Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с каре на Land Rover Discovery1 предницата тресе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Проблем с каре на Диско 1 /предницата тресе/

    Обърни си предния кардан.
    Шлиците са към раздатката.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #77
      До: Проблем с каре на Диско 1 /предницата тресе/

      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
      Обърни си предния кардан.
      Шлиците са към раздатката.
      На мен на едното Диско щлиците са към раздатката, на другото обратно. Както казва колегата по горе "жабарска работа".
      Но мисля, че Радо е прав.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #78
        До: Проблем с каре на Диско 1 /предницата тресе/

        Първоначално публикуван от bigcat Преглед на мнение
        Здравейте колеги.Преди известно време сменях каретата на карданите и ми направи впечатление,че предния кардан е насочен с шлиците напред към предния диференциал.При оглед на едно друго диско шлиците сочеха към междинния диференциал.Сега незнам как е правилната позиция дали жабарите са сменяли преди това каре и са го обърнали.По между другото няма вибрации.
        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        На мен на едното Диско щлиците са към раздатката, на другото обратно. Както казва колегата по горе "жабарска работа".
        Но мисля, че Радо е прав.

        Е са, що ме карате сабаХлем рано да се търкалям под "таралясника"
        ... там не съм ровил още, жълтат маркировка/пломба по болтовете си стои още.

        Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
        Обърни си предния кардан.
        Шлиците са към раздатката.
        ... Прав е ( е може и да е седнал вече )
        Прикачени файлове
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #79
          До: Проблем с каре на Диско 1 /предницата тресе/

          За разлика от Пепи, хвала за труда му, аз няма да лягам под "таралясника" не за друго, а защото в момента е в една огромна локва.Но мога да кажа, без да лягам че същото важи и за задния кардан. Шлиците са към раздатката.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #80
            До: Проблем с каре на Диско 1 /предницата тресе/

            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
            Новият кардан, който сложих беше много хлабав, но без луфт.
            .
            Чак сега се замислих , че може и това да е причината да разбива често карета - да е спекъл в щлиците.

            Коментар


            • #81
              До: Проблем с каре на Диско 1 /предницата тресе/

              Точно така! Аз се усетих на 5-тата/ словом:петата/ смяна на въпросното каре /задно на предния кардан/. Хубаво в случая е че сработва като бушон и те подсеща преди да е станало "мацано дупе с тикви". Дотолкова беше отработено положението, че едната чашка на карето се поставяше чрез пускане в отвора на вилката
              Да е жив и здрав Л., че ги вкарахме тези карета на килограм. И така 2-3 кила. А цената на 5 бр., колкото цената на труда за 1.

              За тези с разбити легла на чашките - лекуват се със заварка /точка/, както на добрите стари М207,208,....
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #82
                До: Проблем с каре на Диско 1 /предницата тресе/

                Такаааааа.
                Дойдоха ми два кашона неща от ингилизко и захванахме рамонти. Най-напред карето на кардана. /снимки 3 и 4/. Малеййййййй ! Всеки ден не се вижда таквоз каре.
                И тука дойде първата изненада. Нещо каренцата дет са ми пратили братята от Острова не стават. Майстора ми вика по телефона "големи са". Аз му отвръщам "свий ги малко на менгемето, ще станат".
                Ще станат, ама някой друг път и на някоя друга машина. Това е констатацията след премерване с просто око. /снимки 1 и 2 /.
                Пристъпяме към вариант Б /помощ от приятел/. Кой ако не Радо, Господ здраве да му дава ! След кратко телефонно обаждане и бърза консултация, последвана от незабавната реакция на друг приятел /сина ми/, карето от Радо след час и трийсет минути бе при нас в Дупница.По-бързо отколкото Младост - Люлин !
                Сега ще го сглобяваме.
                Успоредно с това върви и ремонт на сфери, подмяна на някои тампони, кормилен демпфер, защита на дифа /коледна примоция/ и разни други дреболийки.
                Прикачени файлове
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #83
                  До: Проблем с каре на Диско 1 предницата тресе

                  Тез големите карета може да са за Серия.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Проблем с каре на Диско 1 предницата тресе

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Тез големите карета може да са за Серия.
                    Търси с нуждаещ със серия, имам три карета.
                    Досега от Падок съм поръчал над 20 карета за приятели и винаги всичко е било ОК. И сега когато са за мою дзвер - РЪЦ ! Бахти късмета.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Проблем с каре на Диско 1 предницата тресе

                      На мен вече не ми трябват. Борко илиИван Керчев. Ама утре ако се сетя ще премеря ушите, да видим дали въобще са за там.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Проблем с каре на Диско 1 предницата тресе

                        Преди време при потегляне от Скитника се чуваше едно голямо чаткане, чукане и т.н., всеки дисководещ го е чувал този метален звук.
                        Като смених миналата година вала м/у раздатката и СК този звук значително намаля, но не изчезна напълно. Сега като смених въпросното каре на предния кардан, както казва Гамлет "о чудо"! Изчезнаа секви чукания, чаткания и шумоления. Сега е някак си тихо, тихоо, шшъъттттт........
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #87
                          Вибрации при Disco 300TDi

                          Добър вечер колеги.
                          През уикенда по време на път ми се появи следния проблем: във време на движение взе да тресе, все едно имам крива гума или кардан, но тресенето се появява при обороти от 1700 нагоре, като това се случва най-вече при превключване на скоростите и при ускорение, усеща се загуба на мощност.

                          Имам и следното питане - какъв ще е ефекта ако челюстите на ръчната не се връщат?

                          Имам и още един въпрос, касетата на предния и задния диференциал еднаква ли е, т.e. мога ли да сложа касета от преден диф на заден - става въпрос за 10 пинови полуоски и също така фланеца на касетата към кардана може ли да остане с четирите дупки - т.е. с какъв да сменя задния кардан.

                          В този ред на мисли някой слагал ли е предни дискове отзад, заедно с по големите апарати разбира се.

                          Всички идеи и мнения са добре дошли и не се смятат за спам, все пак съм чул че в спора се ражда истината.

                          Спорна вечер на всички
                          идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                          Коментар


                          • #88
                            До: Проблем с каре на Диско 1 предницата тресе

                            1-Тресенето да го познае някой от София.
                            2-Ако не се връщат ще се побъркаш от гадни звуци. Не е от там тресенето.
                            3-Въпроса е неясен. Касетите са еднакви. Зания кардан се заменя с друг заден кардан. Ти какъв искаш да сложиш, че се обърках. Въобще с това изречение, опитай пак.-- и също така фланеца на касетата към кардана може ли да остане с четирите дупки - т.е. с какъв да сменя задния кардан.
                            4- Не знам дали можеш да сложиш големи дискове отзад. Не съм пробвал, ама съм сигурен, че ще се пребиеш на първия лед. Или дъжд.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Проблем с каре на Диско 1 предницата тресе

                              Ако е от карето,не можеш да го сбъркаш.Вибрацията се появява,като подадеш газ.Вдигни колата на подемник(или отиди на канал) и си виж карето.Ако е свършило,няма как да не го забележиш
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #90
                                До: Проблем с каре на Диско 1 предницата тресе

                                Знам че не мога да обяснявам но сега задния ми кардан е с гумено каре а аз искам да стане с метално, от какво животно да сложа кардан.
                                Надявам се утре да ми остане време и ще сваля карданите за проверка на карета, ако не се оправи ще търся в друга посока.
                                Благодаря за отговорите
                                идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X