Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Правят, ама това не решава генералния проблем - захвата към носача си е същата каръщина, а те са сложили и полиуретан, та съвсем. И аз съм слагал, та знам - полиуретана се разхлопва преди биалетата.
    Пък и се съмнявам да изкарат твърде дълго - нямат маншон, а там е постоянна гняс, а за разнообразие, особено с тия твърди тампони, има и аксиално натоварване.

    Може и да не съм прав де. Просто за себе си съм стигнал до извода че когато може с друго, от шарнири на такива места трябва да се бяга много бързо.

    Впрочем преди седмица махах едната - бях забравил да стегна болта на долния тампон при предишната проверка както си трябва и мислех че тампона е заминал, защото хлопаше зверски. Нищо подобно - тампоните са си перфектни. Стегнах болта и все едно нищо не е било.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      И според мен с тампон без съмнение ще е по здраво,но докато не ги пуснеш в серийно производство няма как да разберем

      Коментар


      • #93
        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Първоначално публикуван от andrew Преглед на мнение
        И според мен с тампон без съмнение ще е по здраво,но докато не ги пуснеш в серийно производство няма как да разберем
        Ако ги пусна в серийно производство цената ще е такава, че няма да има кой да ги плати. Реално отнемат време колкото за комплект горни носачи, пък носачите ги продавам за 340 кинта комплекта. Долната част към носача е играчката, или по-точно заварката на болта към нея и фрезоването.

        ...макар че с въртяща маса, която вече имам а тогава нямах, може и да не е толкоз зле. Но пак под 200 кинта е трудна работа, даже по-реално е нещо като 250. Те само тампоните са към 30.

        Това за моя тертип на работа де.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ако ги пусна в серийно производство цената ще е такава, че няма да има кой да ги плати. Реално отнемат време колкото за комплект горни носачи, пък носачите ги продавам за 340 кинта комплекта. Долната част към носача е играчката, или по-точно заварката на болта към нея и фрезоването.

          ...макар че с въртяща маса, която вече имам а тогава нямах, може и да не е толкоз зле. Но пак под 200 кинта е трудна работа, даже по-реално е нещо като 250. Те само тампоните са към 30.

          Това за моя тертип на работа де.
          То ако беше толкова лесно всички щяха да си ги правят,всичко си има цена.За момента си монополист на пазара

          Коментар


          • #95
            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Първоначално публикуван от andrew Преглед на мнение
            То ако беше толкова лесно всички щяха да си ги правят,всичко си има цена.За момента си монополист на пазара
            Не бе, то не е трудно - горе-долу прост детайл са. Сигурно някой, дето цял живот е бил стругаро-фрезисто-заварчик ще ги направи по-лесно и бързо от мен. Проблема е че на мен са ми времеемки за правене, и за да си струва (пак - да си струва за мен), трябва да им сложа цена, която оправдава загубените 6-7 часа за 2 комплекта, на фона на надницата, която взимам от това, с което си изкарвам хляба. Ако бяхме по-голям и по-богат пазар, проблема щеше да е никакъв - щях да ги поръчам ня някое ЦПУ на едро, без никакво заваряване по тях, и със сигурност щеха да се продадат. Щото статистиката е кразноречива - над 30 комплекта носачи, продадени из цяла Европа (предимно Франция), срещу само 3 в България, от които единия е на мойта джипка. По едно време уикендите само това правех, ама франсетата си поръчат например 3-4 комплекта носачи, шарнири, тампони + един куп друг чаркалак, и сметката излизаше - така си изплатих машините на майтап.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Ти сериозно ли само 3 комплекта носачи в БГ бре...
              Като имам предвид, че освен , че единия комплект е твоя, а единия е моя...баси...
              Явно никой в БГ не тунингова Нисан Терано...поне не и както трябва.
              П.П.Само още седмица потрайте и ще пиша в моята тема за доста тунинг промени по моята машина.
              Истината е една...никоя заводска джипка/или почти никоя/не става за по-сериозен офроуд.Повечето машини искат допълнителни доработки, което освен, че ги прави по-проходими, ги прави и по-здрави и надеждни при натоварванията във всяко едно отношение извън пътя/дори и елементарните черни пътища натоварват доста машините/
              В случая горните носачи на Тераното са меко казано смях в залата....Не е препоръчително дори да натискате с щангата за да проверите дали е разбит горния шарнир, защото има реалната опасност да...изкривите горния носач...
              Да не говорим, че повечето от нас все говорят за лифтване, натягане на торсиона/пак почти никой не сменя торсиона с усилен такъв/ и как се повдигнала джипката...ама...какви са и ходовете никой нищо не казва.Проходимостта обаче в много случаи зависи не от това колко сме повдигнали джипа, а какви ходове има...защото колкото и да вдигнат...като увисне колелото във въздуха все тая...
              С носачите които прави Спарки печелите едни 3см. по-голям ход на предницата на Тераното.Повярвайте ми...при тази конструкция с активно окачване това е супер много.Да не говорим пък за разликата в здравината на носачите...ами те тези на Спарки дълго след като няма вече Терано, ще продължават да съществуват в идеално здраве/профилите от които са направени са няколко пъти по-дебели от тънката и само оребрена ламарина на оригиналните!/
              Та така...отплеснах се, но повярвайте ми...всяко нещо или се прави както трябва или по-добре да не се прави въобще!
              Поздрави на всички и скоро очаквайте включване с промените по моята машина!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #97
                От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Спарки,има ли причина да сложиш болт тип шпилка за захващането към стабилизиращата щанга или може и обикновен болт.Питам щото и аз се хванах да ги правя.Всичко друго е ясно.Благодаря предварително.

                Коментар


                • #98
                  От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Болта не е тип шпилка. Правих го на струга. Това в средата му не е гайка - цялото е един детайл. Все едно и от двете страни на главата на болта да има резба.

                  Просто така прецених. Проблеми с разхлабване засега няма. Откъм шангата ползвам гайка с широка периферия, резбата е M12X1.25, тоест по-ситна от стандартната, каквато е и на оригиналните биалети. Това има отношение към саморазвиването, така че и обикновени болтове да ползваш, взимай ги с такава резба или дори M12x1, макар че последното е малко по-дефицитно и по-скъпо. Може би и с обикновен болт няма да има проблеми. Без да пробваш няма как да разбереш. Всичко там се стяга яката. Гайките са 10.9, болта, който ползвах за донор за шпилките на долната част (която се хваща към носача) също е 10.9.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Болта не е тип шпилка. Правих го на струга. Това в средата му не е гайка - цялото е един детайл. Все едно и от двете страни на главата на болта да има резба.
                    Да вижда се че е цял болт,просто се изразих така за по лесно.Питането ми е по-скоро дали без тази периферия по средата,тампона дали ще легне челно добре.Не че няма да проверя ама да си спестя едно две слизания в канала.Пък за струга не е проблем в гаража е/даже два/

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Ми пробвай. Както споменах, единственото нещо, закоето трябва да гледаш е дали ще има саморазвиване. Гайката я сложи откъм щангата. Използвай такава със щирока периферия. И стягай здраво. Само болта към носача не се стяга със всичката сила, двигите два ги стягаш до посиране.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Ок.Благодаря

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          Здравейте, мислех да попитам в моята тема, ама...тук май е по-точното място...
                          Та на въпроса...След лифтването на Тераното, и след подмяна на всичко де що беше за сменяне/говорим тампони на задните надлъжни носачи, отпред тампони на горните носачи, биелетки, параз. хебел, пружини отзад и амове и т.н./ и гарантирано според сервиза нищо друго разбито за смяна, минат преден мост след който джипа си върви харно само напред, не дърпа на никъде и т.н. имам следния проблем...
                          При движение със скорост от 80км./ч. и нагоре някак ми олеква волана и имам чувството, че трудно държа машината в пътя.Особено ако се случи да е и малко крив асфалта имам чувството, че се движи настрани под мен на където си иска, а съпротивлението на волана някак сякаш изчезва...
                          Не нещо като да не мога да карам джипа, ама не и онази стабилност която трябва да си е...
                          Дайте някакви предположения от какво може да се получава това сеене и какво да проверя.
                          На първо четене ми идва на ум да се върна в сервиза с предния мост и да проверим сходимостта отново, защото за мен ефекта е точно като от лоша сходимост.Все пак обаче...в реномиран сервиз са регулирали предницата и чак пък сходимостта да е избягала толкова много, че да ми сее по пътя...
                          Та...дайте идеи от какво може да има подобно пътно поведение.
                          П.П.Т.нар. ефект "Шими" поне за момента не го усещам.Просто имам чувството, че шасито с колелата при по-висока скорост отива да си ходи сякаш наляво надясно под мен, а аз не мога да го контролирам както трябва от кормилото...
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Вероятно е и ,само до чувство.

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Абе помислих си го и това, защото след като е надигнат е нормално и пътното поведение да се промени, ама...чак пък да е само чувство, че ми играе ламбада на моменти под мен... малко ми се види пресилено...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Любо това ми е доста познато. При мен все още не се е оправило защото трябва да сменя един куп неща. Симптомите са тръгва примерно надясно аз връщам, а то после тръгва наляво при, което аз отново връщам и така си играем през целия път. Много неприятно. Побвах да натегна гайката на сектора но не се оправи. При по-задълбочен преглед се оказа, че гайката на болта на централната щанга там където се куплиа със сектора резбата е къса и аз привидно съм я стегнал но болта хлопа. От къде да знам, че една шайба решава проблема никога нямаше да се сетя но случайно го открих. После се оказаха кормилни накрайници, а и горни шатнири. Въобще как съм го вкарвал в пътя незнам.
                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X