Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Снимай го отстрани де. Кръгъл тампон знам какво е - странично всичките изглеждат еднакви.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Отстрани са конусни Спарки...
      Всъщност не знам за какво са му други тампони.Тези искат може би лекичко изрязване по периферията челно и една дистанционна втулка, която дори трябва да е по-къса от същата изработена за долните тампони.Идеята на конусните тампони както всички знаят е при стягането да се раздуе гумата и да уплътни около болта.Затова и според мен трябва да се направи дистанционнота втулка поне с по 5мм. по къса от всяка страна/дет се вика само в средата на тампона да има втулка а в краищата не/
      Така или иначе амовете са от Патрол, а той си е с по-широко ухо от това на Тераното.Тампончета от амове на Терано не вършат работа, защото потъват /той такива може да си ползва и неговите от старите амове/, така, че...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Ще станат с подходящи втулки правени на струг,а не тръбичка отрязана с шлайфа.Дано Даниел не се засегне.

        Коментар


        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Ми колега втулки са външен размер 19 вътрешен 16 мм, направени при стругар, просто "тръбичката" я резнах с флекса за да е по къса от тампоните, защото ги бях поръчал и 4-те по 50мм
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Само да докладвам че с биалетките все още проблемите са нула. Просто си вършат работата. Любо спомена че при него от едната страна захвата към щангата се саморазвивал. Вероятно заради обикновените болтов тям. При мен с "къстъм" болта проблем няма. Междувременно стъкмих някой и друг комплект за тоя-оня, ама до сега само един от трима ги е монтирал, но няма оплаквания.

            Та може да се твърди с достатъчна увереност че проблема с биалетите е решим.

            А иначе новото при мен е това:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:am.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:5685806

            Пътното поведение се подобри драстично, особено по завоите. Малко за сметка на комфорта, но всичко си има цена.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Спарки , дразниш ....

              Коментар


              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Спарки, просто ми е любопитно,
                успя ли да разглобиш фокс-овете които свали?

                Коментар


                • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Не съм имал време. Разскърца ми се нещо по механизма на чистачките и се занимавах с него, както и с един 50см дърводелски диск, на който трябваше да разширявам централния отвор.

                  Дано другия уикенд ми се отвори време.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    Здравей Спарки,може ли да си поръчам комплект биалети и колко ще ми струват,че мойте за 9000 км се предадоха. Мерси предварително. А също така дай цена за носачите ...

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Да не отварям нова тема ще пиша тук , тъй като основния "виновник" за перфектното окачване е Спарки , разбира се и Евгени Филчев . И така , лифт 2 инча на Терано 2 - смяна на горни носачи и биалетки made in Спарки , амортисьори Filchev Shocks и оригинални тампони от Nissan . Отзад ще е с пружини 2 инча които чакам да ми ги доставят . Преди лифта височината от центъра на джантата до ръба на веждата отпред 46 см , отзад 54.5 . След повдигането отпред височината е 49 см заради модифицирания носач , отзад след като монтирам пружините ще премеря и ще натегна торсионите за да изравня визуално джипа .

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-10-22 10.45.09.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5688040

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-10-22 10.45.26.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5688041

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-10-22 10.45.58.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5688042

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-10-22 10.46.07.jpg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5688043

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-10-23 16.39.55.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5688044

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-10-23 16.40.13.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5688045

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-10-23 16.40.33.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5688047

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-10-23 16.40.43.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5688048
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Даммм ...
                        Некой има повод и то голям да почерпи!!!

                        Салатата от теб .... другото ... от мен!

                        Имам ли време .. ще се довлека да видя кво е станало ...
                        Браво!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Само да докладвам че с биалетките все още проблемите са нула. Просто си вършат работата. Любо спомена че при него от едната страна захвата към щангата се саморазвивал. Вероятно заради обикновените болтов тям. При мен с "къстъм" болта проблем няма. Междувременно стъкмих някой и друг комплект за тоя-оня, ама до сега само един от трима ги е монтирал, но няма оплаквания.

                          Та може да се твърди с достатъчна увереност че проблема с биалетите е решим.
                          Междувременно и аз си направих въпросния детайл вместо да използвам болт.От два дни е монтиран само отляво, за да видим спрямо дясната страна,/ която си остана за сега с нормални болтове със ситна резба разбира се де/ ще се появят ли разлики.
                          Констатирах и разхлабване в гайката държаща биелетата към носача.Вече и тя е намазана с лепило за резби /от синьото за разглобяеми резбови съединения/ и притегната.
                          Принципно от долната страна към носача при изработката не съобразихме и шпилката ми е с нормална резба/а не със ситна както трябваше да е/, та сега освен лепилото подложих и една здрава стоманена федер шайба, че да видим ...
                          И все пак...при мен стои въпроса, защо само от ляво?
                          Дясната част нито има лепило, нито нищо...и не е мръднала.Единственото мръдване от дясно е в гайката държаща биелетата към носача, но то е толкова минимално, че дори и не тропваше от там.Просто четвърт оборот за обиране и беше нужно, докато същата от ляво направо отнесе няколко пълни оборота.
                          Не знам за мен си е мистерия...натоварването е еднакво и от двете страни, монтажа е еднакъв, а се разхлабва само от ляво...
                          ще видим сега с новия цял детайл вместо болт към ст. щанга...добавил съм му и нови стоперни гайки + лепило за резби...
                          Баси и сега ако мръдне...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            1. Ако някъде по сглобката имаш някакви шайби, разкарай ги.
                            2. Болта на долния тампон, кактои тоя между долния тампон и носача ТРЯБВА да са със ситна резба, и якост 10.9, поне.
                            3. Гайката на горния тампон, както и тая на централния болта на долния тампон са обикновени самозатягащи с пластмасов пръстен, отново 10.9, навити директно, без лепило, без федершайби или каквото и да е друго. И двете се стягат до посиране.
                            4. Гайките към носача и към щангата при мен са ей-такива:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gayka_m10_8_zn_s_periferiya.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5688216
                            , като тая към щангата отново се стяга колкото може. Тая към носача малко по-внимателно (при мен шпилката е заварена към периферията на долния тампон), но ако е с болт както при теб, и там стягане колкото може. На новите биалетки, които в момента изработвам, заварявам болт, чиято глава предварително съм намалил до около 4мм, странично съм го взел на конус, за да има място за заварката, и челно съм го пилнал под ъгъл, като предварително съм пилнал муфата на долния тампон до дебелина 1.5мм. там слагам болта, заварявам, като заварявайки увеличавам обиколката на главата на болта. После минавам на струга челно и странично, и се получава контактна повърност от около 23-24мм в диаметър.

                            Целта на липсата на шайби е именно директен контакт на болтовете/гайките с това под тях. Щайби там разпределят усилието на притискане върху двойно и тройно по-голяма плош, отделно шайбите са по-меки от носача и значително по-меки от болтовете. Ситната резба (М12x1.25, защото същата резба има на куп други места по тераното, иначе може и по-ситна, примерно 1.00) е с цел по-трудно саморазвиване, и по-голям натиск за един и същ момент на затягане. Високата якост на болтовете (като изключим горния болт от стомана 45, кето не знам на каква якост се равнява) е с цел по-малкото им разтягане при усилие. При мен съм махнал и горните панички, но това не е задължително.

                            Единствения проблем, който се е появявал при мен, както споменах по-горе, е че болта между горен и долен тампон (централния болт на долния тампон) беше съвсем леко охлабил, отново от ляво. Другите не са мръднали и до сега. След стягането му и там няма никакви проблеми. Карам ги общо година и един месец вече, и около 10000км, вероятно и малко отгоре. Всеки ден. Просто си вършат работата.

                            ПП: Ако някъде слагаш лепило, може и високоякостно, сложи го между горния болт и шангата, челно, и между долния болт и носача, пак челно. И стягай здраво!
                            Последно редактирано от sparkybg; 26-10-15, 09:53.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Лифта на Тераното е завършен - отпред модифицирани носачи и биалетки от Спарки , амортисьори със външен резервоар на Евгени Филчев . Отзад пружини TRAIL MASTER 2 инча и амортисьори на Филчев . За сравнение съм сложил новите и старите пружини - почти еднакви са като височина , но новите са видимо с по дебел тел на витките , което води до по голяма товароносимост на пружината при еднаква височина / ето защо с подложки лифт не става ... /. След лифта височината от средата на джантата до ръба на веждата отпред е 52.5 см при 46.5 см преди лифта , а отзад е 58.5 см при 54.5 см преди лифта . Презацепих торсионите с един шлиц спрямо първоначалното положение и смятам че се получи доста добра визия на джипа - предните и задните вежди на калниците са почти на еднаква височина със лек наклон напред .
                              В заключение мога да кажа , че окачването е перфектно и дава истински лифт и страхотна визия на автомобила .
                              Така че ако някой има за смяна окачване на Терано 2 , Спарки и Евгени Филчев са вашите хора !
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Бакалов; 26-10-15, 19:45.
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Спарки, ето такава гайка с шайба в Ст. Загора на м12х1,25 резба не намерих...никъде...Направо не са и чували, а говорим за големи халета с крепежни елементи.Камо ли пък за такава гайка с шайба стоперна...Това пък им звучало като фантастичен трилър...
                                Та се принудих обикновени гайки стопорни с тази резба и лепило.За съжаление обаче се подлъгах и сложих и уж здрави стоманени федер шайби, че дано да не съм сбъркал много.Ако да...ще ги махна и ще оставя само стопорните гайки с лепилото.
                                П.П. Живе Тераното на колегата от Бургас е станало бонбон.Браво!
                                А като си представя, че човека си го подготвя само за ...ходене на лов...
                                Хората офроуд карат, че и по състезания с доста по-неподготвени машини...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X