Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Спарки, ти кво искаш да направиш? Ръчни и автоматични в едно или от автоматични да ти преправиш на ръчни?
    Като минимум - от автоматични - ръчни. Ако може и ръчно-автоматични - по-добре, ама надали предвид че така или иначе при мен ще дойдат полуповредени автоматични. Идеята е да им ползвам корпуса и "силовата" част с шлиците, да изкормя "автоматичната" част и да я заместя с врътка.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Това същото нещо трябва да стане и на баща ми на Киата, че с тоя вакум аман.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #48
        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
        Това същото нещо трябва да стане и на баща ми на Киата, че с тоя вакум аман.
        МИ лошото е че колкото модели возила с хъбове, почти и толкова конструкции на хъбове. Та ставането или не ставането на хъб за терано въобще не значи че на кията ще е възможно същото.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Ще ти дам аз един акъл на тебе Утре се яви при мен да те закича с един комплект хъбове
          За тебе задачата е да ми намериш багажник за покрива,че си ги свършил(не те е срам).

          Коментар


          • #50
            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Потвърждаван че номерата на хубовете, изброени по-горе, са съвместими. Иначе казано, всичко що е Pathfinder/Terrano1/terrano2 е с еднакви хъбове, с изключение на трилитровите V6-аци след 1988 (пълен инжекцион, двигател VG30E).

            За тоя викент ще си имам занимавка да мъдря над калпавия автоматичен хъб, с който се сдобих днес.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              С колко атмосфери карате вашите гуми на джипове. Има ли разлика дали са кални или зимни гуми за да се кара с различни атмосфери.

              Коментар


              • #52
                От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Първоначално публикуван от perchi Преглед на мнение
                С колко атмосфери карате вашите гуми на джипове. Има ли разлика дали са кални или зимни гуми за да се кара с различни атмосфери.
                Размера има значение. Моите ги карам на 1.8. 31-ци, кални, нерегенерати.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Колеги имам едно питане. Стават ли джантите от Нисан Патрол на Терано 2.
                  Последно редактирано от perchi; 21-11-11, 14:38.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    И аз имам едно питане...някой пробвал ли е да кара със зимни гуми размер 205/70/15 на Терано 2/Маверик къса база...имате ли едя какво пътно поведение ще има с тези гуми и стават ли въобще...а между другото гледам че фрилендърите масово ги карат със 195-ци...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Първоначално публикуван от rado_belchev Преглед на мнение
                      И аз имам едно питане...някой пробвал ли е да кара със зимни гуми размер 205/70/15 на Терано 2/Маверик къса база...имате ли едя какво пътно поведение ще има с тези гуми и стават ли въобще...а между другото гледам че фрилендърите масово ги карат със 195-ци...
                      С тия гуми ще е като лагерна количка. Направо пробвай да сложиш от голф - ако ще е гарга, да е рошава поне.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Благодяря за отговора, ще го имам в предвид, но да питам и нещо малко по сериозно...сутрин при палене /Джипката е Форд Маверик 2.4, 124 к.с., не е скопявана с газова/, пали от 3-4 път. Значи завърта, запалва и иска подаване на газ...без което угасва...и така няколко пъти...като първия път излиза черен облак, а на по-следващите един сивкав дим...като запали я държа около минута на 2500 оборота и заспива...от там нататък целия ден никакви проблеми и на другата сутрин пак...1-2-3-4 път палене с газ, докато успея да я задържа...миналата година имах проблем с бензиновата помпа, но я смених, акумулатора е добре...не знам...четох една архивна тема по случая, но май не се намери смислен отговор...възможно ли е бензиновия филтър да е задънен/не е сменян от около 15 хил.км./, като зареждам само от лукойл, но си знаем и горивото...някакви други предположения...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          Първоначално публикуван от rado_belchev Преглед на мнение
                          Благодяря за отговора, ще го имам в предвид, но да питам и нещо малко по сериозно...сутрин при палене /Джипката е Форд Маверик 2.4, 124 к.с., не е скопявана с газова/, пали от 3-4 път. Значи завърта, запалва и иска подаване на газ...без което угасва...и така няколко пъти...като първия път излиза черен облак, а на по-следващите един сивкав дим...като запали я държа около минута на 2500 оборота и заспива...от там нататък целия ден никакви проблеми и на другата сутрин пак...1-2-3-4 път палене с газ, докато успея да я задържа...миналата година имах проблем с бензиновата помпа, но я смених, акумулатора е добре...не знам...четох една архивна тема по случая, но май не се намери смислен отговор...възможно ли е бензиновия филтър да е задънен/не е сменян от около 15 хил.км./, като зареждам само от лукойл, но си знаем и горивото...някакви други предположения...
                          да не спамя темата на спарки,но само да вметна по последния пост
                          колега провери си да ли ти изчезва антифриза,защото бяло-сивкавия пушек е предпоставка че го гори,но при теб най-вероятно е в начален стадий защото го прави само на студен двигател и то престоял една вечер и загобата и загобата ще е минимална и от там трудното палене докато изчисти.или с други думи гарнитура на главата+шлайф(зачистване)
                          можеш да го провериш и някой сервиз,слага се добавка в охладителната течност която се оцветява при евентуален проблем

                          Коментар


                          • #58
                            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Да повдигана темата, изфуквайки се с новите си биалетки:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140830_231546.jpg
Прегледи:1
Размер:187.3 КБ
ID:5607979
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140830_231537.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5607980

                            Засега само дясната, и все още в нелицеприятен вид, но пък се надявам веднъж за винаги да приключа сагата с биалетите на терано 2. След първите 20 километра проблеми няма. За да има място, стабилизиращата щанга се дръпва с около 5мм напред, иначе е много близо до маншона на карето при завой. Лесно е - дупките на скобата се "удължават" с по 5мм в едната посока така че при монтиране предния край на скобата да се изравни с предната част на захвата, върху който се монтира на шасито. Маха се и горната ограничителна тавичка за горното тампонче на оригиналните биалети, която и без друго обикновено е в независно състояние и не върши твърде добра работа, предвид че и нормалното състояние на дупката върху носача е да е елипсовидна. Нищо друго не се преправя. Живи-здрави - утре и другата. Голяма разправия - махах и слагах щангата сигурно 5 пъти.
                            Последно редактирано от sparkybg; 31-08-14, 02:35.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Може ли снимки на немонтирана биалетка, и от какво са ползваните части за за изработката им.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Горния тампон е от заден носач на Volvo S70 2006-та, долния за горно ухо на амортисьор на Renault Cangoo. И двата са с външен диаметър 32мм и вътрешен 12. Просто нямака 4 бройки за Volvo S70, иначе и двата щяха да са от това. Тоя от Volvo-то е с ширина на вътрешната втулка 35мм, другия с 34мм. Другото си е от мен. Втулките са с дебелона на стената 4мм. Всички болтове са M12x1.25. Болта към стабилизиращата щанга също е от мен. Ще има чертеж като се уверя че наистина вършат работа.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X