Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Аз пък момчета чакам да се включи някой монтьор намерил скапан двигател заради молибденовата присатка на тази марка,и го е доказал че е от прекомерната му употребаи малко от фирмата производител....Полусинтетично моторно масло с МоS2 SAE 10W-40 Лек ход
    Специален продукт, разработен от Liqui Moly. Молибденовият дисулфид (MoS2) образува солиден антифрикционен слой върху всички триещи се и подвижни повърхности на двигателя, който издържа на високо натоварване. Този слой от молибденов дисулфид намалява триенето и осигурява по-лек ход на двигателя, дори при екстремални условия. Гарантира съществено снижение на разхода на гориво и масло, значително намаляване на износването и запазване на експлоатационните свойства, дори при повреда. Устойчиво е на стареене, съхранява вискозитетната си стабилност. Предотвратява образуването на отлагания. Тествано е за двигатели с катализатор или турбокомпресор.
    Приложение:
    Целогодишно масло за бензинови и дизелови двигатели. Подходящо за дълги интервали между смените на маслото.
    Спецификации: ACEA A3-04/B4-04 API SL/CF

    Последно редактирано от milchev74; 08-05-15, 20:37.

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Аха, и според текста горе, колко е същественото снижение на разхода на гориво, откак го ползваш? 20%, 50%, или започна да връща направо?

      Защо се връзваш на подобни рекламни текстчета? Има ги има върху абсолютно всяка бутилка масло, дори и най-калпавото.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Не съм толкова бос че да вярвам на всичко написано.На джипа съм слагал два пъти такова.Буса съм го карал 10+години с масло с молибденова добавка и след като го бракувах отворих мотора.Отлагания и боклуци никави нямаше.Това ме провокира да отделя толкова време за писане.Не съм фен на тази марка и не го рекламирам.

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Абе не знам колко е хубаво маслото на въпросната марка, но за мен лично факта, че този производител не се е развил и произвежда в супер тесен кръг и то основно за военната индустрия/то май ако нямаха сключени договори за години напред може досега и да бяха фалирали.../, не говори много положително за компанията!
          Доколкото съм разпитвал, в Германия има много малко потребление на маслата на въпросната марка!
          П.П. Разбира се...това е информация от втора ръка, но във всяко инфо все има доза истина!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
            Аз съм с механичен от Фронтера,но едва ли ще е по-лесен за намиране.Просто да знаеш че става идеално ако има от къде да си ,,купиш,, както аз направих.
            Благодаря ви за отговорите, ще търся някакъв вариант.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              С майсторлъка на sobax се получи това.Сега не мислете ,че е завършено защото предстои да се докара отпред визията и да остане самоводача,а това което ще се доработи ,ще трябва да може да се сваля лесно при нужда,нещо като капак ,но добре изглеждаш.И не е за пред кафето ,просто донякъде да е естетически ичдържано,иначе щях да сложа доста по малак лебедкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IV135074.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5660484

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Добре се е получило.Когато умувах как да проектирам монтажа на лебедката при мен, имах същата идея, но...в крайна сметка реших, че е по-добре ако ще ломя бронята в горите, да не го правя с оригиналната/която дори и втора употреба не е съвсем евтина/ и минах на вариант изработка на метална офроуд броня и монтаж на стойката и лебедката в нея.Заводската броня сега кротки си лежи в мазето и един ден ако реша да го продавам, просто имам опцията да го върна много бързо в заводското положение!
                П.П.До тук добре...сега ти започва обаче зора.Поради големия товар на носа на джипа той освен, че ще клекне отпред/дори първоначалното клякане няма да е толкова много, каквото ще измериш след примерно 3месеца/, ще започне и да ти "кълве"/клати/ по неравностите ...особено при по-висока скорост!
                Лошото е, че не става само с натягане на торсиона, защото трябва да гасиш кълването и в двете посоки...Ще трябва най-вероятно да помислиш и за едни усилени газови амортесьори.Ако си пък и със заводските/те са маслени/, направо забрави.Поведението на машината , особено по черно рязко се влошава!
                Интересно ми е какво ще е развитието!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Росен е един от можещите хора в Пловдив. Предполагам, каквото си искал - това ти е направил. Добре е че номера си е останал на предната броня и не пречи на охлаждането. И лебедката ми изглежда доста добре прибрана.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Мислих много за метална броня.Идеята да запазя тази е поради две причини ,едната ,че не съм от твърдите хард оффроад и няма да газя прекалено сериозни терени и втората е ,че на този етап не ми се дават пари за метална,а такава каквото ще ми хареса е над 600 лева.Най вероятно по натам ще сменя амовете ,а торсионите пак по натам с усилени/ако има такива,а ако не каквото такова/ .По голямата заигравка ,ще е с прикриването на желязото.Аз обаче ще моделирам една отливка и ще направя от смола един читав капак .Колата патува и зад граница ,та не ми се занимава с местните полицаи.Доволен съм от Росен много и както и на него казах ,а и на тези които имат нужда от занаятчия,пазарлъци само на бит пазара.Продължавам много да се дразня на хора които не ценят труда на другите и се пазарят като цигани

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Здравейте,

                      Може ли с хай джак (48") закачен за задната джанта да се вдигне толкова джипа, че да се смени предната гума и обратното? Джипа няма специални места където да се захваща джака и идеята е да се ползва за джантите, но не само за подлагане на помощни средства под гумите при ситуации, а и за смяна на гума.

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        48 инча са 122 сантиметра.Не знам за какъв джип питаш но на повечето по-тежката част на колата е отпред.Ако вдигаш на предна гума ще можеш да смениш задната от същия край,за обратното се съмнявам.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          На терано 1 като закача на задната гума и го вдигна до средата (към 60-70см на 60" джак) предната гума почти не се отлепва, но целия джип става много нестабилен и започва да се люлее ... да правиш това упражнение без помощник или без да подпираш/подлагаш на джипа си е много рисково занимание.И като цяло трябва по-стабилна основа за крика, защото при тва странично вдигане гумата започва да рита крика,а той се засилва доста стабилно към прозорците на джипа За късо терано може и да се получи, но нека някой, който има опит да сподели.

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Извинявам се, не уточних, че става въпрос за дълго Терано 2 2,7 ТДИ

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              А какво ще кажете за замяна на оригиналния СД чейнджър с USB adaptor (има ги в ибей за около 70 долара, в БГ са по 170лв.) Слага се на мястото на чейнджъра (под седалката) и си слушаш МП 3 от флашка като се ползва оригиналното управление на касетофона. Някой правил ли е тази операция и дали става толкова лесно както го описват.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                По моя информация, май не става толкова лесно.А как стои въпроса с използването на кабела от чейнджъра до касетофона.От страната на чейнджъра си е неразглобяем...?
                                С друг кабел не става и най-малкото по тази причина ми се види доста сложно...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X