Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Мятай се на хубава марка и доказан произход, защото например между Mannol и Motul при един и същ вискозитет разликата е съществена, поне на звук. Лично карам с Motul и Castrol, сигурно в последните 5-6 години. Само сега съм с Total, ама 5W50.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Че Fuchs си е марка. Друг е въпросът, че не е особено популярно тук. До преди няколко години работех в АутоПлюс. Те бяха нещо като официален представител на марката. Маслото идваше от Германия, дори това наливното във варелите. Лично съм присъствал на разтоварването. Сега дали е специално бутилирано като за източни пазари - не знам. Но съм карал няколо лични автомобила с него и не е имало проблеми. Включително и сега на Кията
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        трябва да сменям маслото на скорости и раздатка за сега и съм се спрял на Motul 75W90 GL4 ,и по мои сметки за двете май ми трябват 7,5 литра.Дали съм на прав път?

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          bullet, точно аутоплюс ме зарибиха. В началото fuchs-a беше на добри цени. Взех си за проба за смарта. Той, поради жалките си 600 кубика и турбината, е притенциозен към масло и веднага се усеща ако нещо не го кефи - бръмчи, вибрира, абе... казва си. Самоходния фотьойл навъртя сигурно 30 хил. с такова масло - без грижи. Чак ако го забравя без смяна, на около 10 000 започва да мрънка След време обаче, цените станаха по-високи (или пък така ми се е сторило). Тогава установих, че е по-изгодно да си го поръчаш същия (евентуално) фукс от Германия или UK и да си го домъкнеш за две седмици с някой от евтините куриери. Мъкнах си няколко пъти. Същото поведение на двигателя, без забележки.
          Тераното обаче не ми беше в сметките с логистиката, а тия дни ми се отваря малко свободно време, та ще пробвам с нещо от наличното тук на място Пък и все пак си е трактор - не е толкова притенциозен.

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            10W40 лики моли на джипката,а другите ги карам с кастрол пак същия вискозитет.Но ти си решаваш

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
              лики моли
              Само пълниш мотора с боклуци. Много отдавна няма смисъл от това масло, ако все още е същото, което един единствен път сипах в Самарата преди 10-12 години.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Въпрос на предпочитания.Синята расфасовка с молибдена няма нищо общо с това което се продаваше преди 10 години.Пък и вероятността 2002-2005 година да си попаднал на менте е много голяма.Кое е боклук??? Хайде да не се обиждаме на масла
                Последно редактирано от milchev74; 05-05-15, 22:34.

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                  Кое е боклук??? Хайде да не се обиждаме на масла
                  Уточних "ако е все още същото". Моилибденовия дисулфид си е все същия със сигурност.

                  Та, ако е все още същото (още като го сипваш си е сиво и се виждат кристалчетата MoS2), и го ползваш нон стоп примерно 50000км, не ти пожелавам после да си тоя, който евентуално ще ремонтира тоя двигател (не заради маслото, а просто когато му дойде времето). Това имах предвид под "пълнене с боклуци" - съвсем буквално. Сега гледам разни клипчета - имат и масло нормално на цвят уж. Кое в каква разфасовка е, не знам. Тая марка ми е извън полезрението.

                  Масла и сега, и преди 10 години купувам само от не-случайни хора и магазини. Та ако е било менте, е много вероятно изобщо в България да не е имало друго освен менте. Естествено човек никога не може да е сигурен де....
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                    Масла и сега, и преди 10 години купувам само от не-случайни хора и магазини.
                    И аз тъй,другото е въпрос на предпочитания както казах.

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Здравейте, колеги,
                      Нямм оригинален крик за Тераното,така го купих. Дайте предложения за накаква алтернатива която да се събира на мястото на оригиналния?

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Аз пък имах оригинален, ама го замених с малък хдравличен на BGS. Побира се където си е оригиналния безгрижно.

                        Купих го от тоя хаймана:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%E4%EE%F0%E5
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Аз съм с механичен от Фронтера,но едва ли ще е по-лесен за намиране.Просто да знаеш че става идеално ако има от къде да си ,,купиш,, както аз направих.

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            На механичните не ме кефят разправиите и усилията покрай вдигането, но пък токъм надеждност са по-добре. Моят конкретно има вид все едно никога не е ползван, барабар с щангата и оригиналните ключ за гуми и комбинирана отвертка.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Е, от моето втелясване, драми не трябва да стават
                              Днес си сипах Тотал 10W40, пълна синтетика. Мотора се размърка. Изчезна високия спектър от звука му. До тук добре. Ще видим колко ще изкара.

                              Въпреки, че сложих вестници, парцали и т.н., отвиването на масления филтър не мина без подобаваща свинщина върху скоростната кутия. За първи път си сменям филтъра сам и още не мога да им се начудя, защо са го завряли баш там. Ако някой има рецепта за намаляване на свинщината, ще е супер да я чуем

                              ГолЕм зор видях с пробката. Отвъртя се към 70-80 Nm. Нищо общо с предписанията. Подозирам, че е за да се спести дифтунг шайбата. На моята пробка успях да преброя около 3 различни слоя дифтунги, останалото беше на сплав (макар и механична)

                              Смених си и горивния филтър (защото още преследвам известната загуба на мощност в ниските обороти). Не беше отчайващо мръсен, но си беше за смяна.

                              Засилих се да си гледам цедката на помпата. Е, да де, ама някой преди мен я е сметнал за ненужна. Ни цедка, ни пружинка - само болт Не ме кефи така, та сигурно ще си търся цедка и пружинка от някъде.

                              Поне хванах един от дрънкащите артефакти по купето - стойката на горивния филтър се държеше на един болт само. Останалите два бяха скъсани... и настана едно разпробиване, че и с екстракторите не пощяха да мръднат. Солта от към калника си е казала думата.

                              Обаче, най-голямата драма настана с LED крушките от поста на Спарки. Някой порядъчен изруд е сменил част от крушките по моя километраж. Очевидно изобщо не е вденал, че в оригиналното изпълнение крушката е отделно от цокъла и е побългарил близки по цокъл крушки, които обаче са капсуловани. Съответно, сега не мога да си сложа диоди просто защото нямам цокли. Не е да не рових, но не можах да изровя какъв е типът на цокъла. Накой има ли идея? Или да се насочвам към "приспособяване" на някой близък цокъл?

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                                Въпрос на предпочитания.Синята расфасовка с молибдена няма нищо общо с това което се продаваше преди 10 години.Пък и вероятността 2002-2005 година да си попаднал на менте е много голяма.Кое е боклук??? Хайде да не се обиждаме на масла
                                Проблема с използването на масло с молибденов дисулфит доколкото разбирам е основно в това, че при изгарянето на присадките в маслото/това се случва основно към края на пробега преди смяната му/ тази присадка се наслоява по мотора във вид на нагари.Това особено е вредно в зоната на малките маслени отвори например по черупките за мазане на основните и биелните лагери.Много често последва и подпушване и...съответно след липса на мазане или влошено такова, въпросния лагер повлича и...хайде на операционната маса мотора!
                                Та това му е основния проблем на маслото с тази присадка.Отделно пък от това, тази присадка поне доколкото аз лично знам служи единствено и само да улеснява студения старт.Тоест при оттичане на маслото в картера след като не се кара продължително време колата, при първото стартиране докато се подкачи масло има едно невероятно износване от сухото триене и именно молибденовия дисулфит намалява това триене и съответно износване в мотора, защото той стои наслоен по всички части и не се оттича както маслото в картера.Само, че...ако си караш всеки ден колата или през ден...реално не ти нужна тази "екстра", защото нямаш налично и чак такова фатално оттичане на маслото в картера.
                                Като се вземе предвид всичкото това...реално май евентуалната вреда излиза , че е по-голяма от почти никаквата полза...
                                П.П.Между другото...доста хора въобще не са наясно, за какво служи и каква работа върши тачи добавка в маслото.Обикновено си купуват това масло, поради масовата психоза казвайки си..."абе то е супер и добавка има в него"...
                                П.П.П. Между другото...маслото Лъки Моли макар и немско не се използва почти никак в Германия.Фирмата е малка и не се е развила във времето/не знам точно защо...вие как мислите/.Основния и клиент поради сключени договори е военния отрасъл в Германия и според мен ако това не беше така, днес може и да нямаше вече производство на въпросната марка масла!
                                П.П.П.П. Това е моя информация и някаква част от нея може и да не е съвсем точна и вярна.Ако някой може да каже нещо, по-достоверно да казва...тъкмо няма да се излагам говорейки глупости тук и там...
                                П.П.П.П.П. И...не се опитвам да обиждам никой на масла...просто имам в главата си тази фактология и я споделям с вас.Тя е придобита от разни източници в течение на почти 15години откакто съм в бранша с авточастите.Та нещата може и да са се променили, или пък някои моменти с действието на самата присадка, както и вредните и последствия да не са точно така както аз знам, затова и писах...ако някой има по-достоверно инфо да пише, за да сме наясно как всъщност стоят нещата!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X