Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
    Стоян е прав, но и аз не правя сравнения.
    Извън темата - предната броня ми я направиха едни роми, да не би да ти е харесала
    Извън темата - Абе и по-хубави съм виждал Но пък е ВПЕЧАТЛЯВАЩА
    Посъветвайте ги тези майстори нещо да си преориентират бизнеса
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Те въобще не са в този бизнес и не искат и да чуят за втора броня.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        За много години на всички колеги, живи и здрави най-вече и повече кални разходки с джипките тази година.
        Имам питане към колегата masagero относно неговите гуми Goodyear Wrangler DuraTrac. Колега, сподели малко повече впечатления от тях. На какво ги караш, от къде ги купи, как се държат на калчица, ако вече си ги тествал? За поведението им на сняг разбрах, че си доволен, това търся и аз от тях. Решил съм и аз да взема такива, че ми омръзна да въртя АТ-та и МТ-та. Като обуя МТ-то е добре докато не падне малко сняг, ставам като самоубиец с кънки. Като обуя пък АТ-то, зимата долу горе добре, но пък виждам голям зор в гората и с калта под снега. Реших, че един компромис като DuraTrac-a ще ми реши проблемите. Не е чисто МТ, по-прилича на АТ, но с малко по-добри кални възможности от АТ а и върви в сняг, което за МТ-то не може да се каже. Ако и други колеги имат впечатления от тях, моля нека ги споделят. Иначе точно този размер търся и аз 245/75/16 - за Диско 2 без лифт.
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Ами аз ги търкалям на Нисан Терано 2 дълга база 2002г.Купувах ги от Диана в София през месец Април миналата година цената беше 330лв без отстъпките.В сериозна кал не съм влизал все още.Преди това имах Yokohama Geolander AT-S и с тях на сняг бях като с шейна.Също така Дуратрака ми се струва доста тежка гума спрямо Yokohama-та то се и отрази в разхода на гориво,но тебе надали това ще те притесни щом караш МТ.Разликата е в 1-2 литра на 100км ,но пълно щастие няма.Дуратрака се оказа че се пройзвежда само за USA и в USA.Тук в бг идват минимални количества.Аз бях един от щасливците да се сдобия с тези гуми и то случайно.Относно поведенението на асвалта -доста прилични нива на шум и минимален аквапланинг.Балансират се добре.Ако имаш други въпроси питай.

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Благодаря за коментарите! Интересно е, че Yokohama Geolandar AT/S по-принцип я дават като много добра гума в сняг а ти имаш друго впечатление. Щом в сравнение с нея DuraTrac-a е по-добър, значи е върха. Точно това ми трябва. Ще ми се само да разбера как е и на кал. Ако е поне малко по-добър от АТ, това ще е Гумата. В момента няма наличност от нея в Диана, но цената вече е 388 лв. без отстъпките, за същия размер.
            LR Disco II 99 - TD5
            www.lre-bulgaria.org

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Аз си взех Cooper Discoverer миналата зима 2ра употреба уж само да изкарам зимата ,а вече 2ра година карам с тях и съм безкраино доволен.Вярно много рядко съм влизал в гората тъи като за там има друга техника ,но за отъпкан сняг ,неотъпкан съм мн доволен.Решил съм следващите ми зимни гуми да са същите само ,че нови.! Поздрави
              Прикачени файлове
              Nissan Terrano 2.7tdi

              Коментар


              • Купуване на гуми от Англия

                Здравейте!
                Отскоро съм в отбора на дисководещите - 300TDi 12/1998г. и въпреки, че от 2006г. карам от време на време служебен Дифендър90 - Td5 03/2006г., съм пълен новобранец в обслужването на тия фтомобили.
                Та така! Навил съм си на пръста да си взема за диското Yokohama Geolander MT на 16", в България намерих да се продава само 265 на 70 или 75 не помня... Искам обаче гумите ми да са 235/85/16. Вчера видях в Паток, че продават такъв размер на Йокохама и ми се ще да си поръчам от там. Само дето ме притеснява как (в какво състояние) ще дойдат до тук гумите...
                Затова, ако някой си е поръчвал гуми от Англия, нека сподели опита си, моля.
                Ако гумите са монтирани на джанти и са понадути, не бих се притеснявал толкова, но се съмнявам да успея да накарам Падок да ми съберат гумите с джанти, по-скоро очаквам да ги пратят отделно.
                И още нещо, ако някой е карал с такива Йокохами и с Cooper Discoverer STT, нека сподели впечатления, щото ако не стане това с поръчката, ще трябва да избирам между Йокохама на 265 и въпросния Купър в желания от мен размер. Защо Купъра? Ми нал е DISCOverer...
                Предварително благодаря!

                Коментар


                • От: Купуване на гуми от Англия

                  Аз бих предпочел Купъра пред Йокохамата , мисля , че по добре вървят през зимата . И си мисля , че е по добре да вземеш размер 265/75/16 , на Дискавърито по ще му тичат струва ми се
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • От: Купуване на гуми от Англия

                    Аз съм купувал от този сайт и съм доволен.
                    http://www.camskill.co.uk/
                    Доставят и до България и можеш да ги вземеш без ДДС. Дано съм бил полезен. Поздрави.
                    [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                      Аз бих предпочел Купъра пред Йокохамата , мисля , че по добре вървят през зимата . И си мисля , че е по добре да вземеш размер 265/75/16 , на Дискавърито по ще му тичат струва ми се
                      Не съм виждал Купър на живо и това малко ме притеснява, докато мой приятел е много доволен от Йокохамата... а що се отнася до по-широки гуми, то ми е дизел 113 кончета с някое и друго поизбягало вероятно . Мисля, че е слабичко това двигателче за 265-тици. Иначе си прав, че е много по-готино с широките гуми. Исках си аз 4 литра бензин и ръчка, ма няма . Ама как ша му лепне някои 4,6 литра от рейндж... ех мечти...

                      Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
                      Аз съм купувал от този сайт и съм доволен.
                      http://www.camskill.co.uk/
                      Доставят и до България и можеш да ги вземеш без ДДС. Дано съм бил полезен. Поздрави.
                      Благодаря за сайта!
                      Малко кофти, че за Йокохамата са сложили това: ## No Stock & No Delivery Date ##
                      А как бяха опаковани гумите че да не ги повредят при транспорта?
                      Поздрави.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-06-12, 15:47.

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Имам простичък въпрос, чиито отговор може да ми спести голямо разочарование, а именно да получа четири размазани при транспорта гуми от Англия за нелоша сума от порядъка на 1500 лева. Ако се окаже, че поръчката на гуми от там е кофти идея, ще си взема Cooper Discoverer STT 235/85/16, само защото у нас не се продава засега Йокохама в този размер, не че предпочитам Купъра. Познавам само един човек, който е карал STT някъде в Румъния през зимата и е много доволен от тях, англичанин е, луд по LR но нивото му е различно от нашето. Не вярвам, че в тоя форум има човек дето е карал и двата вида гуми достатъчно дълго време, че да има компетентно мнение за качествата им. Написаната молба за мнение е по-скоро закачка от моя страна. Толкова с обясненията.
                        Пиша всичко това, защото смятам, че преместена по този начин темата ми е тотално замаскирана и на практика няма как да получа необходимия ми отговор. Все още храня някаква надежда темата да бъде възстановена и да изпълни целта, за която е създадена. Ако ли пък не - здраве да е! Все ще се оправя някак си :-)[/FONT][/SIZE]

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Колега dido_ig, вземай Купъра СТТ, наистина е много добра гума. Колега от форума от Стара Загора също кара с такива и той ми сподели, че гумата е жестока, зимата върви много добре. Аз също бих взел такива, защото карам MT KM2 на Гудрич и са пълна трагедия през зимата. Драпат до някъде, обаче никак, ама никак не спират. Нямам информация за МТ-то на Йокохама, но ще е подобна като МТ на Гудрич. Гладки копъни, какво да държат. Колегата от Стара Загора, който кара със СТТ и може да питаш за подробно мнение е jordansto, тук във форума. А тук в БГ ми се струва, чеможеш да намериш СТТ и за по-малко пари от Англия.
                          LR Disco II 99 - TD5
                          www.lre-bulgaria.org

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                            Колега dido_ig, вземай Купъра СТТ, наистина е много добра гума. Колега от форума от Стара Загора също кара с такива и той ми сподели, че гумата е жестока, зимата върви много добре. Аз също бих взел такива, защото карам MT KM2 на Гудрич и са пълна трагедия през зимата. Драпат до някъде, обаче никак, ама никак не спират. Нямам информация за МТ-то на Йокохама, но ще е подобна като МТ на Гудрич. Гладки копъни, какво да държат. Колегата от Стара Загора, който кара със СТТ и може да питаш за подробно мнение е jordansto, тук във форума. А тук в БГ ми се струва, чеможеш да намериш СТТ и за по-малко пари от Англия.
                            Благодаря за мнението.
                            В крайна сметка ще купя Купъра. Бях написал цял ферман защо и как, ама май се загуби и нещо не ми се пише пак...
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Re: От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              Колеги каква най-голяма гума според вас може да се сложи на ТД5, лифт +2?
                              Например от тези Купър?
                              то е ясно че няма идеална АТ гума... но аз в голямата кал няма да нагазвам,,,,
                              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                              LZ2РSD

                              Коментар


                              • От: Re: От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                                Колеги каква най-голяма гума според вас може да се сложи на ТД5, лифт +2?
                                78 см ако си с меки пружини, 81 ако си с твърди. Това със стандартните джанти и без фланци. Ако си се уширявал трябват още някои "доработки".

                                Коментираният горе Cooper STT е типична МТ гума, не е АТ.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X