Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    А каква е разликата в цените за оригинални и неоригинални тампони? И колко време изкарват ментета?
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
      А каква е разликата в цените за оригинални и неоригинални тампони? И колко време изкарват ментета?
      Тампоните с 2 вида (много си приличат) и цената им е такава че няма никакъв смисъл да се купуват неоригинални. Метал-гума-метал са оригиналните, и при тоя размер поня на прима виста не виждам причина да не могат да се извадят що-годе лесно - гумата им е доста и с просто шило или пирон дори може да им се огънат външните пръстени, за да излязат лесно дори и да са се залепили. Аз избягвам всякакви нагрявания и паления по елементи от окачването.

      Ако им е първа смяна най-вероятно и с болтовете няма да имаш грижи - ще си излязат лъскави. Ако някой вече ги е сменял и не е сложил уплътнител за резби, вероятно са клаясали. Но пък болтовете са стандартни със ситна стъпка и би трябвало да ги има в магазина с якост 10.9. Слагай уплътнител на резби - ако някога ти се наложи да разглобяваш, разликата е от небето до земята - в единия случай се отвиват безгрижно, в другия случай клаясват. Уплътнителя/осигурителя ги пази и си стоят лъскави. Където съм слагал уплътнител/осигурител никога не съм имал грижи с по-късно отвиване.
      Последно редактирано от sparkybg; 24-03-16, 15:18.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Аз сложих тампони от 22-23 кинта (продавача каза, че били хубави) , с отстъпката идват на под 20лв. Метал-гума-метал са, според Спарки, съдейки по пликчето са неоригинални, но за половин година не са мръднали и не ми пречи особено . Със сгъването навътре на външния пръстен първоначално става много бързо и лесно, но идва момент в който се заклинват още повече и на мен ми беше по лесно да ги прорежа и така да ги избия (не казвам, че е по-правилно, а че просто ми беше по лесно така). А пък за болтовете - от гайката до основата на болта всичко си беше лъскаво като ново. При мен проблема беше в единия сантиметър в края на болта след гайката, който си е ръждясвал сигурно 25 години, може и да е била наранена резбата, защото много трудно прокараха. Сега се развиват и завиват без никакво усилие. Този уплътнител за резби какво представлява и откъде мога да си го набавя ?

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Спрей за резби се води, мисля че wurth го имат.
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от Style0fBeyond Преглед на мнение
            Аз сложих тампони от 22-23 кинта (продавача каза, че били хубави) , с отстъпката идват на под 20лв. Метал-гума-метал са, според Спарки, съдейки по пликчето са неоригинални, но за половин година не са мръднали и не ми пречи особено . Със сгъването навътре на външния пръстен първоначално става много бързо и лесно, но идва момент в който се заклинват още повече и на мен ми беше по лесно да ги прорежа и така да ги избия (не казвам, че е по-правилно, а че просто ми беше по лесно така). А пък за болтовете - от гайката до основата на болта всичко си беше лъскаво като ново. При мен проблема беше в единия сантиметър в края на болта след гайката, който си е ръждясвал сигурно 25 години, може и да е била наранена резбата, защото много трудно прокараха. Сега се развиват и завиват без никакво усилие. Този уплътнител за резби какво представлява и откъде мога да си го набавя ?
            Еми оригиналните не са драстично по-скъпи а изкарват по 20 години и 150000км.

            Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
            Спрей за резби се води, мисля че wurth го имат.
            Не се води спрей за резби, а уплътнител за резби, осигурител за резби, лепило за резби. И не е на спрей а в бутилчица като каноколита. Взима се от най-ниската якост (то и без друго е масовото). Има го на Loctite и на още куп други производители. Има го по бензиностанциите, по големите вериги (Броколаж например), по магазините за крепежни елементи и къде ли още не. Най-много съм ползвал Permatex, купувано от Бриколаж.

            Спрей за резби обикновено е WD40 или еквивалентите му, освен ако Wurth не са "измислили"(разбирай - купили от някой) някоя нова топла вода.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Мерси, ще го потърся това лепило. Относно спрейовете за резби най-качествен според мен е на Локтайт, ама много бързо му свършва въздуха и флакона остава с 1/3 течност, която си преливам в шишенце , Вюрта ми се струва малко надценен, WD40 и лидълския еквивалент вършат същата работа и са на половин цена.

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Относно "спрейовете" за резби - най-качествен е тоя, дето се казва "резачка за гайки":
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb_7775.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5707764

                "Отвива" гайки безотказно. Оборудвал съм се с такива за гайки поне до M20.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Добър вечер колеги. Днес си направих една разходка до Мусов връх над Благоевград, в близост до Царев връх и забелязах, че на бавните над 2000-2500 оборота при продължително изкачване, 4 човека, куче, багаж, гуми 31" започва да мирише на нещо като феродо и запален кабел. Какво може да е, съединителя ли е тръгнал да се поизносва? Поздрави.
                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Или се е износил, или не го ползваш правилно. Другия вариант е да си качил разни боклуци по кюнците и те да миришат като се понагреят.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      На бавните само го прави. При включени бавни усилието върху съединителя предполагам е по-голямо? А и наклона беше поне 25 градуса, че на места 2ра бавна нямаше сила да катери само на първа.


                      Sent from my iPhone
                      Nissan Terrano 2.7 TDi
                      ----------------------------
                      Нещо което работи - не се пипа!

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                        На бавните само го прави. При включени бавни усилието върху съединителя предполагам е по-голямо?
                        Напротив, по-малко е.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Ти нали казваш че или се е износил или не го ползвам правилно. А го прави само на бавните. Тогава нали усилието върху него е по-малко няма логика точно тогава да мирише на феродо. Просто беше продължителнио каране - 3-4 минути на 2500 оборота на първа предавка. Какво имаш предвид под неправилно използване?
                          Nissan Terrano 2.7 TDi
                          ----------------------------
                          Нещо което работи - не се пипа!

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                            Какво имаш предвид под неправилно използване?
                            Твърде много "плусъединители", прекалено дълго задържане при тръгване и от сорта.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Колега при мен има същата миризма и се усеща при продължително изкачване на по висока предавка.Миризмата е като на съединител и затова смених съединителя,но при същите условия пак мирише и се оказа,че при по яко загряване на гърнето почва да смърди точно като на феродо

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Благодаря за информацията колега, че леко се бех притеснил да не трябва и аз съединител да сменявам
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X