Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Ясно...
    П.П.Биелети съм сменял , че и шайби съм заварявал на елипсите на носача, та знам за какво иде реч.Наистина с твоя вариант там натоварването/респиктивно и триенето на стъблото в носача/ е в пъти по-малко от оригиналния вариант и проблем не би трябвало да се появява!
    Поздрави!
    Триене няма. Чинийките ги избих със секач. Сега е гладко, а гайките отдолу са с широка периферия. Никога няма да има проблем там вече. Вярвам че и тампоните ще изкарат поне няколко пъти повече от нормални биалети, пък и смяната им е 30-ина лева, вместо 80-100 кинта за чифт оригинални биалети, които изкарват 10-15000км и пак се разхлопват, нищо че съм предимно асфалтаджия.
    Последно редактирано от sparkybg; 10-09-14, 20:00.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Добре де, загледах заготовките.Разбрах, че тампоните си ги намерил като готов детайл по магазините/въпреки, че аз не съм виждал и не съм продавал тампони амове на въпросните коли-затова ако имаш някакъв каталожен номер ще ме улесниш неимоверно много!!!/, обаче стойките на които си ги набивал от къде/какво са...ли си намерил подходяща безшевна дебелостенна тръба и си я ползвал за изработка?
      Няма начин да дам отново 90-100лв. за биелети, а въпросните 10-15 000 км. вече особено на първата сменена ги наближавам...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #78
        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        По-горе съм написал от какво са тампоните. Пазариват се от DBK Dimitrov (питай google). Има ги и на други фирми - Febi, и т.н. Има ги и из интернет на много места.

        Стойките, на които съм ги набивал, съм си ги правил на струга и фрезата. Тампоните са с външен диамтеръ 32.2, стойките - с точно 32.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Ако ги направите с конусни тампончета както долния край на предните амове смяната им ще струва 7-8 лева.Незнам обаче дали няма да се сменят по-често.Моята идея преди време беше такава.

          Коментар


          • #80
            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Долния край на предните е гумен тампон с втулка в средата, а не с конусни тампончета. Двата края на задните амове са с конусни тампончета.

            Ама и едните и другите се кълчат в пъти по-малко странично от тия, дето съм ползвал, което в случая е важно. А освен друго, ако за горния край не е трудно да се ползват конусни, то за долния не виждам как - те се нанизват върху болт и се стягат между 2 шайби, което значи опора само от едната страна, която трябва да е доста масивна, а за такава просто няма място. Покрай тия, дето ползвам, бях купил и като тия на предните амове - едно сравнение между двата вида по отношение на това колко лесно се кълчат странично и се въртят много бързо изпари всякакви колебания към кое да се насоча. Отделно за да ползвам конусни, и втулките отвътре също трябва да са конусни, а най-добре дъга, което не че е особен проблем, но се прави малко по-тегаво на обикновен струг, особено ако дъга.

            ...ама и без друго очаквам да изкарат доста, тъй че от едни 30-ина лева на 2-3 години надали ще фалирам. Пък ако се окаже че изкарват колкото и сложени на амортисьор или щанга на лек автомобил, за което са и правени, сигурно ще продам джипката преди да сс се скапали. Нещото, което евентуално би ги скапало, е точно страничното кълчене. Другите усилия там са в пъти по-малки от на амортисьор или щанга по окачването.
            Последно редактирано от sparkybg; 12-09-14, 21:48.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Долния край на предните е гумен тампон с втулка в средата, а не с конусни тампончета. Двата края на задните амове са с конусни тампончета.
              Моите бяха конусни с втулка,и като ги сменях без да се осъмня че някой може да ги е преправял пак сложих такива.За сега няма проблеми.Пък може и амовете да са други.Знам ли?Ти сигурен ли си че на всички и с цял?Как изглежда-като два конусни един срещу друг ли.Някой майстор да не би да ги е срязал за по-лесен монтаж

              Коментар


              • #82
                От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                Някой майстор да не би да ги е срязал за по-лесен монтаж
                Най-вероятно. Има и пак конусни, но не са разделени, с втулка. Вкарва се тампона, после се вкарва втулката, след ковто тампона не може да излезе без да си извадил втулката.

                Но там самия захват не е за такива тампони. Правена е стъкмистика. Оригинално си е не-конусен тампон със залепена втулка в средата и без външна периферия, който се набива в ухото на амортисьора. Тоя вид тампони имат захват от двете страни, като тия на биалетките ми. Не разчитат на стягане като конусните за да уплътнят - просто се набиват.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  спарки ,а какво мислиш ако на мястото на долния тампон се сложи примерно двоен конусен лагер за главина да речем.
                  идеята ми е,че по този начин има вероятност да има малко по-голям ход носача при същото усукване на стабилизиращата щанга

                  Коментар


                  • #84
                    От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Най-вероятно. Има и пак конусни, но не са разделени, с втулка. Вкарва се тампона, после се вкарва втулката, след ковто тампона не може да излезе без да си извадил втулката
                    Най вероятно са били такива,защото има конус към центъра на ухото на ама.Ще се сменят пак

                    Коментар


                    • #85
                      От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Е значи амовете не са със захвати каквито са оригинално на терано.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                        спарки ,а какво мислиш ако на мястото на долния тампон се сложи примерно двоен конусен лагер за главина да речем.
                        идеята ми е,че по този начин има вероятност да има малко по-голям ход носача при същото усукване на стабилизиращата щанга
                        1. Няма място.
                        2. Лагера ще свърши за отрицателно време заради боклуците там. Няма достатъчно надежден начин да се уплътни, включително и заради липсата на място. Пак заради липсата на място трябва да е доста малък, което пък обуславя още по-бързото му скапване.
                        3. Тампоните със сигурност не ограничават хода на носача по никакъв начин - като вдигнеш джипката си опира на ограничителните тампони. Няма от къде да дойде такова ограничение. Те са там именно за да може щангата да се кълчи свободно. Самите тампони се кълчат и като завреш отвертка в отвора им, както и като стегнеш с болт и въртиш болта с обикновен къс гаечен ключ, без особено усилие. Това е причината да ми се изпарят от главата всякакви други варианти, след като стегнах единия на струга и опитах как се държи на кълчене и въртене. Отделно дето стабилизиращата щанта е там именно за да ограничава хода на носачите един спрямо друг. Единствения начин това да не е така е или да се сложи по-тънка щанга, или да се махне въобще.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          мерси за информацията.и аз ще го тествам тоя модел само да ми остане малко време

                          Коментар


                          • #88
                            От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Здравейте.Някой знае ли дали има разлика на задните амортесьори и пружини при товарно и пътническо Терано? Предполагам,че отпред всичко е еднакво но за отзад не съм сигурен.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Малко информация за тампоните на биалетките, че сега ми е прясно:

                              1. откъм стабилизиращата щанга:
                              Тампон заден мост - Втулка на заден мост - Tампон заден носач - Селенова втулка на заден шенкел
                              Размери на втулката :12 х 32 х 32 / 26 mm (вътрешен диаметър х външен диаметър х ширина на вътрешна втулка / ширина на външна втулка)
                              DBK Dimitrov N-r : KB-1219C (от тук съм го купувал)

                              ALFA ROMEO:
                              147 2001-...
                              156 1997-2005
                              156 Sportwagon 2000-2006
                              164 1987-1998

                              FIAT:
                              CROMA 1985-1996

                              LANCIA:
                              KAPPA 1994-2001
                              KAPPA Coupe 1996-2001
                              KAPPA SW 1996-2001
                              THEMA 1984-1994
                              THEMA SW1987-1994

                              2. откъм носача:
                              Тампон ухо амортисьор - горна

                              Размери на втулката : 12 x 32 x 34 / 24 mm

                              DBK Dimitrov N-r : KB-1270A

                              Renault Kangoo


                              С биалетите все още няма никакви грижи. Тампоните са като нови. Явно ще излязат качествени. Нищо не пречи да се купят и от друг производител, стига в каталога му да има размери, защото оригинални номера на части нямам. Но пък съм се запасил за една смяна и половина.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Вижте англичаните какви биалетки правят,може да е полезно на някой.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11377359_10153890586049554_6837858979267635627_n.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5662841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11266644_10153890582619554_4773560170890108025_n.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5662842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11251058_967444616621131_1046431395317867433_n.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5662843Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11224525_967441959954730_254331718647178304_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5662844

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X