Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Абонамент Надявам се спарки да ги измисли тези биалетки, тъй като и моите са за смяна.
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • #62
      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Всички "нестандартни" части. Може и да не е нужно да е правят болтове като на снимките. Може би стандартен болт през тампона направо към стабилизиращата щанга би свършил същата работа. Просто нямах време за проби и грешки, а съм сигурен че тия ще свършат работа. Тампоните се кулчат и на въртене и на странично натоварване супер лесно - при добро стягане със сигурност няма да има грижи. Относно натоварване - със сигурност ще усискват. единия е от носач, другия от амортисьор. И в двата случая усилията са доста по-големи, отколкото може да създаде стабилизиращата шанга, или поне така си мисля. Ако нещо сдаде ще е по-скоро по желязото - например нещо да се скъса или счупи - най-вече ушите на горния тампон - те са най-слабата брънка от цялата раобота. Или пък да изскочи някой от болтовете на долните тампони, дето са към носача. Оказа се че вместо М12х1.25, метчика ми е М12х1, и варианта с резба там, вместо само заварка отпадна. Но пък направих фрезенк, че да влезе заварката по-надълбоко. Абе с 2 думи - мисля че ще забравя чо е това биалетка и има ли тя почва у нас поне за 20-30000км, а защо не и повече.

      В "суров" вид:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140831_214517.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5608138
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140831_214540.jpg
Прегледи:1
Размер:203.6 КБ
ID:5608137
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140831_214547.jpg
Прегледи:1
Размер:236.6 КБ
ID:5608136

      Вапцани, същински като истински:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140831_230140.jpg
Прегледи:1
Размер:194.1 КБ
ID:5608135
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140831_230146.jpg
Прегледи:1
Размер:183.6 КБ
ID:5608134
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140831_230151.jpg
Прегледи:1
Размер:211.4 КБ
ID:5608133
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140831_230158.jpg
Прегледи:1
Размер:243.9 КБ
ID:5608132

      И поставени на място:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140901_005101.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5608131
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140901_005119.jpg
Прегледи:1
Размер:168.1 КБ
ID:5608130
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140901_005138.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5608129
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140901_005206.jpg
Прегледи:1
Размер:160.2 КБ
ID:5608139
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140901_005156.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5608143

      Засега няма признаци за проблеми. Ще видим след първите няколко хиляди километра.

      Поцинковани биха изглеждали по-добре, ама явно ще е следващия път.

      Изглеждат лесни, и са лесни. Ама ми хлътнаха 20-ина часа с монтажа, демонтажа, сваляна и качване на стабилизираща щанга амнайсе пъти, махане на стари биалетки с флекса и т.н. Пък и имам някои "особени" технологични навици, състоящи се в повече мотане и мислене от необходимото, докато си кажа "майната му - пробвам пък каквото стане".

      ПП: И едно уточнение - тампона от Volvo е с ширина на вътрешната втулка 32мм, а не 36. Другия е с 34мм. ширина. За горния е важно да е максимално прибран към щангата, иначе отива опасно близо до маншона на полуоската. В момента, независимо от положеноето на колелото, разстоянието винаги е над 6-7мм, но пак - наложи се да дръпна захватите на шангата напред с около 4-5мм.
      Последно редактирано от sparkybg; 01-09-14, 00:48.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Спарки как се държат биалетките?
        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • #64
          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          До ттук @- както се очакваше. Няма грижи засега.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Аз оня ден ги смених с оригинални, дано скоро не ги мисля.
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • #66
              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              От какво са тампоните-мака и модел-ако може

              Коментар


              • #67
                От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                От какво са тампоните-мака и модел-ако може
                Ма може разбира се. Два поста по-нагоре вече си пише.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ма може разбира се. Два поста по-нагоре вече си пише.
                  Да бе ама нали някой трябва да чете докрай а не да зяпа само картинки..

                  Коментар


                  • #69
                    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    А нещо по хъбовете....?
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • #70
                      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      А нещо по хъбовете....?
                      Какво по тях?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Ами нали имаше идея за преправяне на автомата към ръчен.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #72
                          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          Засега е на етап идея само.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Ха, изпреварил си ме с тунинга на биелетките.
                            Въпрос...дори повече от един:
                            1.Налага ли се конструктивно да се слага втори тампон към носача?
                            Въпроса е провокиран от идеята ми просто да ползвам биелетка от някакъв автомобил но не с шарнирна връзка , а с тампон отгоре към щангата, но надолу да си е като оригиналната с тампончета и шпилка.
                            2.Дали нямаше да стане по-здраво и по-добре , ако за горните тампончета беше използван шарнирна втулка, или както и казват майсторите "скърцаща втулка" /има ги по задните мостове на БМВ, Мерцедес и Вектра В?
                            3.Как прави заварките?
                            В смисъл няма ли опастност да изгори гумата при заваряването на страничните планки?
                            Та ей тия нещица ме интересуват...
                            Поздрави за проекта!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              1.Налага ли се конструктивно да се слага втори тампон към носача?
                              Да, налага се. Позамисли се, и ще видиш защо.
                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Въпроса е провокиран от идеята ми просто да ползвам биелетка от някакъв автомобил но не с шарнирна връзка , а с тампон отгоре към щангата, но надолу да си е като оригиналната с тампончета и шпилка.
                              Не знам дали си сменял биалети до сега, но като ги махнеш и видиш на какво ти прилича отвора върху носача, ще се сетиш защо умишлено съм бягал от такова решение. При вдугната предница не изкарват дълго, а тампончетата им не действат правилно, отвора става от кръг доста дълга елипса, понеже стеблото се търка в носача.

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              2.Дали нямаше да стане по-здраво и по-добре , ако за горните тампончета беше използван шарнирна втулка, или както и казват майсторите "скърцаща втулка" /има ги по задните мостове на БМВ, Мерцедес и Вектра В?
                              По-здраво от тампони за окачаване? Проблема не е в здравината, а в това колко изкарват шарнирчета там. Ако ще го правя като оригиналното, защо да го преправям? И така е МНОГО по-здраво от нужното. Тампоните са правени за много по-големи усилия. Просто не искам никакви шарнири там.

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              3.Как прави заварките?
                              В смисъл няма ли опастност да изгори гумата при заваряването на страничните планки?
                              Тампоните се набиват впоследствие. Преди това са просто голи втулки. Тампоните са сменяеми, струват по 6-7лв парчето, български.

                              И малко ъпдейт - след около 2000км проблем няма. Не съм я жалил никак през това време.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Ясно...
                                П.П.Биелети съм сменял , че и шайби съм заварявал на елипсите на носача, та знам за какво иде реч.Наистина с твоя вариант там натоварването/респиктивно и триенето на стъблото в носача/ е в пъти по-малко от оригиналния вариант и проблем не би трябвало да се появява!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X