как спира и джипа става по-тих.
                Миналата седмица като се качвах до Царев Връх (някога беше писал някъде, че нагоре загрявали всички джипове) на мен температурата не мръдна. Бях сам с кучето без климатик, но постоянно на първа и втора скорост, а през повечето време и на бавните, но нямаше никакъв проблем със загряването. Ще се радвам на вашето мнение.

                Поздрави!
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  При мен е същата работа като пусна климатика.Особено ако карам с повече газ си се вдига температурата точно както казваш.Виското ми е наред.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Аз мойто виско така и не го чух, а и не се е налагало, при все че джипа беше с 3ма души и багаж за 4 дневен риболовен излет на язовир на тримата, т.е. много багаж. В града пък е абсурд да го чуя. Дали климатика е виновен или нещо друго? Аз клима нямам, май от това ще е.

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Коментирано е доста - в тея жеги , багаж и баири вдига до 2/3 скала или м/у средата и червеното. Това е максимумът , ако всичко е вред. Тогава и виското се чува отчетливо .
                      Карайте си машинките и се радвайте на топлите дни...

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Нормано поведение. Ако го настъшиш още малко по баирите (имам предив педала до метала), ще вдигне и още малко. В гората трудно се случва, освен при дълго и напоително буксуване. Там обикновено стрелката стои под средата, независимо от жегите, климатика, товара и т.н.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          И при мен така се държи.В гората до средата без значение от тормоза,а при дълго изкачване на втора-трета предавка качва до 2/3,това в сегашните жеги.
                          Търся логиката!!!
                          И в такива случаи,как е по-добре,с пуснат климатик,за да работи и неговата перка или без.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Естествено без. Без климатик никога не ми е вдигал температурата.

                            ПП: Благодаря ви колеги. Значи няма за какво да се притеснявам
                            Последно редактирано от D. Bibov; 22-07-15, 07:55.
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                              И в такива случаи,как е по-добре
                              Никак. Просто караш....
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                При мен стрелката отива повечко от половината разстояние над средата при пуснат климатик.Дори и по елементарни баири като тези на магистралата от Бургас към София.Тръгне ли по равното се охлажда бързо и държи температура около средата/говорим при пуснат климатик/.
                                Нормално е при пуснат климатик да загрява...нали все пак постъпващия въздух за охлаждането на радиатора първо се затопля от минаването му през радиатора на климатика и той вече не е съвсем студен...Това води до недобро охлаждане на водния радиатор и съответно по-висока температура.
                                Не е добре да се кара с пуснат климатик, защото ефекта от вентилатора му е почти нулев/направил съм си ръчно да включвам вентилатора на климата когато си поискам и на работещ климатик като загрее повече почти не оказва влияние/
                                Ако питате мен...най-добре е да се кара с включено парно...тогава най-добре се овладява по-голямото загряване, ама за сметка на...секса в купето от сауна-ефекта...
                                П.П.Тия дни ще сменям превантивно водната помпа с виското, че явно моето не работи съвсем на 100%.При мен няма такива 2мм. над средата, а стрелката отива на 2мм. преди горната бяла черта.......
                                Да, застопорява се там и не прегрява мотора, ама не е добре според мен да стига толкова високо температурата, та ще сменям...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X