Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Е - 255/85/16 мисля да купувам - 235/85/16 вече са ми малки
    Йес бейби

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Yaro, 255/85/16 нямат и не могат да намерят, поне не на хубава цена. Имат 265/75/16 на 305 лв., но е 32-ка, не знам дали те устройва. Иначе тук дават 255 на 315 лв., което също е добра цена.


      http://www.gumi7.com/bg/tires.html?t...80%D1%81%D0%B8

      П.П. Чакам да ми кажат цена на 255 от една друга фирма и ще пиша.
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
        Yaro, 255/85/16 нямат и не могат да намерят, поне не на хубава цена. Имат 265/75/16 на 305 лв., но е 32-ка, не знам дали те устройва. Иначе тук дават 255 на 315 лв., което също е добра цена.


        http://www.gumi7.com/bg/tires.html?t...80%D1%81%D0%B8

        П.П. Чакам да ми кажат цена на 255 от една друга фирма и ще пиша.
        Благодаря ти, Алекс, да не спам-ваме повече темата, пиши ми на лични ако ти попадне 255.
        Цената от 315лв. от гуми7 е перфектна за мен, но имат само една бройка...

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          А някой има ли опит с 245/75/16? С PinMaster коментирахме на л.с., че по-малко ще натоварват мотора и трансмисията и ще дойдат добър компромисен вариант. Все пак Диското ще се използва като експедиционна машина и няма нужда от прекалено големи гуми.
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Пепи Петракиев караше доскоро с този размер.

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Цяла седмица вече чета и дискутирам с хора от форума. Вече ми е ясно: за 235/85/16 на Discovery TDI, е силно препоръчително, даже задължително да се смени раздатката! Не мисля да минавам през тази процедура за сега, така че си оставам на оригиналния размер (или най много 245/75/16). Тепърва ще чета за този размер. Голяма одисея стана с тези гуми, но да похарча 1300 лв за грешния размер си е направо самоубийство
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Според мен е добре да намерите някой колега с такива гуми и да се разберете за едно кръгче, за да усетите как се променят нещата.
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                  Вече ми е ясно: за 235/85/16 на Discovery TDI, е силно препоръчително, даже задължително да се смени раздатката!
                  Глупости на търкалета!Аз карам 255/85/16 с раздатка 1.22,мотор 200Tdi.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Днес пробвах Диското с гуми 265/70/16 - Yokohama Geolander AT. Този размер е почти идентичен с 245/75/16. Като цяло, усеща се загубата на мощ, но не е нищо фрапиращо. Карах го сам, без никакъв товар и си поддържаше 120 км. Интересно, че нямаше абсолютно никаква разлика при въртене на волана в сравнение с 235/70/16, може би защото гумите бяха чисто нови. Усещах обаче, че трансмисията е по-натоварена. След 20-на километра, самото превключване на скоростите малко се промени, пък може и да си внушавам не знам. Нямаше голяма дупка между 2-ра и 3-та скорост. Возията много се подобри, дупките по асфалта не се усещаха. Но пътното поведение осезаемо се влоши, започна да клати повече и при голяма скорост на лош асфалтов път, джипката криволичеше като пияна. За външния вид...нямам думи. Дано инфото е полезно за тези, които се чудят какъв размер гуми да си купят.
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Добро утро,
                      С повечето от Вас не се познавам лично, но тази зима ще ми е първата с джипката. Снощи реших да тествам джипа сравнение с предишния ми автомобил. Чесно казано не съм впечатлен, но сигурно е заради гумите. Тръгнах към Алеко, но по едно време реших да хвана туристическата пътека към Черни връх. Покатерих си се нагоре, няма проблем. Поднасяше наляво-надясно, но поносимо. Пуснах блокажа на бързи и се укроти. На спускане беше по-интересното. Това камионче няма спиране. Как карате в зимно време по заснежен път ми е интересно? С какви гуми сте? От Алеко до Драгалевци(целият път беше в сняг[основата беше мокър сняг]) повече от 30 не посмях да карам. Джипката едвам влиза в пътя при завой, а да не говорим ако се пипнат спирачките. Исках да хвана отбивката за лалето(пропуснах я-спрях 500м след нея) после исках за драгалевския манастир - и нея пропуснах. Гумите са BF Goodrich AT(на 2г). Сравнено със Субаруто(с гуудрич winter G) няма нищо общо. Този Ал терен и на кал не съм впечатлен от него -> като шейна е на спускането. Даже кадета ми преди години с най-евтина дебика беше по-добре.

                      П.П. Предполагам ако си набавя истински зимни гуми няма да имам проблемите.
                      (Мод: без връзки към търговски сайтове) Какво мислите по въпроса?
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-11-13, 08:05.
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        АТ през зимата си се кара с три на ум И то най-вече надолу. Не че и аз не съм с АТ-та (само че Тойо), ама при мен е въпрос на компромис между много неща, включително и поради размера. Да не говорим, че специално Гудрич-а, ако е произведен в Европа, има огромна разлика с щатския - и като ламели, и като материал. Тая тема сме я бистрили много пъти - универсална гума за джип за зимата няма - чисто зимните умират, ако влезеш в дълбокото, МТ-тата и повечето АТ-та са много зле на утъпкано. Единствения разумен компромис е Duratrac-а.

                        П.П. Предполагам, че не си карал и надолу с включен блокаж? Щото ако си го оставил включен завиването става още по-трудно...
                        Последно редактирано от stargazer; 27-11-13, 08:10.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                          ...
                          П.П. Предполагам ако си набавя истински зимни гуми няма да имам проблемите.
                          ...
                          Ако през зимата колата ще се кара само по пътната мрежа, зимните гуми определено са по-добро решение, отколкото АТ-та, особено поостарели. Гумите за всякакви терени или за всички сезони определено са компромис в редица отношения, както повечето опити за универсални решения.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Явно тази зима ще се изкара с АТ-та да се види кое как че ми е странно сега от едното 4х4 на другото (имам други навици ) надолу на едно спускане бях с включените блокажи(и бавни), защото нещо не ме кефише как ту зацепват и тръгва настрани (наклон надолу и леко страничен). После спрях блокажите и на нормално 4х4 си минах. Зимата дали ще се кара п пътната мрежа, честно казано незнам.Субаруто съм го юркал и по черни пътища и съм го ползвал като снегорин при сняг над 30см... дано и джипката се окаже подходяща. Относно обсъждането.... не го намерих и затова направо споделих снощното си разочарование.
                            LR Discovery 300Tdi 1996
                            Subaru Outback 2.5 1998
                            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              С АТ-та е така колега. Дори и Goodyear Wrangler Duratrac не са кой знае колко по-добри, дори бих казал същите. Втора зима карам с Дуратраци, в два различни размера през двете зими. Друг е въпроса, че джипката е доста по-тежка в сравнение със Субару-то и това също помага за не спиране и поднасяне. Дуратраците драпат, но също не спират добре. Но основно зимната гума си е зимна, ако сложиш зимни ще се родиш и друга песен ще запееш.
                              LR Disco II 99 - TD5
                              www.lre-bulgaria.org

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                                Дуратраците драпат, но също не спират добре.
                                Е това вече е кофти. Тъпото е, че "чисто" зимните гуми наистина умират, ако снега е над 25-30 сантиметра. Второто тъпо е, че никой не ги произвежда в големи размери, с изключение на един модел на Нокиан, ама той е и с шипове (което тука е уж забранено) и е на върло грозна цена - над 500 кинта за брой за 285/75/16 и над 450 за 235/85/16
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X