Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    И при мен така...десния прозорец му се строши горния пластмасов водач където жилото влиза на шината/то май те всички там се трошат/.Първо си поиграх с поксипола и уж се получи здраво...ама след 5-6 спускани и вдигания се строши отново.
    Пластмасата на водача явно старее и в един момент става много трошлива...за момента реших въпроса с механизъм втора употреба/60лв. с моторчето/ и година и нещо вече проблем няма, обаче...стария механизъм съм го запазил и имам идея да се пробвам ей така за спорта да му пресадя вместо неговия счупен водач, подобен водач от механизъм на друг автомобил , ама да е тип...ролка.Има такива и не е сложно да се присади, защото де факто е прикрепен към шината с един голям нит.
    Та мисля както казах за спорта , а не толкова от необходимост в някой момент да се пробвам да го преборя...ако пък се получи, ще раздавам безплатно патента и няма да се налага да се дават пари нито за втора употреба които са под въпрос колко ще карат, нито за нови, които пък са доста пари.
    Това е от мен по въпроса...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Колеги не бях стигнал до моторчето на стъклото, а сутринта бях тръгнал да сменявам задните пружини и амортесиори от Любо, да натягам торсионите и реглаж, но така и не стигнах. На 2-3 км от сервиза претърпях леко ПТП, и ми трябват преден ляв калник, мигач и фар.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11222399_1032086826823103_1215615195827891470_n (1).jpg
Прегледи:2
Размер:75.1 КБ
ID:5681860

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12046775_1032086856823100_9151575639523660405_n.jpg
Прегледи:2
Размер:89.7 КБ
ID:5681861

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12009811_1032086840156435_6208236117939115836_n.jpg
Прегледи:2
Размер:71.1 КБ
ID:5681862
      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Колеги здравейте. Някой с заводски гуми може ли да ми премери от гумата до профила който държи пластмасовата броня (червената линия) а и зелената линия? Имам чувството че дори след удара и от другата страна е малко разстоянието и скоро мисля да слагам по голями гуми и ще опират?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nissan_terrano_ii_a1253115602b3033383_3_orig.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5681905
        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          31-ци с джанти до ЕТ0 не опират отпред в "подбронята". Опират отзад във вътрешния край на калобрана. Ако с джанти до ЕТ+15 се минава само с шлайване на вътрешната част на калобрана (аз в момента съм така - 31х10.5, с паджерови джанти), ако с ЕТ0 калобрана трябва да се махне и едно ламаринено ръбче да се огъне.

          За минусови джанти и по-големи гуми предницата няма ресурс като кормилно управление (за минусови джанти) и здравина на полуоски и карета (за по-големи гуми). Някаква корекция на последното е полуоски и карета от терано 1 2.7TD - полуоските са по-дебели, външното каре е по-голямо, за вътрешното не помня. Обаче проблема с кормилното управление си остава. Имам някои идеи по въпроса, но не знам дали някога ще стигнат до реализация, защото ако носачи и биалетки се правят що-годе лесно, това, дето ми се мъдри в чутурата нито е просто, нито евтино. Вярно, веднъж завинаги ще се свършат проблемите с паразитен хебел и дълга щанга, пък го и замислям с вграден демпфер, обаче като цена трудно ще е под хилядарка, а това няма кой да го плати.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Спарки мерси за изчерпателния отговор за гумите, но мен бронята ме притеснява да не би и от ляво и от дясно да е удрян джипа и да е криво желязото, защото след днешния удар при прав волан желязото беше на 1 см от гумата, а после като го дръпнах да не ми закача, сега е почти 3 пръста и от лявата страна като е навит пълен десен волан гумата минава на много малко, а съм с 235/75р15. Затова исках някой ако може да премери.
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Аз съм със заводски размер гуми. По червената линия - 60мм. като начало на измерването е от планката, но между двете глави на болтовете. Дано се изразих ясно. По жълтата линия измерването не е от въпросната планка(пречи ми гумата), а от дъгата на бронята до дъгата на калника от вътре - 78см.
              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Колега благодаря за отговора. Ще премеря после и при мен как стоят нещата, но за червената линия мисля че при мен е по-малко разстоянието. Поздрави
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Свали пластмасовата коруба на бронята и ясно ще видиш дали няма нещо криво.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Здравейте,някой да може да сподели опит....на вентилатора на тераното ми 1-ва и 2 ра степен не работят,другите са си ок.Въпроса е ключ или мотор би бил проблем.

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Провери си първо реостата.Има доста изписано за него.Стои навътре към престилката отделяща купето и двигателния отсек, в горната част зад мотора.Развиват се два болта и излиза надолу.Оикновено там има проблем с пътечките.
                      Това разбира се не изключва и всякакъв друг проблем...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        утре ще опитам да го намеря,мерси ,ще докладвам

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Проблем с мотора твърдо не е.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Провери си първо реостата.Има доста изписано за него.Стои навътре към престилката отделяща купето и двигателния отсек, в горната част зад мотора.Развиват се два болта и излиза надолу.Оикновено там има проблем с пътечките.
                            Това разбира се не изключва и всякакъв друг проблем...
                            Поздрави!
                            Това да не би да се намира под пластмасовата кора деляща мотора и купето дето е под чистачката
                            или е вътре в купето

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                              Това да не би да се намира под пластмасовата кора деляща мотора и купето дето е под чистачката
                              или е вътре в купето
                              Вътре в купето е. Мисля между вентилатора и филтъра. Зад/под жабката се падаше някъде, май.

                              Говоря уклончиво, защото моя не съм го махал, но съм мяркал капачката с жиците там някъде, като съм се заглеждал.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                намерих го мамка му и май е думнал,и сега от къде да го търся....има прекъснати пътечки както спомена Любашки
                                Ако някой знае дали тези пътечки държат калай..тогава ще го оправя ,но ако е някакъв вид кантал нема да стане
                                Последно редактирано от pifco; 12-11-15, 15:06.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X