Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

    Щом си имаш вече добри зимни гуми,и не влизаш в гората,напълно безмислено да взимаш А/Т или подобни,най добре си купи добра лятна гума и карай безпроблемно.

    Коментар


    • #77
      До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

      Да за асфалт имам предвид.И аз се чудя дали има смисъл от А/Т.А имате ли идея за добра лятна гума?Или поне към коя марка да се ориентирам?

      Коментар


      • #78
        До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

        Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
        Здравейте колеги! Реших да не пускам нова тема,и за това ще Ви питам в тази.Та дойде време за смяна на зимните гуми на мойто Дискавъри (300, 2.5 TDi,1996г.) с летни.Въпреки възможностите на камиончето,го карам 90+% в градски условия,много рядко съвсем лек офроуд За зумата си купих нови зимни гуми Michelin,от които останах много очарован.За летни съм се спрял на размер 235/70 Р16,въпроса е че не знам каква марка и модел да взема.Какво ще ме посъветвате? мислих за BFGoodrich all terrain, но ме притеснява поведението има на мокър път и при дъжд.
        Благодаря Ви предварително.
        Определено АТ! 90% асфалт и 10% off. Не стават за кал, но за асфалт и сух черен път са перфектни. Виж и Bridgestone Dueler AT - с тях карам от 2 г. - безшумни, икономични, здрави, с добро поведение и при мокър асфалт и дъжд.

        Коментар


        • #79
          До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

          Благодаря на всички за съветите . А какво ви е мнението за BFGoodrich Macadam T/A?

          Коментар


          • #80
            До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

            Въпреки някои от горните публикации,аз А/Т-ата си ги ползвам за летни.На всичкото отгоре,като излизам извън пътя обикновено не е зимата...А зимата-със зимни.Но всеки сам си преценява...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #81
              До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

              Някой ползвал ли е този модел гуми да сподели впечатления.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-05-10, 20:16.

              Коментар


              • #82
                От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                BFGoodrich Mud Terrain
                T/A KM2


                Момчета, уникална гума е! Не мога да и се накефя! И точно нашия размер 235/70/16! И дори на асфалт е много безшумна! По-добра от старите МТ-та!

                Коментар


                • #83
                  Два въпроса:

                  В момента няма на пазара BF Goodrich All-Terrain T/A, 235-70-16, а ми предлагат 235-85-16.
                  Въпросът ми е ще опират ли някъде гумите и ако не, колко ще товарят диференциалите?
                  Става въпрос за Land Rover Disco 1.

                  Другият ми въпрос е: На Freelander TD4 искам да направя диагностика, защото се скапа на ниски обороти. Искам да го закарам в Мото Пфое в понеделник, ако някой е останал доволен, моля да ме насочи кого да търся.

                  Благодаря!
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-09-10, 12:10.
                  Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                  Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                  Land Rover Freelander td4 2005
                  Land Rover Discovery td5 2002

                  Коментар


                  • #84
                    От: Два въпроса:

                    Според това: Калкулатор за съвместимост на гуми с различни размери - разликата в диаметъра е 7,1см. Не виждам смисъл.
                    А гумите ги има тук (поне според сайта - не съм проверявал на място).
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #85
                      От: Два въпроса:

                      Сложихме подобни(32") на Дискавъри 1.Предните опират при завиване-в крайно положение радиуса на завиване е ограничен.Задните направо мачкат задната част на калниците.Разликата наистина е 7см.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #86
                        От: Два въпроса:

                        За съжаление от там ми казаха, че ги няма. А калкулатора и тази тема прочетох преди да напиша.
                        Ще ползвам гумите за каране по асфалт и малко по кални черни пътища, така че съм отворен за всякакви предложения докато съм събрал парите.
                        Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                        Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                        Land Rover Freelander td4 2005
                        Land Rover Discovery td5 2002

                        Коментар


                        • #87
                          От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                          Ако ще караш и по кал, то АТ не са подходящи - по-добре вземи МТ - http://www.avtogumi.bg/oscommerce/le...0q-p-9164.html
                          Не, че ще са много цвете в калта, но пък спрямо АТ са несравними, а и на асфалта не са шумни.
                          Принципно, нали си наясно, че гумите за асфалт и гумите за кал са две съвършено различни неща...
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                            Какво ще кажете за тези http://www.avtogumi.bg/oscommerce/le...6t-p-2162.html
                            Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                            Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                            Land Rover Freelander td4 2005
                            Land Rover Discovery td5 2002

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                              Първоначално публикуван от silata Преглед на мнение
                              Какво ще кажете за тези http://www.avtogumi.bg/oscommerce/le...6t-p-2162.html
                              В кал ще ги няма хич... А гудричите имат едно основно достойнство - дълготрайност - издържат много километри - на камъни също издържат, иначе - нищо особено, за да ги ползваш в кал трябва да им свалиш налягането на около 1 бар.
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                                Карах с такива! Гуми за асфалт - 80% и сух черен път- 20%.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X