Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

    Колеги изпаднах в следната дилема! Тръгнах да сменям,гумите на диското- 2,5tdi 95г. и кво стана? На едно място ми препоръчаха Инса трбо сахара 235/75/16 и ок харесах ги.Отивам и проверявам същия размре Малатеста кобра и тук ме стреснаха!
    Този размер е тежък за твоето Диско и няма да можеш да драпаш в гората сложи 205R16.
    Само малко уточнение диското е 113к.с и говорим за кал и сняг по време на лов в гората не за як офроуд.
    Моля за съвети и мнения!
    Благодаря предварително!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-10-09, 20:19.

    Коментар


    • #62
      До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

      Те са с по едър грайфер и захапват повече и ще изисква повечко газ ,защото няма да може да пробиксуват така лесно като едни шусейки или АТ. При регенерата е важен реалния диаметъра на конкретния модел,а не какъв размер пише да не дойдат по големи или малки
      [SIGPIC][/SIGPIC]
      RR Classic

      Коментар


      • #63
        До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

        Аз съм с малатеста 235/70/16, с тях върви като танк в калта, много добре стоят, но при пълен ляв и десен малко опират,не е болка за умиране обаче.
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • #64
          До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

          235/70/16 или 235/85/16
          Защото първия си е стандартния модела ако не се лъжа.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #65
            До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

            Първоначално публикуван от skobara Преглед на мнение
            Колеги изпаднах в следната дилема! Тръгнах да сменям,гумите на диското- 2,5tdi 95г. и кво стана? На едно място ми препоръчаха Инса трбо сахара 235/75/16 и ок харесах ги.Отивам и проверявам същия размре Малатеста кобра и тук ме стреснаха!
            Този размер е тежък за твоето Диско и няма да можеш да драпаш в гората сложи 205R16.
            Само малко уточнение диското е 113к.с и говорим за кал и сняг по време на лов в гората не за як офроуд.
            Моля за съвети и мнения!
            Благодаря предварително!
            В момента съм с кобри 205/80/16 Доста километри навъртях с тях и на асфалт и в яка кал и сняг и квото се сетиш. В общи линии съм доволен, не ми дадоха повод да се оплаквам. Разбирай и каране там дето малко хора биха си го помислили.
            Но вече са за смяна и съм решил да експериментирам с 235/85/16, но не кобри. Пък да видим..........................
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #66
              До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
              235/70/16 или 235/85/16
              Защото първия си е стандартния модела ако не се лъжа.
              235/70/16 въпреки, че е стандартен размер гумите са по големи от обикновенни и опират съвсем малко
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-09, 19:47. Причина: 7-цата
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #67
                До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                Първоначално публикуван от skobara Преглед на мнение
                Колеги изпаднах в следната дилема! Тръгнах да сменям,гумите на диското- 2,5tdi 95г. и кво стана? На едно място ми препоръчаха Инса трбо сахара 235/75/16 и ок харесах ги.Отивам и проверявам същия размре Малатеста кобра и тук ме стреснаха!
                Този размер е тежък за твоето Диско и няма да можеш да драпаш в гората сложи 205R16.
                Само малко уточнение диското е 113к.с и говорим за кал и сняг по време на лов в гората не за як офроуд.
                Моля за съвети и мнения!
                Благодаря предварително!
                Колега, аз съм с Малатеста Кайман 235/70/16, която е по-агресивна шарка от Кобра, и трябва да ти кажа, че Диското ги развърта много прилично. Е, повече се товари, отколкото със старите А/Т, но чак пък да му идват много тежки, няма такова нещо. А с кобрите на твойто ще му е още по-леко. Иначе при мен малко опира задна дясна в подкалника, ама когато джипа е натоварен, или друсне много силно някъде. Лифт няма. Опираше при пълен ляв в голямата надлъжна щанга, не знам как точно се казва, но това се регулира с ограничителния болт на главината. Но предполагам, че височина над 70 ще дойде много и ще опира повече, при широчина 235.
                Прикачени файлове
                Land Rover Discovery 200TDI

                Коментар


                • #68
                  До: Предна броня за Дискавъри

                  Колеги,броните ви са супер.Много ми се иска и аз да поокастря мойто Диско,че според 1 колега от Варна е прекалено лъскаво. Само не смея да го поокастря,че гумите ми са малко тесни и ще седи доста смешно.
                  Ако си намеря гуми като на синьото Диско (горе на снимката) или някви по-агресивни и аз хващам флекса.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    До: Предна броня за Дискавъри

                    Първоначално публикуван от gero_records Преглед на мнение
                    Колеги,броните ви са супер.Много ми се иска и аз да поокастря мойто Диско,че според 1 колега от Варна е прекалено лъскаво. Само не смея да го поокастря,че гумите ми са малко тесни и ще седи доста смешно.
                    Ако си намеря гуми като на синьото Диско (горе на снимката) или някви по-агресивни и аз хващам флекса.
                    Здравей колега.
                    Лично моето мнение е, че на "английската лейди" не и отиват големи валяци за това съм си поръчал :235/85R16 Insa Turbo Special Track

                    Ако искаш да ги видиш влез в техния каталог или пусни на ГОГЛЕТО това което съм написал. Има една малка подробност ако не си вдигнал купето поне с 2инча лифт не знам дали ще можеш да ги събереш.Иначе в Русе могат да се поръчат и струват 220лв. бройката испански регенерат.Разликата от нормалните 225/75/16 е с 6см в диаметър или това прави 3см радиус от оста на главината.
                    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                    0896 846 246

                    Коментар


                    • #70
                      До: Предна броня за Дискавъри

                      Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                      Здравей колега.
                      Лично моето мнение е, че на "английската лейди" не и отиват големи валяци за това съм си поръчал :235/85R16 Insa Turbo Special Track

                      .
                      Каква Лейди бе колега! Диското си е мъжкар!
                      А иначе ела да видиш как му стоят 265/60/18
                      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                      Коментар


                      • #71
                        До: Предна броня за Дискавъри

                        Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                        Каква Лейди бе колега! Диското си е мъжкар!
                        А иначе ела да видиш как му стоят 265/60/18
                        Вярно,че е мъжкар, но по характер и способности. А по външен вид е много по красив от Дифендера. От къде взема 18" джанти за твоя красавец?
                        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                        0896 846 246

                        Коментар


                        • #72
                          До: Предна броня за Дискавъри

                          Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                          Вярно,че е мъжкар, но по характер и способности. А по външен вид е много по красив от Дифендера. От къде взема 18" джанти за твоя красавец?
                          Както е казал Лазар в една друга тема "Диското е рожба на красавицата /Рейнджа/ и звяра /Дефендъра/.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Предна броня за Дискавъри

                            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                            Вярно,че е мъжкар, но по характер и способности. А по външен вид е много по красив от Дифендера. От къде взема 18" джанти за твоя красавец?
                            Така го купих. За зимата и в гората съм му взел и едни 16-ки.
                            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                            Коментар


                            • #74
                              До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                              Здравейте колеги! Реших да не пускам нова тема,и за това ще Ви питам в тази.Та дойде време за смяна на зимните гуми на мойто Дискавъри (300, 2.5 TDi,1996г.) с летни.Въпреки възможностите на камиончето,го карам 90+% в градски условия,много рядко съвсем лек офроуд За зумата си купих нови зимни гуми Michelin,от които останах много очарован.За летни съм се спрял на размер 235/70 Р16,въпроса е че не знам каква марка и модел да взема.Какво ще ме посъветвате? мислих за BFGoodrich all terrain, но ме притеснява поведението има на мокър път и при дъжд.
                              Благодаря Ви предварително.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                                Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                                Здравейте колеги! Реших да не пускам нова тема,и за това ще Ви питам в тази.Та дойде време за смяна на зимните гуми на мойто Дискавъри (300, 2.5 TDi,1996г.) с летни.Въпреки възможностите на камиончето,го карам 90+% в градски условия,много рядко съвсем лек офроуд За зумата си купих нови зимни гуми Michelin,от които останах много очарован.За летни съм се спрял на размер 235/70 Р16,въпроса е че не знам каква марка и модел да взема.Какво ще ме посъветвате? мислих за BFGoodrich all terrain, но ме притеснява поведението има на мокър път и при дъжд.
                                Благодаря Ви предварително.
                                Зависи какво разбираш под път - ако става дума за асфалт или макадам няма никакъв проблем, а за кален горски път никакви АТ гуми не вършат работа.
                                Както ще го караш предимно по асфалт гумите на които си се спрял са перфектни. Проблемни са единствено на мокра трева и кал.
                                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X