Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Любо , на познат от кормилна щанга сееше така.
    Все пак да си кажа

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Любо, с какви джанти си, и колко е разстоянието от долния ръб на джантата до ръба на пластмасата на калника? за 15-ки джанти 73см е горе-долу максимума, при който поведението е приемливо. Ако е повече, вече ъглите на щангите стават големи, и дори малкия луфт в централната щанга, съчетан с натоварване от гумите води до промяна в сходимостта.

      Щангата си има луфт дори и като нова. При теб имаш и лебедка, а ходовете на окачването също променят сходимостта. Друг ефект е че понякога при спиране се опитва да тръгне я наляво, я надясно. Това примерно при едно от 7-8 спирания, перфектни джанти, гуми, спирачки и предница. С всичко това се свиква, естествено, но въпроса е да намериш човека, който да изкара максимума, без това да доведе до износване на гуми.

      Предницата по отношение на кормилно управление си има специфики, и ако не е правена от опитен човек, заради посочения луфт, понякога сходимостта се догажда трудно, понежа дори както е на стенда със застопорен волан, като мърдаш гумата с ръка централната щанга мърда нагоре-надолу. Не мога да ти кажа точно какъв е майсторлъка, знам само че предница, регулирана от опитен с тия окачвания и кормилни управления (доста други джипки с независимо предно, не само тераното) човек, се държи доста различно.

      ПП: За протокола - 73 сантиметра е максимума с мои носачи. Без тях е поне сантиметър надолу, ако не 2. Между горния ограничителен тампон (за хода надолу) и носача трябва да има поне 15-ина милиметра (по-добре 20) разстояние при нормалното положение на окачването.
      Последно редактирано от sparkybg; 27-06-15, 22:14.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Значи с джанти 15" съм на ЕТ0.Не съм мерил от ръба на джантата колко е точно разстоянието, но между горния ограничителен тампон и носача си ги има въпросните 15-20мм. луфт/даже някъде нагоре по снимките на окачването се вижда ясно/.
        Джипа не ми дърпал на никъде нито при спиране нито при подаване и отнемане на гаста.Просто като вдигна 80-90км. имам чувството, че волана ми олеква и на моменти/интересното е, че не е съвсем постоянно...явно си имат значение и неравностите по пътя/джипа започва едно сеене леко в ляво и после леко в дясно...При по-ниска скорост не е така, тогава някак волана ми стои по-твърд и на всяко мръдване на волана джипа реагира адекватно, докато като вдигна малко скоростта волана ми олеква и имам чувството, че го въртя, а джипа не реагира моментално както трябва...
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          ...Все пак обаче...в реномиран сервиз са регулирали предницата ...
          Поздрави!
          Има ли разпечатка от реглажа? Когато и на мен ми се струваше , че има такова "сеене " пробвах да събера колелата отпред , но стана по-зле , после ги "разкрачих" малко и се стабилизира сравнително . Ползвах ролетка за мерене . По-късно се оказа , че горните шарнири са тотално заминали - смяна, реглаж и сега е значително по-добре , макар че има какво още да се желае , приготвям си съответните шайби да довърша "майсторлъка" на сервиза ( правих и контролно мерене в друг сервиз ).

          Коментар


          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
            Има ли разпечатка от реглажа? Когато и на мен ми се струваше , че има такова "сеене " пробвах да събера колелата отпред , но стана по-зле , после ги "разкрачих" малко и се стабилизира сравнително . Ползвах ролетка за мерене . По-късно се оказа , че горните шарнири са тотално заминали - смяна, реглаж и сега е значително по-добре , макар че има какво още да се желае , приготвям си съответните шайби да довърша "майсторлъка" на сервиза ( правих и контролно мерене в друг сервиз ).
            Ами разпечатка няма, защото там май не издават/баджанака го пратих да мине предния мост, че аз работих тогава в друг град и нямаше как/.Вертикалните наклони са ги гледали обстойно, защото са и подлагали и ми взеха малко повече пари за манипулацията.По думите на сервиза където правих промяната на джипката горните шарнири са перфектни/имам довери на човека в сервиза/.В крайна сметка сменяхме горни носачи с тампони...има си хас и при разглобени шарнири да са били разбити и да не сме ги подменили...
            Мисля тия дни да отида в същия сервиз за преден мост и да проверим какво се случва.
            П.П.Като разсъждавам все си мисля нещо...Реглажа на преден мост го направихме почти веднага след лифта.Да не би сега след като съм го покарал около 1 месец да се е послегнала предницата/нали натягахме торсионите/ и да се е променила сходимостта...а от там и проблема...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Май не си му свикнал,но все пак виж предницата.

              Коментар


              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Карета кардан (4-те са еднакви при мен):
                - чашка: 27мм
                - ширина: 81.8мм

                ОЕ номер: 37125-7F025
                GKN: U100
                Ashika: 66 01 105
                Blueprint: ADN13906
                SKF: VKVA4554A
                GMB: GUN-48

                Мойте ще ги сменям с GKN, пък да видим...

                Кюнци (къса база):
                - преден: Bosal 855-015
                - среден: Bosal 145-015, Polmostrow 15.207
                - заден: Bosal 145-017

                Е момента съм с преден и заден Bosal и среден Polmostrow. Видимо Bosal-а е по-качествен, но задното е с по-малък диаметър от оригиналното, което свалих. На едно място предното опира в рамата при повечко газ на задна, но виновник за това е или задното, или средното. Задното пък минава доста близо до амортисьора, но пак не знам дали то или средното е виновно. С всичката газ се чува свирене, което не мога да хвана от къде е. Самите кюнци не припускат никъде (3 пъти ги свалях и качвах без промяна, пълник предния с вода да вида да не пуска). Или "тия са така", или като напълни "свирката" със сажди ще се укроти. Не е твърде неприятно - някои нарочно си слагат свирки на ауспуха, ама аз предпочитам да го няма. Предстои да проверя дали е заради по-малкия диаметър на задното или заради някое от другите. Иначе си върви нормално и докато не влезе в режима, в който развърта турбото, свистене почти не се чува. Не е и от турбото със сигурност.

                Гадна работа е да се заминаваш с кюнци, еле пък без канал.

                Ако сменяте преден кюнец, хич не се мъчете, ами свалете предния кардан откъм предния диф. Откъм двигателя сваляте капака на филтъра, на който е дебитомера, включително и откъм тръбата. Извадете го съвсем от там. Махнете и тръбичката от вакуум помпата до датчика. Това отваря доста повече место за да стигнете до турбото, за което е закрепен предния кюнец. Гайките ги "натиснах" рязах с резачка за гайки, колкото да отпуснат, за да съм сигурен че няма да скъсам шпилките. Резбата е 10x1.25.

                Като взимате гарнитурки, за всеки случай си вземете по 2. Общо 3 вида са. Може да си вземете и уплътняваща паста за кюнци - единия фланец на централното гърне беше леко вдлъбнат на едно място и се наложи да ползвам. Ако имах 2 гарнитури вероятно нямаше да се наложи. Ползвах гарнитури пак на Bosal.
                Последно редактирано от sparkybg; 10-08-15, 15:19.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Каква резачка за гайките ползваш,ако не е тайна?
                  Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                  Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                  Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                  Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                  Коментар


                  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    Търси в google "резачка за гайки". Излшза като първи линк след платенине. На jonnesway. Мояна мисля че е на force, ама е същата.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Благодаря!!!
                      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Колеги,кога е препоръчително да си сменяме маслата в дифовете.
                        Колко км. или на колко години,че съм пред дилема дали да ги сменя на 10000км. и на 3години.
                        Благодаря
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          На скоростите на 80000, само на пробег, на дифовете на 60000 или 3 години.

                          Спирачна течност на 40000 или 2 години.

                          Всичкото това го пише в сервизното, секция "МА".
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Благодаря много,значи сменям
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Спарки, като сме на тема масла, кажи моля те какво масло да сипя на 2.7, колко литра и какъв филтър?
                              За филтъра имаше нещо за гасненето на лампата.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Спарки, като сме на тема масла, кажи моля те какво масло да сипя на 2.7, колко литра и какъв филтър?
                                За филтъра имаше нещо за гасненето на лампата.
                                За филтъра е най-добре оригинален или на MAN/между другото в оригиналния най-вероятно ще е пакетиран MAN така, че няма особен смисъл да даваш повече пари за оригинална...опаковка/.
                                Маслото от добър производител, като оптималния идеален вариант е зимата с 5w40 , а лятото с 10W40.Разбира се...това почти никой не го прави.Аз за себе си ползвам 10W40 целогодишно и нямам никакви проблеми.Смяна е добре да се направи след 7500км. особено ако джипа се кара по планините, закъсва по-честичко и т.н. моменти в които има така да се каже и...моточасове!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X