Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Здравейте колеги!Избрах гуми за Диското (наи накрая) ,но сега дилемата е 235 или 245 /70 Р16 говорим за А/Т гуми.Ако може някои да сподели + , - ,поведение ,разход на гориво ..? Мерси предварително ))))
    Nissan Terrano 2.7tdi

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      И двете влизат, за останалото не знам...

      Коментар


      • От: Re: От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Преди месец обухме Диското с Grabber A/T 245/70/16 (старите бяха 235/65). На асфалт ускорява по-бавно, по-шумна е, но на терен и кал е по-добре. Разходът е 100/100 (колкото нафта й сипя - не връща , изгаря всичката, около 9 л./100 км - градско, много шосе и малко лек офроуд.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • Re: От: Re: От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Какъв е този разход 9... аз на извънградско не свалям под 10-10.5...

          Аз съм с медиум пружини от лифт кита на Терафирма - т.е. това предполага 78 или 81 см?
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-06-12, 18:14.
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            В момента съм с 245/70/16, зимни, за доизносване. Не намирам разлика в ускорението, спрямо старите 225/75/16 (регенерат), ускорява еднакво бавно. Разход не съм засичал, но ми се струва че няма осезаема разлика. Като визия определено с 245 е по-добре. Мисля да купя МТ най-вероятно гудрич, но съм пред огромна дилема: 235/70/16 или 245/75/16, не знам дали по-високите няма да ми нагънат още калниците, като се има в предвид, че ще се монтират на модулари и диското има 35мм лифт, който обаче едва компенсира лебедката и уморените пружини. Ако някой кара с 245/75/16 ще се радвам да сподели мнение.

            Коментар


            • От: Re: От: Re: От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
              Какъв е този разход 9... аз на извънградско не свалям под 10-10.5...
              Твоето не беше ли автомат? За ръчни скорости, с разумен размер гуми и до 120км/ч този разход е нормален.

              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
              Аз съм с медиум пружини от лифт кита на Терафирма - т.е. това предполага 78 или 81 см?
              Не съм карал с такива пружини и не мога да знам.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • Re: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Да, автомат е.
                Сега мерих долу гумите General Grabber - UHP - значи 235/70/16 са високи точно 70 см. 235 * 70% = 16,45 см * 2 = 32,9 - 70 = 37,1 см диаметър на джантите.
                За да станат 78-80 см, трябва размер нещо като = 80 - 37,1 = 42,9 / 2 = 21,45 см размер на балона макс - ако е така, то излиза че можем да вкараме доста големи гуми - 265/75 - 80....
                правилно ли смятам?
                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                LZ2РSD

                Коментар


                • От: Re: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Малко ме очудвате какви малки размери коментирате за Дискавъри-/аз моята 1.7 литрова кошница карам с 205/80-16 АТ и ги върти като луда/.
                  Като ще влизате в гората и коловозите се стремете към нещо от рода на 235/85-16.
                  Просто дифовете на Диското са обемни като външни размери и с по-малки гуми стоят на ниско,а в гората нямаш ли поне 24-25см. просвет под дифовете си е жива мъка.

                  Коментар


                  • От: Re: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                    Да, автомат е.
                    Сега мерих долу гумите General Grabber - UHP - значи 235/70/16 са високи точно 70 см. 235 * 70% = 16,45 см * 2 = 32,9 - 70 = 37,1 см диаметър на джантите.
                    За да станат 78-80 см, трябва размер нещо като = 80 - 37,1 = 42,9 / 2 = 21,45 см размер на балона макс - ако е така, то излиза че можем да вкараме доста големи гуми - 265/75 - 80....
                    правилно ли смятам?
                    Ти смяташ правилно, ама производителите обикновено послъгват - затова ти написах диаметър в самтиметри. Изчислително 265/75/16 е 81.3 доколкото си спомням, а 235/85/16 - 81.7. Реално, ако не са регенерат, и двете рядко надхвърлят 80.
                    При джантите не е така и 16" са винаги 40.64 см. Грешката в първата ти сметка идва от факта, че гумите ти реално са по-малки от това, което пише на тях.

                    235/85/16 е подходящ размер за единица, но за двойка е възтесен.

                    За да си спокоен, че няма да има драми с калниците и за да не си подрязваш предната броня, по-добре се спри на 265/70/16 или 275/70/16.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Re: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Малко ме очудвате какви малки размери коментирате за Дискавъри-/аз моята 1.7 литрова кошница карам с 205/80-16 АТ и ги върти като луда/.
                      Като ще влизате в гората и коловозите се стремете към нещо от рода на 235/85-16.
                      Просто дифовете на Диското са обемни като външни размери и с по-малки гуми стоят на ниско,а в гората нямаш ли поне 24-25см. просвет под дифовете си е жива мъка.
                      Първите Дискавърита по книга са с 253мм минимален пътен просвет с 205R16

                      Коментар


                      • Re: От: Re: От: Re: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Оферираха ми от един от магазините Lassa Competus 4x4 за 260 бр. и MIchelin Lattitude cross на 320 лв/бр.
                        Сега се двоумя - защо въобще гледам 265-275/70/17...? Не е ли по добре да се сложи 235/80/16....? Какво ми дава повече една по-широка гума (освен повече нафта)? Аз търся повдигане и изпълване на калника.
                        Имате ли мнения?

                        targa - ще мина да взема за проба някакъв размер.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-06-12, 19:04.
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • От: Re: От: Re: От: Re: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                          Оферираха ми от един от магазините Lassa Competus 4x4 за 260 бр. и MIchelin Lattitude cross на 320 лв/бр.
                          Сега се двоумя - защо въобще гледам 265-275/70/17...? Не е ли по добре да се сложи 235/80/16....? Какво ми дава повече една по-широка гума (освен повече нафта)? Аз търся повдигане и изпълване на калника.
                          Имате ли мнения?

                          targa - ще мина да взема за проба някакъв размер.
                          Защото 235/80 няма. Има 75 и 85. 75 е ниско, а 85 на двойка иска прекалено високо налягане, за да стои стабилно на пътя - балонът е прекалено тесен и висок за теглото на двойката. По-широката гума ти дава най-вече устойчивост и по-добро спиране (при равни други условия).

                          П.П. Тия 17-ки откъде ги измисли?
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: Re: От: Re: От: Re: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                            Оферираха ми от един от магазините Lassa Competus 4x4 за 260 бр. и MIchelin Lattitude cross на 320 лв/бр.
                            Сега се двоумя - защо въобще гледам 265-275/70/17...? Не е ли по добре да се сложи 235/80/16....? Какво ми дава повече една по-широка гума (освен повече нафта)? Аз търся повдигане и изпълване на калника.
                            Имате ли мнения?
                            265/75/16 е твоя размер. Много добре балансирано стои с 2 инча лифт. В момента има този размер General grabber AT2 за 260 лв. при http://www.gumi7.com/bg/tires.html?t...1&submitSearch=
                            Мисля, че Грабера е по-добър от Ласа-та.
                            LR Disco II 99 - TD5
                            www.lre-bulgaria.org

                            Коментар


                            • 17 е правописна грешка.... сори.

                              А някой карал ли е с Мишлена?
                              Много добри думи чувам.
                              General Graber как ще се държат на сняг?
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-06-12, 19:12.
                              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                              LZ2РSD

                              Коментар


                              • От: Re: От: Re: От: Re: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                                Защото 235/80 няма. Има 75 и 85. 75 е ниско, а 85 на двойка иска прекалено високо налягане, за да стои стабилно на пътя - балонът е прекалено тесен и висок за теглото на двойката. По-широката гума ти дава най-вече устойчивост и по-добро спиране (при равни други условия).

                                П.П. Тия 17-ки откъде ги измисли?
                                Има гуми с размер 235/80/16 - например: BRIDGESTONE 235/80 R16 109S D689

                                http://www.gumi1.bg/bg/catalog/id/211.html

                                Мишлена е много хубава гума, но само за лятно шосейно каране.
                                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X