Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Първоначално публикуван от kosh Преглед на мнение
    235/85/16 влизат ли на Диско 2 със стоково окачване и джанти ?
    Според тия момчета (http://www.lrautomotive.com.au/contents/en-us/d713.html) би трябвало в Д2 да влизат 32" без модификация на окачването. А тия са 31.7". Този сайт също е полезен в това отношение (също твърди, че този размер влиза без модификация, но с риск да опират в подкалниците при пълен завой) - http://www.clifton.nl/tyresizes.html.

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от mioiox Преглед на мнение
      Според тия момчета (http://www.lrautomotive.com.au/contents/en-us/d713.html) би трябвало в Д2 да влизат 32" без модификация на окачването. А тия са 31.7". Този сайт също е полезен в това отношение (също твърди, че този размер влиза без модификация, но с риск да опират в подкалниците при пълен завой) - http://www.clifton.nl/tyresizes.html.
      Какво пише по сайтовете е едно, какво се случва в действителност е нещо съвсем друго. Стандартните предни пружини на Д2 са кекави и обикновено на 15 годишна кола са увиснали с поне 5см. Дори и да не са (т.е. да са сменени с нови съвсем скоро), 32-ките, дори и на стокови джанти задират яко в предната броня при пълен завой (задират и с лифт), дори и на асфалт - т.е. без лифт трябва поне да се стриже бронята или да се смени с метална. Извън пътя е неясно какво ще се получи - зависи дали колата е с АСЕ или с нормални стабилизиращи щанги - но вероятно при пълен завой ще задира и в средата на арката при по-голямо разчекване.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Интересуват ме конкретни мнения от хора карали Hankook ATM RF10 и General Grabber АТ2.
        Основно как се държат гумите и потребителски забележки ?
        Use since:
        OpenBSD 3.x
        FreeBSD 4.x
        Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Карам с Hankook ATM RF10 вече трета или четвърта година. Джипчето се ползва основно през лятото за риболов и зимата при екстремни ситуации. Поради това пробега с гумите е около 6-7000 километра. Визуално са почти неразличими от нови. Държат се добре на скали, пътища /пясък и трева/ със сериозен наклон, на утъпкан и неутъпкан сняг според мен са много добри /сравнявам с чисто зимни на лекия автомобил/.
          Бъдете здрави!
          Nissan Pathfinder 2.5 dci

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Здравейте!От 10-на дни съм собственик на Дискавъри 1/300 тди.
            Поръчах си 225/75/16 BFG MT и по-напред прочетох ,че с калните шарки може да има проблем.
            Ако някой кара с такива,моля да сподели има ли проблем,като се има предвид,че съм с оригиналното окачване?


            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-11-15, 12:13.

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              http://www.primex-bg.com/polezno/kalkulator-za-gumi
              Нямаш проблем според калкулатора. А и след изчетеното до сега също.
              L.R. Discovery 2 TD5
              Suzuki SV1000

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Благодаря и наслука колега!

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Според мен се бъркаш заради слуха с кални шарки. Аз лично съм чувал че по агресивна кална шарка (не МТ-то на БФГ), а силверстон примерно имаш ядове с ДИФФ-а. А размера който си избрал е близък до оригинала и няма да имаш никакъв проблем за окачването.
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151105_171206.jpg
Прегледи:1
Размер:161.4 КБ
ID:5690049Готово...сложих ги днес.Оттук нататък брони,лебедки и тнт.

                    Коментар


                    • В един руски форум прочетох, че на Discovery 2 стават тези размери без нужда от повдигане:
                      245/70/R16, 255/70/R16, 265/70/R16, 245/75/R16
                      255/60/R18, 265/60/R18
                      Със 2" лифт може да се вкара гума 265/75 R16 без нужда от рязане. Ето и снимка

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:765d5df4b535.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5690087

                      Това за 2-та , за 1-та доколкото разбрах арките са по-малки и не важат тези размери.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-11-15, 17:12.
                      L.R. Discovery 2 TD5
                      Suzuki SV1000

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        245/75/R16, това ти прави дупка на предната броня, закача на завоите, за Д2 говоря, сега съм с метална няма проблем. И не съм сигурен, но на снимката или е повдигана или ако е на въздух е на режим офф. Поздрави.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                          245/75/R16, това ти прави дупка на предната броня, закача на завоите, за Д2 говоря, сега съм с метална няма проблем. И не съм сигурен, но на снимката или е повдигана или ако е на въздух е на режим офф. Поздрави.
                          Повдигнато е и гумата е 265/75/16. И пак ще изкърти предната броня, дори и с лифта.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            265/75/16 АТ на Диско 2 с лифт 3" иска 5см отрязване точно между гумата и предната броня и не закача никъде.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              Здравейте, с диско 2 съм и гуми 255/55/r18 http://www.goodyear.eu/bg_bg/tires/4...v/?from=browse след около 3 хил км забелязвам че предните гуми ги яде всяка от двете от вън и вътрешна страна. Все едно са карани меки. Но ги помпя на 2.3 а по книжка ги дават 1.9 бар. Питах Мото фое казаха ми че било нормално за модела, но не вярвам много да е така.

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Ако си с щатната броня, вероятно закача на завоите.
                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X