Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Мерси, по документация колко литра събира?
    За маслото, малко сложна работа, карах колата с тотал 7000 , но го намирам в нета по 30 лв тубата, в сущото време по магазините е двойно, знам ли кое е истинско и кое не, може и двете да са истински само лакомията на търговците да е по голяма.
    Сипах адинол, не го бях чувал, дано е добро.
    Сега за нисана ще търся пак някакво такова.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      По отношение на Тотала, направих сравнение на опаковките на това от 30-35лв., което се продава по интернет и на това което продаваме ние на 67,9лв. клиентска цена.
      Ами макар и на пръв поглед етикета да е идентичен...не е същия.Има холограмни/светещо-отразяващи/ надписи по скъпата туба, а на евтината са си просто сребърни, но не светят и отразяват.Отделно има и известно различие в надписите по етикетите...
      Вътре какво е обаче нямам представа.Доколкото имам инфо, това са някакви нелегални вносове на разни хора, които си ги вкарват незаконно с бусчетата.Няма сертификати и де факто като разлепиш етикета отзад макар да пише, че маслото е внос от Тотал България, това не е вярно.Въобще не мога да съм сигурен какво има в тубата.
      Принципно всичи сервизи ползват търговска отстъпка, та и маслото от 67лв. с нея излиза около 40,00лв или малко още надолу дори, та в такъв случай разликата вече не е съвсем така огромна, но имаш относителна сигурност какво сипваш.
      Точно преди две седмици и аз смених масло.Сложих си Тотал 7000 10w40 /от скъпото-67,9лв. 5л. туба/.Ползвам такова масло вече 4-та смяна и мога да твърдя, че проблем нямам никакъв!
      П.П.трябва да се внимава и гарантирано когато има в някакъв еднакъв артикул тук в БГ разлика в цената по две...по-вероятно е да не е от лакомията на дадени търговци, а от шменди-капелите на други.
      Все пак в подобни случаи, аз бих купил по-скъпото, защото по-добре да се набутам с пари, отколкото да се набутам с менте и да си отворя беля за без пари...Поне моята логика е такава!
      А маслото което си налял не е съвсем лошо.Карай си го и ще видиш дали всичко е наред и дали да направиш следващата смяна отново с него!
      П.П.П. Щях да забравя...по документация събира около 6,2л....
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        В момента съм с Total 5W50, с което карам от година насам. Наесен ще го сменя с Мотул 5W40, с което карах всяка зима преди това.

        С 5W50 двигателя е осезаемо по-тих, или по-точно няма го едно специфично цъкане между 1200 и 2500 оборота, като на хлабав клапан. Но зимата на голям студ върти с една идея по-мудно, отколкото с 5W40. Преди го карах лятото с Castrol 10W40 и зимата с Мотул 5W40. И май пак така ще започна.

        Оригиналния филтър е MANN в нисанска опаковка и нисански надписи. Аз от един оригинален свалих номера по MANN - имаше си го на корпуса. С тоя филтър вдига масло най-много за секунда през целия интервал. С други (няколко марки, включително Bosch), 2-3 месеца след смяната започва да вдига за 2-3 секунди.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Спарки, на тераното оригиналните задни амортесьори с какъв размер болтове са? Че взех на Любашки пружините и амортесьорите обаче тампоните са с 18мм отвор, да знам какви втулки да правя?
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            16мм.

            За такива неща гледам тук:
            http://trailmaster.de/downloads/booklet.pdf

            ...ама, тампоните са или пясъчен часовник, или 2 конуса. И в двата случая можеш да сложиш каквито са ти по мярка, жигулови включително.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Ъъъъ, какви втулки смяташ да правиш? Там втулки няма. Просто вземи правилните тампони.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Любо ми е сложил тампони за отгоре с 18 мм отвор. Отдоло си има тампони с втулки и пак дупки с 18мм отвор. Въпроса ми е за отдоло да направя втулки външен размер 18мм и вътрешен 16мм. Проблем ли е да сложа втулка във втулка? За отгоре значи ще взема други тампони с по малък отвор.
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Задните амове оригинално са с чисто гумени конусни тампони без втулки, които се притискат от шайбите за да стегнат. Втулки няма.

                  Ако втулката може да се вади (има и конусни тампони с втулки), просро извади втулката и направи по-голяма.

                  Ако са прави тампони с немахаема втулка (като долните захвати отпред), тогава трябва да направиш втулка със стена 1мм, с една идея по-къса. Не е проблем.

                  Дали амортисьора е за конусни или прави тампони си личи по пръстените му - те също са конусни или поне заоблени отвътре.

                  Виж в DBK Dimitrov дали няма да намериш тампоните, дето ти трябват. Има най-различни там.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    Добре благодаря. Тези амовое от любо са патролски. Ако мога да избия долните тампони с втулките ще търся тампони с 16мм отвор и няма да се занимавам с втулко и стругари.
                    Nissan Terrano 2.7 TDi
                    ----------------------------
                    Нещо което работи - не се пипа!

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Трябва да сменям биалетка, предна, коя марка да предпочета, за оригинални няма да се класирам, но поне нещо сносно?
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Класирай се за оригинална.От опит......

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          колко е оригиналната?
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Във време,пробег и пари 1оригинална=3други.Това ако си ги сменяш сам.Друг вариант е ,,сферичен накрайник,,вместо биалетка.Пост 90
                            Последно редактирано от milchev74; 11-09-15, 21:01.

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...ght=patrol+fen

                              Питай Люцкан ако искаш по-точна цена.

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Оригиналните при мен изкарваха 15000км. Решението е пост 62 и няколкото следващи. Направих и втори комплект тия дни.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X