Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: И аз съм вече с Терано

    Е има си номерче върху него. редполагам хен мисанско, хем bosch.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: И аз съм вече с Терано

      То е ясно ще се ходи на доктор па да видим какво ще излезе,че хич не ми се хвърля акумулатор щото е и нов Немски нещо с Б беше.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #78
        От: И аз съм вече с Терано

        Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
        То е ясно ще се ходи на доктор па да видим какво ще излезе,че хич не ми се хвърля акумулатор щото е и нов Немски нещо с Б беше.
        Колко е нов е тема за друга тема.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: И аз съм вече с Терано

          Това 11,8 е много съмнително. Как въобще пали тази кола (че и 2,7 дизел). Нещо и аз се съмнявам в уреда. Пробвай с някой друг.

          Иначе преди 2-3 години имаше читав електричар на бул. Марица Юг, малко след Водната палата. Не знам дали е още там, но бях доволен тогава.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #80
            От: И аз съм вече с Терано

            Пали като кибрит на половин оборот.Една сутрин беше бая по-хладно и врътна два-три оборота ама нещо се замотах и след подгряването изчаках 10-15 сек.
            Помня ги тези арменци на водната палата,ама вече не са там.
            Ще пробвам и друг уред,ама човека дето ми го мери ми е приятел и слага аларми на коли,което предполага,че уреда му работи добре.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #81
              От: И аз съм вече с Терано

              Той сега пали,че е топло,но и аз съм за неточен уред.Колега,за начало виж си ремъка или го натегни.

              Коментар


              • #82
                От: И аз съм вече с Терано

                Това напрежение е като на изтощен акумулатор. За това се учудвам. Нормално в покой е около 12,5V. При самото запалване (докато върти стартера) пада до към 10,5 и после, ако зарежда трябва да е 13,5-14,5 волта някъде. При включени консуматори - да падне с не повече от 0,2-0,3V
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #83
                  От: И аз съм вече с Терано

                  Преди да се набуташ за майстор зареди хубаво акумулатора (най-добре го тествай натоварен) и пак пробвай, напрежението е нормално ако акумулатора е спатъхнал.

                  Коментар


                  • #84
                    От: И аз съм вече с Терано

                    Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                    Преди да се набуташ за майстор зареди хубаво акумулатора (най-добре го тествай натоварен) и пак пробвай, напрежението е нормално ако акумулатора е спатъхнал.
                    Напрежението е ненормално при работещ двигател, дори акумулатора да се е спатъхнал.

                    Има една подробност - ако го мериш на съвсем студен двигател, тогава работят свещите, които дърпат едни примерно 20-30 ампера. Свещите се изключват едва когато двигателя достигне температура 50 градуса. Тъй че, премери напрежението при загрял двигател, а на другия ден го премери преди да палиш и даваш контакт.

                    ...привсе че дори и при студен двигател и празен ход алтернатора би трябвало насмогва на свещите, че и да му остане за зареждане.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: И аз съм вече с Терано

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      На работещ двигател е тотално ненормално (при мен на празен ход е 13.5, мезависимо от консуматорите, или поне се променя съвсем малко).
                      На неработещ двигател пак не е нормално, особено ако до преди малко е работил.

                      ...все пак провери и с друг уред, ама ако и той покаже същото, при първия студ ще се редиш на опашка пред някоя акумулаторджийница.
                      Така аз пак тук в тази тема и за моя ще пиша,понеже си харесах темата ,понеже моя екземпляр беше със скапан акумулатор си взех нов и при замер за писане на гаранцията ми показваше както колегата sparkybg е писал 13,5-13,7 ,с без консуматори се тая-да обаче търговеца с акумулатора взе да се прави-цитрам:"Абе пич нещо ти е зле генератора виж не зарежда добре,аз го питам колко треа да зарежда той вика еми 14,1-14,5",след малко дискусии склони и подписа гаранцията-понамръщен,аз останах озадачен от факта,но в крайна сметка щом утвърден съфорумец като sparkybg казва това са параметрите на заряд съм спокоен-благодаря.Относно луфтовете на лагерите-моя няма грам луфт,ако се появи до тогава мисля да си направя един ключ-не че не се продават предполагам и фабрични по размер,но имам възможността и ще си измайсторя един-той ще се ползва не един и два пъти.

                      Коментар


                      • #86
                        От: И аз съм вече с Терано

                        Спокойно може да е и 14.5. Виждал съм няколко хлОпела с 14.7. Съответно вечно бяха кипнали.

                        Това 13.5 - 13.7 е на празен ход. Колко е на обороти, честно да си кажа не съм мерил, но и не съм имал никакви грижи с акумулатора, май станаха над 4 години вече. Впрочем, в гаранционната карта на акумулатора трябва да си пише в какви граници трябва да е напрежението. Моя е купен от нов, няколко пъти е тормозен с по-дълго въртене, и толкоз. 80% градско, и зимата докато загрее съм стигнал до работата - разбирай, ако нещо не беше в ред, трябваше да е окапал за толкова време. Зимата греа по 10-ина секунди, а това си е сериозен ток - 80 ампера в началото и 30-ина в края на греенето. И после 10 минути (айде 15), за които трябва да възстанови това. Отделно карам с постоянно включен вентилатор в кабината.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: И аз съм вече с Терано

                          Колеги,хубава и полезна дискусия спретнахме.
                          Тревогата се оказа фалшива,закарах го в друг сервиз и паказанията на уреда на празен ход са 13,68,при вкл.наведнъж всичко що черпи много в началото 13,2 после компенсира,при форсиране стига 14,2-14,3.Това при загрял двигател.При загасен акумулатора беше 12,63,при старт падаше на 10 и нещо.
                          Така,че или на моя приятел уреда му не е в час или както казва Спарки двигателя беше студен и може би са работели подгревните свещи.
                          Благодаря на всички отзовали се.
                          Относно ключа за лагерите,колегата ако прави да каже цена и аз да си поръчам,но за сега в събота мисля да се пробвам без ключ,а със отверка.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #88
                            От: И аз съм вече с Терано

                            Аз пак да кажа - правене на ключ е безсмислена работа. Отвертка и чук вършат всичко, дето е нужно за реглаж, че дори и смяна на лагерите. Лично съм го правил барем 10-ина пъти, по един или друг повод.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: И аз съм вече с Терано

                              Ммдаа,сега погледнах гаранционната карта-в нея пише на празен ход е необходимо заряда да е в диапазон 13,7-14,4.При мен при форсиране не забелязах да се променя драстично,мисля с 3-4 дести мърдаше,трябва да взема да погледна ремъка на генератора-обтегнатост ала бала. Акумулатора е Exide 85Ah 760 стартов ток,между другото да попитам:Колко трябва да е акумулатора като Ah и A стартов по принцип за 2.7 turbo d мотора?
                              Относно ключа-не мисля да ги произвеждам серийно,просто при смяна на маншон на лявото предно външно каре-който беше скъсан още при закупуването на джипката и видех за какво иде реч и понеже на работата имам достъп до материали и шлосерски машини,мисля да си направя един.Ако стане сполучлив,ще го използвам за шаблон и ще отрежа още един за теб-обещано!

                              Коментар


                              • #90
                                От: И аз съм вече с Терано

                                Дано ще ти кажа обезателно как съм се справил,ама чак в събота,че няма време сега,пък и си нямам гараж,за да се ровя до посред нощите,само нютоните се чудя как да докарам
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X