Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: въпрос за гумите на дискавъри 200 тди

    Не само диференциалите, но и полуоските товарят по-големите гуми...
    После отива и кЪм двигателя, но той би трябвало да се справя.
    Малко след като сложих 32-ки ми замина задният диф, смених го заедно с полуоските с по-яки.

    Така че - без подобрения е по-добре да си си на стандартните размери.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: въпрос за гумите на дискавъри 200 тди

      Първоначално публикуван от flyover Преглед на мнение
      Приятел обаЧе ми каза че твърде големите гуми товарят диференциалитеа въпроса ми е вярно ли е това и заслужава ли си да режа калника или да търся по-малки гуми?
      Ако говорим за обикновени асфалтови гуми или караш главно по асфалт и лек оффроуд без тежки терени нямаш проблем-режи калниците и си карай-само дето ще стане по-тромава и ще гори повече.
      Колегата PinMaster кара и говори за оффроуд
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Здравейте, имам въпрос към каращите. Има ли АТ гума която да държи и зимата. Или за зимата да се преориентирам към чисто зимна гума?

        От АТ има впечатление само от това КУМХО, качено на витара, която е доста хлъзгава зимата, но благодарение на шарката предполагам, с повече газ и 4х4 се владее на пътя. Но на класика не бих я качил, какво бихте препоръчали Вие, от Ваши наблюдения?

        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:allterraintako.gif
Прегледи:1
Размер:18.7 КБ
ID:5329960Не са като баш зимни но според мен са достатъчно добри.

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Благодаря ти.

            Но основните АТ ги знам и аз. Въпроса е към каращите, който кара и зимата с АТ и има база за сравнение, как е, в сравнение със зимна гума?

            Аз написах моето мнение, понеже съм карал само с Кумхото, е кара се, ама ако се качи жена ми, може и да не се справи някъде с поднасянията.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              Благодаря ти.

              Но основните АТ ги знам и аз. Въпроса е към каращите, който кара и зимата с АТ и има база за сравнение, как е, в сравнение със зимна гума?

              Аз написах моето мнение, понеже съм карал само с Кумхото, е кара се, ама ако се качи жена ми, може и да не се справи някъде с поднасянията.
              Днес при малко снежец покарахме из полските пътища-аз със BF Goodrich MT наполовина грайфер и доста позаоблен,а паркетника с който бяхме-Мицубиши Пинин- с чисто зимни гуми.Умрях от срам.Там от където Пинина минаваше с лекота със зимните гуми,на мен ми трябваше засилка,блокаж....за да изляза на 3тия път.В събота отивам да слагам зимни.Това ми е и препоръката за зимата.Забележка:не съм карал АТ!
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Миналата зима бях с БФГ АТ, един път се пързалях/въртях на утъпкан мокър сняг, но ми стигна за цяла зима.
                Сега съм с Максис Виктра Сноу на размер 225/75/16, намерих ги за 185 лв. - гума, сваляне, качване, демонтаж, монтаж и баланс. Личното ми мнение е че под тази цена трудно може да се намери нова зимна гума.
                Днес тръгвам към Родопите, след Коледа ще докладвам как са се държали.
                Гумите се предлагат в България от фирма Боряна, може да ги видите на сайта им.
                Не бързай ако искаш да стигнеш
                __________________________________
                Discovery II TD5 10P

                Коментар


                • Re: От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  Здравейте, имам въпрос към каращите. Има ли АТ гума която да държи и зимата. Или за зимата да се преориентирам към чисто зимна гума?

                  От АТ има впечатление само от това КУМХО, качено на витара, която е доста хлъзгава зимата, но благодарение на шарката предполагам, с повече газ и 4х4 се владее на пътя. Но на класика не бих я качил, какво бихте препоръчали Вие, от Ваши наблюдения?
                  Това Кумхо от картинката няма нищо общо с АТ, ами си е чиста проба кална гума, с основно предназначение каране извън пътищата с твърда настилка. Поради което е съвсем естествено на утъпкан сняг да не се държи добре.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    .......-аз със BF Goodrich MT наполовина грайфер и доста позаоблен,а паркетника с който бяхме-Мицубиши Пинин- с чисто зимни гуми.Умрях от срам...............!
                    Пресни впечатления от МТ-гуми на сняг и лед:
                    Скоро преобух мулето с нови гуми GoodyearWrangler MTR 235/85/16 на дифендрови джанти. Джипката заприлича на зверче, вдигната и стройна. Обаче.......... миналия уикенд се събрахме 7-8 джипа приятели и се разходихме до х.Ком. Доста хора познават маршрута от Петрохан до хижата - кръшен софт, на места с много леки странични наклони към пропастите. Е там беше проблемът - МТ-то на лед, покрит с пресен сняг танцуваше полка. Така се чувстваше и Лъчо /rover777/ с неговите BFG КМ2 и даже на по едно време ги спусна на 1.5. Досега съм карал Бриджстоун АТ и никога не съм имал такава ситуация. Дори Кобрите се държаха по-добре, може би заради повечето блокчета от MTR-a. По-добре бяха тези с BFG АТ, а Иван/ Ivanov/ с летни гуми на незнайни години не беше по-добър танцьор от нас с калните гуми. Така че за зимата - чисто зимна гума, яко наламелена. Дори АТ-то е компромис.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Пресни впечатления от МТ-гуми на сняг и лед:
                      Скоро преобух мулето с нови гуми GoodyearWrangler MTR 235/85/16 на дифендрови джанти. Джипката заприлича на зверче, вдигната и стройна. Обаче.......... миналия уикенд се събрахме 7-8 джипа приятели и се разходихме до х.Ком. Доста хора познават маршрута от Петрохан до хижата - кръшен софт, на места с много леки странични наклони към пропастите. Е там беше проблемът - МТ-то на лед, покрит с пресен сняг танцуваше полка. Така се чувстваше и Лъчо /rover777/ с неговите BFG КМ2 и даже на по едно време ги спусна на 1.5. Досега съм карал Бриджстоун АТ и никога не съм имал такава ситуация. Дори Кобрите се държаха по-добре, може би заради повечето блокчета от MTR-a. По-добре бяха тези с BFG АТ, а Иван/ Ivanov/ с летни гуми на незнайни години не беше по-добър танцьор от нас с калните гуми. Така че за зимата - чисто зимна гума, яко наламелена. Дори АТ-то е компромис.
                      + 1
                      + 2-та вида всесезонни, които съм пробвал се държат по-добре на утъпкан сняг от АТ-та и МТ-та.
                      Пълно щастие няма...
                      Дори и всесезонните гуми (Pirelli STR, Vector 4Season - Goodyear) се справят в пъти по-добре точно на "утъпкан сняг". Те пък не стават за извън асфалта, е, освен леко, сухо черно пътче и така...
                      Няма пълно щастие...
                      Ако трябва да им дам оценка по представяне
                      мокър асфалт - **** за Goodyear, за ****Pirelli STR
                      сух асфалт - *** за Goodyear, ****за Pirelli STR
                      зима - **** за Goodyear, ***за Pirelli STR
                      Offroad - * за Goodyear, * за Pirelli STR
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-12-11, 17:08. Причина: Сливане

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Да отчета представянето на Максис - а, като допълвам данните - скоростен индекс - Н:
                        Много добро представяне при каране в снежни рохкави коловози, включително и на места където другите джипки боксуваха, много добро представяне при каране на утъпкан сняг, добро поведение на утъпкан - заледен сняг, лошо до добро представяне на неутъпкан сух сняг (там където не е минавал никой).
                        На мокър сняг не съм ги пробвал, за момента такъв липсва.
                        Заключение: ако търсите бюджетно решение на зимна гума, без да правите голям компромис със сигурността това може да бъде вариантът.
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                          Да отчета представянето на Максис - а, като допълвам данните - скоростен индекс - Н:
                          Много добро представяне при каране в снежни рохкави коловози, включително и на места където другите джипки боксуваха, много добро представяне при каране на утъпкан сняг, добро поведение на утъпкан - заледен сняг, лошо до добро представяне на неутъпкан сух сняг (там където не е минавал никой).
                          На мокър сняг не съм ги пробвал, за момента такъв липсва.
                          Заключение: ако търсите бюджетно решение на зимна гума, без да правите голям компромис със сигурността това може да бъде вариантът.
                          BFG AT не са зимни гуми и не е така да се каже коректно да се сравняват със чисто зимни, при това и чисто нови такива. Твоите АТ-та май не бяха и първа младост... Важното, е че ти си доволен

                          Извън темата: кой ти е правил предната броня?
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                            ..............

                            Извън темата: кой ти е правил предната броня?
                            Малиииииииииииий, нИ питай!
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              Стоян е прав, но и аз не правя сравнения.
                              Извън темата - предната броня ми я направиха едни роми, да не би да ти е харесала
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Аз си купих април месец Goodyear Wrangler DuraTrac 245/75/16 и мога да споделя само положителни отзиви.На сняг доста добре се представят,на мокро аквапланинга е намален до минимум,в дълбока кал не съм ги тествал,но предполагам ,че ще се представят доста добре.Доста тихи на асвалт.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X