Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

    Здравейте,

    бих искал да споделя впечатленията си от BF Goodrich Winter Slalom! Сложих такива от 2 седмици и джипката е страхотно стабилна на лед, заснежен асфалт и във средно дълбок сняг! Ако някой все още се чуди какво да слага, това е гумата!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0290.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5241601

    Спорна година на всички,
    [COLOR=DarkGreen][B]Land Rover Discovery II, 2.5 td5
    [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=#00b050]Помогни да опазим птиците и природата на България![/COLOR][/B][B][COLOR=navy]
    [/COLOR][/B][B][COLOR=red]Присъедини се на:[/COLOR][/B][B][COLOR=#3333ff][URL="http://www.bspb.org/"][COLOR=blue]www.bspb.org[/COLOR][/URL][/COLOR][/B]

    Коментар


    • #92
      От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

      Това е последния модел зимна гума на БФ, добре е че споделихте впечатления. Аз не им се чудя, портфейлът ми им се чуди.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #93
        От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

        И аз съм с Winter Slalom - до тоя момент без забележки, пък не е като да няма сняг и лед при нас . Много са меки и с много ламели - спират страхотно.
        BMW R 1100 GS

        Коментар


        • #94
          От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

          Аз се чудя как ли се представят БФ Гоодрича А/Т на сняг ?!Ако може някои колега да сподели защото обмислям варянт да "преглътна" 4бр. новички гоодрич а/т и да ги карам целогодишно
          Nissan Terrano 2.7tdi

          Коментар


          • #95
            От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

            Здрасти,

            2 лета и 1 зима карах с БФ Гоодридж А/Т. През миналата зима се въртях тук-таме на леда, в дълбок сняг закъсах на Беклемето. Тази зима обаче с тях бях като балерина, уплаших се и сложих Winter Slaloma.
            Вероятно са се по-износили вече, но лично аз зимата бих заложил на зимна гума!
            За другите сезони нямат грешка, ако си по на юг, където няма толкова сняг, взимай ги, ама ако си из Северна БГ дето снега и ледът е до края на март заложи на зимни.

            Поздрави,
            [COLOR=DarkGreen][B]Land Rover Discovery II, 2.5 td5
            [/B][/COLOR]
            [B][COLOR=#00b050]Помогни да опазим птиците и природата на България![/COLOR][/B][B][COLOR=navy]
            [/COLOR][/B][B][COLOR=red]Присъедини се на:[/COLOR][/B][B][COLOR=#3333ff][URL="http://www.bspb.org/"][COLOR=blue]www.bspb.org[/COLOR][/URL][/COLOR][/B]

            Коментар


            • #96
              От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

              Тези гуми не са зимни. Стават за пресен сняг, но за утъпкан сняг и лед са зле. Не могат да заменят предимствата на истинската зимна гума и е опасно да се кара с тях зимата.
              O898595418 - Митко

              Коментар


              • #97
                От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                Благодаря Ви!Значи се насочвам към компект зимни и друг а/т Поздрави!
                Nissan Terrano 2.7tdi

                Коментар


                • #98
                  От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                  Да това е най - добрия вариант, ако няма да газиш кал естествено. АТ - то е компромис, макар че в комбинация с фултайм предаването и спънатия дизел и твърде приемлив компромис, просто трябва да си по - внимателен и да си познаваш добичето.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #99
                    От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                    Малко офф топик но все пак близък коментар по темата

                    От известно време насам се опитвам да разбера на колко атмосфери трябва да напомпам гумите на Диското (300тди), но все получавам противоречиви отговори, та затова реших да попитам тук имащите повече опит по въпроса.
                    Гумите са Кумхо КЛ-71 235/85/16: според вас какво е оптималното налягане при каране на асвалт и трябва ли да се променя, когато се кара на черно?


                    Поздрави и пожелания за хубава вечер.


                    п.п. Ако има по подходяща тема, моля да ме извините и преместите коментара
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-03-11, 20:07.
                    Bugatti on off road :-D

                    Коментар


                    • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                      По спомен за Диското официално го дават 1,9 на предните и 2,3 на задните.
                      Извън пътя с половин атмосфера на долу.
                      Поздрави
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • От: Варианти за джанти на Диско 2 ?

                        Първоначално публикуван от bugatti Преглед на мнение
                        От известно време насам се опитвам да разбера на колко атмосфери трябва да напомпам гумите на Диското (300тди), но все получавам противоречиви отговори, та затова реших да попитам тук имащите повече опит по въпроса.
                        Гумите са Кумхо КЛ-71 235/85/16: според вас какво е оптималното налягане при каране на асвалт и трябва ли да се променя, когато се кара на черно?
                        Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                        По спомен за Диското официално го дават 1,9 на предните и 2,3 на задните.
                        Извън пътя с половин атмосфера на долу.
                        Поздрави
                        Налягането зависи в много по-голяма степен от размера и конструкцията на гумата. Предписанието на производителя на автомобила като правило се дава за "щатния" размер и "шосейна" гума. За гуми с по-висок балон налягането може да е и доста по-ниско, всичко зависи от конструкцията и твърдостта на борда. 33-ките на Паджерото ги карам по асфалт на 1,5, при предписани от Мицубиши 1,9 (за 31-ци). Дали трябва да се смъква налягането извън пътя, пак зависи преди всичко от гумата - за някои гуми (говоря само за "кални") разликата в проходимостта при по-ниско налягане се оказва незначителна, а при други драстична.

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Гумите и те са дилема...
                        За мойте разбирания правилният размер е 235/85 или 265/75. Да, ама искам Duratrac. А него го няма в тия размери - има го в 245/75. Така че, или ще се примирявам с по-малкия размер, или ще трябва да се примиря с КМ2.
                        Мен изскачането настрани не ме плаши - дори го търся умишлено (днес пак имах "случка" с един нервак, който ми се натресе в задната гума на Паджерото), пък ако трябва, ще режа калници и ще слагам уширители.
                        Единственото, което ме притеснява в БМВ-ейските джанти е механичната им здравина. С другите им тънкости знам как да се оправя. Все пак, може би Модулар-ите са най-вярното решение.
                        По този въпрос вече имам развитие - покрай новото окачване си поръчах и джанти, модулари, но не английски, а италиански. Странното е, че по ТТ данни са с нулево ЕТ (английските са с +25) - дали е така наистина, ще видим като дойдат, надявам се до към края на другата седмица.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Налягането зависи в много по-голяма степен от размера и конструкцията на гумата. Предписанието на производителя на автомобила като правило се дава за "щатния" размер и "шосейна" гума. За гуми с по-висок балон налягането може да е и доста по-ниско, всичко зависи от конструкцията и твърдостта на борда. 33-ките на Паджерото ги карам по асфалт на 1,5, при предписани от Мицубиши 1,9 (за 31-ци). Дали трябва да се смъква налягането извън пътя, пак зависи преди всичко от гумата - за някои гуми (говоря само за "кални") разликата в проходимостта при по-ниско налягане се оказва незначителна, а при други драстична.
                          Точно за това говоря и аз Как мога да разбера какво е "работното" налягане на Кумхо-то?
                          Bugatti on off road :-D

                          Коментар


                          • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                            Първоначално публикуван от bugatti Преглед на мнение
                            Точно за това говоря и аз Как мога да разбера какво е "работното" налягане на Кумхо-то?
                            Опитно
                            Помпаш според предписанието на колата и караш няколко км. После сваляш налягането с 0,1 и пак караш и така докато усетиш, че нещата се влошават (клатене, нестабилност в завой, по-трудно въртене на волана и т.н). Като го усетиш, значи си подминал оптималната точка - тогава връщаш 0,2 -0,25 нагоре и трябва да си ОК. Проверка на другия ден в "студено" състояние на гумите и ако има нужда още малко вдигане на налягането. Но ориентировъчно при този размер 235/85 трябва да си някъде около 1,7 без товар и около 1,9 с пълен товар, ако Кумхото е с твърди бордове (обикновено "калните" шарки са с такива).
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              След дълго умуване..АТ или МТ...и след едно закъсване в лепкава кал - реших да 'рискувам' и да сложа МТ за цяла пролет, лято и есен по планини, язовири и разходки оф-роуд. Зимата със зимни. Та Мъд Терен са една идея по-шумнички, до 100-110 карам по принцип, има едва доловими вибрации при леко спиране, което се дължи на меките блокчета гума. Много добра гума и добър компромис и за асфалт. Ако се влоши ситуацията с километрите - ще взема и БФГ АТ.



                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-04-11, 11:41.
                              цитат от старши участник:
                              'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
                              Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

                              Коментар


                              • въпрос за гумите на дискавъри 200 тди

                                ЗдравеЙте колеги , преобух моето Диско за зимата с гуми с размери 265/75/R16! Оказаха се големи и за това се наложи да дръпнем бронята малко напред, обаче като карах през дупките подпря и в задния калник.Гумаджията каза да го резна малко което не е проблем лиЧно според мен!Приятел обаЧе ми каза че твърде големите гуми товарят диференциалитеа въпроса ми е вярно ли е това и заслужава ли си да режа калника или да търся по-малки гуми? Взех тези защото ми изпаднаха на добра цена!
                                Извинявам се ако съм объркал раздела или нещо друго за първи път пиша тук
                                Поздрави!

                                Съобщение от модератор:
                                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                                Прочетохте ли това
                                ...ЦЪК
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-10-11, 19:11.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X