Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: И аз съм вече с Терано

    На сбирката вчера нямяше никой.
    Днес цял ден ровичках,смених накладките предни ТРВ,свалих таблото смених изгорелите крушки,притегнах хлабавите връзки,гресирах панти и ключалки,монтирах ново СД със блутуут система за телефон.Вече няма скръц,няма пук.
    Минах и стенд преден мост,перфектна сходимост,предницата беше леко отворена.
    Нямах нерви за да разбера защо не ми пръска пикльото на задната чистачка,но не ми се сваляше подкалника да свалям казанчето,за да проверя маркучите,въпреки че като пръскам на задно от никъде не изтича вода,така че по скоро има нещо запушено някъде по трасето щото изобщо не ходи вода до отзад.
    Не намерих трети стоп обаче,имаше само свободна букса и никакви следи да е имало някога.
    Свалих хъбовете,добре са гресирани,имам много лек луфт в предните лагери,това нормално ли е,защото не успях да сваля зегерката на карето,за да видя как да го обера.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #62
      От: И аз съм вече с Терано

      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
      На сбирката вчера нямяше никой.
      Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
      Днеска поради метеорологичните условия ще се събираме в бившата бяла воденица или сегашното гладиатор в кичука
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...26#post1949026

      Коментар


      • #63
        От: И аз съм вече с Терано

        Колега по-бавно, че в един момент няма да има какво да правиш по джипката , това в кръга на майтапа - разбира се !
        Поздравиления за желанието !


        Поздрави !

        Коментар


        • #64
          От: И аз съм вече с Терано

          Има,има.Търси се ролбар и халогени.И някак да му оправя ключа,за да си отключвам и заключвам от него или ще минавам на вариант модул за управление на централното.
          Днес правих тест и по балкански път до Бяла черква,виското е наред включва се и фучи яко малко след средата на стрелката на температурата,която се връща на средата.След навъртяни 100км. градско и балканско-разход 10-10,200 някъде на 100км.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #65
            От: И аз съм вече с Терано

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Свалих хъбовете,добре са гресирани,имам много лек луфт в предните лагери,това нормално ли е,защото не успях да сваля зегерката на карето,за да видя как да го обера.
            Да имаш луфт се случва, но трябва да ги регулираш така, щото да нямат. Трябва да ги стегнеш малко повече (например с 10-20Nm), да навъртиш по 5-6 оборота напред - назад, после да охлабиш, и да започнеш да стягаш, докато колелото започне да превърта при тегло от килограм-два върху някой от болтовете на главината.

            НЕ вярвай на градските легенди че трябва да има лек луфт. Вярвай на сервизното ръководство, където не само пише че не трябва да има луфт, ами че трябва да има натяг дори. Моите вече навъртяха 30-ина хиляди от смяната, дорегулирани са още веднъж седмица след смяната, и от тогава луфт няма изобщо.

            Понеже не знам дали си ме разбрал - погледни в сервизното ръководство - описано е и с картинки даже кое как се стяга и как се мери.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: И аз съм вече с Терано

              Здрасти Спарки,благодаря ти,че най-после и ти се включваш в темата ми.Перфектно те разбирам какво трябва да направя и как да го направя.
              Притеснява ме това,че за целта са необходими специфични инструменти,щото и гайките на полуоските са едни такива странни с дупки,а такива ключове в домашни условия нямам.
              Ако има някой колега от Пловдив,който да е вещ и да има необходимия инструмент,моля кажете ми,за да го помоля за съдействие.Или ме насочете към някой сервиз.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #67
                От: И аз съм вече с Терано

                Не ти трябва нищо повече от чук около килограм-два и отвертка. Да не мислиш че аз имам тоя инструмент? Отвертката в една от дупките, и с причукване натягаш гайката. Това след като си отвил законтрящите болтчета де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: И аз съм вече с Терано

                  Аха ясно,не видях законтрящи болчета ама сигурно са там някъде имаше бая грес,те обикновенни ли са,щото ако няма да знам какви да сложа.
                  Остава да се преборя със зегерката без да я счупя.
                  Ще се пробвам в събота да ги натегна.Благодаря ти за насоките.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #69
                    От: И аз съм вече с Терано

                    Болтчетата са 2. Обикновени кръстати. Като ги отвиеш, махаш външната гривна (това с многото дупки), и отдолу ще видиш гайката за стягане на лагера. Тя е с 2 дупки за стягане и още няколко за законтряне.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: И аз съм вече с Терано

                      Здравейте колеги.Днес си замерих зареждането на генератора и ми показа 11,8 без включени консуматори,със тях падна на 11,3 някъде.Това нормално ли е и ако не къде да търся причината,за да не скапя акумулатора.
                      Извинявам се ако има писано,но от един час ровя и не намирам.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #71
                        От: И аз съм вече с Терано

                        На работещ двигател е тотално ненормално (при мен на празен ход е 13.5, мезависимо от консуматорите, или поне се променя съвсем малко).
                        На неработещ двигател пак не е нормално, особено ако до преди малко е работил.

                        ...все пак провери и с друг уред, ама ако и той покаже същото, при първия студ ще се редиш на опашка пред някоя акумулаторджийница.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: И аз съм вече с Терано

                          Мерих само при работещ двигател.Явно е реле/ако има / или генератора.Как да установя къде е проблема.То и нов акумулатор да сложа ще скапя и него.Моля,за съвет.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #73
                            От: И аз съм вече с Терано

                            Еми алтернатора със все регулатора са видими та видими. Какъв е проблема? Па са и BOSCH (или поне би трябвало). Със сигурност е или четки, или регулатор, но по-скоро второто.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: И аз съм вече с Терано

                              Продава ли се като отделна резервна част и от къде мога да взема.Или да го закарам на елекричар да си каже мнението.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • #75
                                От: И аз съм вече с Терано

                                Закарай го на електричар колега има някой особени неща, да не направиш от нищо нещо дай на майстора едно кило брашно да ти направи хляб

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X