Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Перкат ана климатика при скорост се изключва, поне при мен. И ако всичко е в ред, няма значение как се кара - просто се примирете че в жегите и настъпен добре стрелката се качва малко над средата. Термостата отваря докрай също при температура малко над средата.

    Мотора е достатъчно здрав за да му няма нищо от тия неща. Лятото в жегите го тормозя редовно по магистралите.

    @Любо - смени си датчика за стрелката преди това, или прочети температурата от компютъра да видиш дали съвпада.

    Имай предвид че датчика за стрелката преди и след 2000г е различен като параметри.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Перкат ана климатика при скорост се изключва, поне при мен. И ако всичко е в ред, няма значение как се кара - просто се примирете че в жегите и настъпен добре стрелката се качва малко над средата. Термостата отваря докрай също при температура малко над средата.

      Мотора е достатъчно здрав за да му няма нищо от тия неща. Лятото в жегите го тормозя редовно по магистралите.

      @Любо - смени си датчика за стрелката преди това, или прочети температурата от компютъра да видиш дали съвпада.

      Имай предвид че датчика за стрелката преди и след 2000г е различен като параметри.
      Спарки, ама при нормални положения стрелката си стои както на останалите ...т.е. малко под средата.Засичал съм по живи данни в това положение дава около 79-80градуса.
      С две думи...може ли датчика да мери вярно при нормални ситуации и да НЕ мери вярно като заискачвам баир и стрелката вземе да се вдига...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        С две думи...може ли датчика да мери вярно при нормални ситуации и да НЕ мери вярно като заискачвам баир и стрелката вземе да се вдига...
        По принцип не е невъзможно, но е малко вероятно. Сега ти там разни метани беше слагал, може и от това да е.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          По принцип не е невъзможно, но е малко вероятно. Сега ти там разни метани беше слагал, може и от това да е.
          Абе ще сменя помпата с виското превантивно...сега за за 100+лв. по-добре да я сменя без да трябва отколкото да стане серсемлик утре някъде по пътищата.То колкото и да е оригинално и изправно...все пак на 13-14год. си е и няма как да работи като чисто ново от завода...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Ми, при мен виското си работеше като съвсем чисто ново. Помпата протече. И освен уплътнението и, друг проблем нямаше - лопатките си бяха като чисто нови - нулева корозия и никакви поражения от кавитация.

            Оригинална помпа е малко повече от 100+лв. Нещо като x3/x4. Shimahide е боклук. Valeo май ставало, уж.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Какво трябва да е усилието, за превъртането на перката при сработатило виско? Не мога да го спра с вестник, но ми се струва, че не работи.Като изгася двигателя и въртя перката на ръка няма сериозно задържане, а стрелката е на 2/3 към червеното?

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Valeo май ставало, уж.
                СтаваИначе оригинала е 400 кинта.

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  3 та година става с Valeo-to , никакви грижи , тествано за пореден път в последните жеги ...

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                    Какво трябва да е усилието...
                    Няма данни за това.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ми, при мен виското си работеше като съвсем чисто ново. Помпата протече. И освен уплътнението и, друг проблем нямаше - лопатките си бяха като чисто нови - нулева корозия и никакви поражения от кавитация.

                      Оригинална помпа е малко повече от 100+лв. Нещо като x3/x4. Shimahide е боклук. Valeo май ставало, уж.
                      Знам колко е оригиналната...Отделил съм си едно Valeo и смятам да заложа на него...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Аз след дълго чудене, смених помпа, и термостат.Какви бяха симптомите при мен, джипа не загрява много, т.е. загрява бавно и в зависимост от натоварването, стига на 2мм преди горната бяла черта. Виското върти постоянно с някакво леко зацепване не мога да го спра с ръка, вестник и т.н., но по баирите явно не е достатъчно и вдига температурата /климатика помага за бързото вдигане/, а като пусна по наклон стрелката пада до началото на скалата много бързо, което ме кара да мисля, че виското не "отцепва" и преохлажда. Сега сложих водна помпа "Валео" и термостат за горещи климатични зони, вече два дена го настъпвам в София на климатик и загрява бързо, като температурата не минава средата, стои 2мм преди хоризонталното положение, дано да съм уцелил с частите щото напоследък само ментета..... Това на Терано 2.7ТД 99г. автомат.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Уцелил си според мен.Направих преди две седмици същата процедура.Само термостат не съм сменял, защото смених такъв на по-ниски градуси още преди 2 години.При мен обаче бързо си загряваше, но стигаше на въпросните 2мм. преди горната бяла чертичка при жегите, пуснат климатик и елементарен и то не особено дълъг като километри баир.
                          Сега се надявам нещата да са както трябва...
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Здравейте колеги. От няколко време преден десен прозорец като го отварям и затварям щракаше нещо и понякога зацепва и не иска да потегли, но като щракам копчето нагоре-надоли се отваря и затваря, но до оня ден. Свалих моторчето, откачих жилото и видях че има счупени пластмаси и жилото е прегънато на няколко места като се е въртяло в моторчето. Мотора работи, мога ли да сменя само жилото, че има и счупени пластмаси които са прикрепени към жилото със някакви пружинки?
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Всичко може, ама няма сми. Купи си цял механизъм Valeo и не се занимавай с глупости. Двете ми общо съм ги ремонтирал 5-6 пъти. Най-накрая ги смених и двете и драмата приключи.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                От къде и колко пари да го купя това валео?
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X