Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Пепи разликата с двата чифта гуми е огромна пожелавам ти много безаварийни километра с тях.

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Имам питане в момента съм с гуми 255/65/16, ще имали проблеми ако сложа 265/65/16 ?
      Land Rover Discovery II 3,9 V8
      Лада Нива 21214 1,7i

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Не, ако не са ти смачкани пружините.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
          Имам питане в момента съм с гуми 255/65/16, ще имали проблеми ако сложа 265/65/16 ?
          Такъв размер няма 265/65/16. Има 265 на 70 или на 75?

          Ето една таблица за размерите и височините за Дискавъри:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lr_gumi.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5472570
          Аз съм с 245/75/16 и без лифт е ОК. Не опират никъде. По таблицата са 30.46, ти искаш да сложиш 265/70 което е пак там 30.6. Не знам само при тази ширина дали няма да опират някъде?!
          Последно редактирано от Радослав Стефанов; 16-04-13, 17:11. Причина: допълнение
          LR Disco II 99 - TD5
          www.lre-bulgaria.org

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            235/85-16 е офф-роуд размера за Диско.
            Достатъчно висока-/клиренс под дифа около 24см./ и същевременно не много широка гума.
            За БГ-условията-/все пак нямаме много блата и мочурести терени/ по-широка гума не е необходима.
            Имам наблюдения на съответния размер,шарка Кайман,монтиран на Диско,УАЗ,модифициран Самурай с УАЗ-ови мостове и машините се държат чудесно в калта и коловозите.

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
              Не знам само при тази ширина дали няма да опират някъде?!
              Не, ако са на щатните джанти. При мен с модуларите не ставаше.

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              235/85-16 е офф-роуд размера за Диско.
              Достатъчно висока-/клиренс под дифа около 24см./ и същевременно не много широка гума.
              За БГ-условията-/все пак нямаме много блата и мочурести терени/ по-широка гума не е необходима.
              Имам наблюдения на съответния размер,шарка Кайман,монтиран на Диско,УАЗ,модифициран Самурай с УАЗ-ови мостове и машините се държат чудесно в калта и коловозите.
              Да, ама не. Първо става дума за Диско 2, което има едни кила отгоре и излиза от завода с 255. С 245 извън пътя се ядва, с 235, особено на 85 (които влизат с поне 2" лифт) на шосе става ужас. Второ става дума не за нарочена горска джипка, а за над 50% асфалт и вероятно гумите ще са най-много АТ.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Да за АТ става въпрос и наистина ще се движа предимно по асвалт.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Тия дни смених гумите на Диското (с. 2, Тд5) с 245/70 R16. По съвет на stargazer избрах Гудиар Вранглер. При скорост 80-90 км/ч (Сф-Самоков), на мокър асфалт и локви се представиха много добре, никакво поднасяне, бяха като по релси. На плитка кал по брега на яз. Искър - също: дълбок, но широк грайфер, но там калта е много лека.
                  Диското със сигурност има място и за 245/75/16. Колкото до малко по-високи гуми - колите вероятно ще могат да ги карат на шосе, а за офроуд ще стават само за моделите с АСЕ и ще трябва да се вдигне купето със съответното копче на таблото.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    ... Да, ама не. Първо става дума за Диско 2, което има едни кила отгоре и излиза от завода с 255. С 245 извън пътя се ядва, с 235, особено на 85 (които влизат с поне 2" лифт) на шосе става ужас...
                    Димо, аз също като колегата по-горе ще дам един глас за 235, може би не конкретно за нуждите на mkenzie, но все пак. Дифендър 110, който ок, е по-лек от Дискавъри 2 излиза с 235 от завода а преди това и с 7.50/16. Ако не се окачва от джипа поведение в завой като на лек автомобил, мисля, че се карат добре и на асвалт.

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    ... а за офроуд ще стават само за моделите с АСЕ и ще трябва да се вдигне купето със съответното копче на таблото.
                    Извинете за офтопика но АСЕ-то и въобще въздушните системи при Дискавъри две от една страна и думата "офроуд" от друга, категорично нямат място в едно изречение.

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Много странно... по калните горски пътища ми е било полезно ... Но там калта е плитка, за по-сериозна кал всички знаем какво си требе - То..та .
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Много странно... по калните горски пътища ми е било полезно ... Но там калта е плитка, за по-сериозна кал всички знаем какво си требе - То..та .
                        За сериозна кал си трябва нормално окачване.

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          ACE-ът е цирей - и друг път съм го казвал. Статистически, колите които е спасил от преобръщане са по-малко от тези, при които които е причинил пожар.

                          Яро, в Африка 80% от джипките са със 7,5х16 и за това има един куп причини. Така пък, както са тръгнали нещата в Европата, скоро всички ще трябва да минем на 18" или 19" шосейни търкалета, освен ако нямаме тапия, че имаме работа по горите. Аз съм си фен на по-широките гуми, особено в случай, че има асфалт на половината от пробега. Разликата, най-вече при спиране, е много осезаема.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            По тясни със сигурност няма да сложа джипката е прекалено тежка за да си правя експерименти, така като гледам на къде тръгна работата можеби ще си остана на стандартния размер мерси за съветите.
                            Land Rover Discovery II 3,9 V8
                            Лада Нива 21214 1,7i

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              Ще ме извинявате, ама колко да е разликата в теглото м/у Диско 1 и 2?
                              На 1-цата стадтартният размер гуми е 205-16. А товароносимостта на гумата е отразена с индекс, всеки може да го провери и да раздели максималното тегло на 4.
                              Тези камиончета не са най-стабилните в завои и гумите са най-малката причина за това.

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Тук се получи малко подвеждане относно стандартните гуми за Дискавъри 2. Не е само с 255/65/16. Стандартно Д2 излиза със следните 4-ри размера:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D2_wheels.gif
Прегледи:1
Размер:16.5 КБ
ID:5472640

                                Така, че ако колегата е с 255/65/16 съответно е с 8J джанти. Тесни гуми като 235 ще стоят малко не на място на 8J джанти! За това най-добре 265/70/16 или в краен случай 245/75/16, за които не е нужен лифт и не опират никъде!
                                LR Disco II 99 - TD5
                                www.lre-bulgaria.org

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X